578 BİN BİLİŞİM UZMANI ARANIYOR578 BİN BİLİŞİM UZMANI ARANIYOR

Tarih: 2015-03-20

Bilişim sektörü, dünyada ve Türkiye’de hızlı büyüyor ancak aynı oranda artan yetişmiş personel ihtiyacı karşılanamıyor. Sektör, pek çok kariyer fırsatı sunuyor. Peki bilişim sektöründe kariyer için ne yapmalı?

Dünyada bilişim teknolojileri (BT) sektörünün gösterdiği büyüme, yeni meslek ve iş fırsatlarını da beraberinde getiriyor. Dünya devi Microsoft’un verileri, iş ortaklarının yüzde 89’unun uzman personel sıkıntısı çektiğini ve acil teknik profesyonel ihtiyaçlarının 578.000’e ulaşmasına rağmen sadece 58.000 bin yeni çalışan bulunabileceğine işaret ediyor.

 FIRSAT BÜYÜK MAAŞ İYİ

İstihdam raporlarına göre Türkiye’de yoğun bir şekilde işe alım yapılması beklenen sektörlerin başında bilişim geliyor. Ancak her yıl artan işe alım talebini karşılayacak sayıda nitelikli personel bulunmaması, BT sektörünün önünde hızlıca çözülmesi beklenen bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla bilişim alanında uzmanlaşan profesyoneller için büyük fırsatlar var.

 Bilişim sektöründe maaşlar 3-5 yıl deneyimli bir uzman için 2.500 – 6.000 TL arasında değişiyor. Deneyim ve uzmanlık seviyesi arttıkça pozisyona göre aylık gelir 15.000 TL seviyelerine kadar çıkabiliyor.

 YÜZDE 70 BURS

Yazılım uzmanlığı, sistem uzmanlığı, grafik &web tasarımı alanlarında uluslararası sertifika kazandıran mesleki eğitim kurumları var.  Sektörün önde gelen oyuncularının yetişmiş personel ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenen burs imkânları yüzde 70’e varan burs desteği bulmak mümkün.

Bu Haber 773 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!