DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
ATATÜRK’ÜN ADI YOK...ATATÜRK’ÜN ADI YOK...

Tarih: 2015-03-26

ATATÜRK’SÜZ SON MEKTUP FİLMİNİ KİMLER DESTEKLEDİ

AKP’nin seçim şarkılarını hazırlayan Özhan Eren’in yönetmenliğini yaptığı SON MEKTUP filmi vizyona girdi. Başbakan Davutoğlu’nun galasına katıldığı film, Çanakkale savaşını Atatürk’ten kopartarak tarihi gerçekleri tersyüz ediyor. Filmde Atatürk adı sadece bir kez geçiyor. Hollywood’un ABD politikalarının emrinde film üretmesi, emperyalist bir ülkeyi sanal ve hormonlu kahramanlarla özellikle az gelişmiş ülkelerde sempatik göstermeye çalışmasına benzer bir yaklaşımı keşfetmenin ilk denemelerinden biri olan film, Atatürk’ün yerine birini koymayı başaramayacağını bilse de, en azından onu silmeye, unutturmaya çalışmanın bir çabası olarak değerlendirilebilir.

ATATÜRK’ÜN ADI YOK, PARA VAR

Son Mektup filminin bir yapımcının gişe beklentisi ile üstlenemeyeceği ölçüde büyük bütçe ile gerçekleştirilmesi nasıl mümkün olabildi peki?

Tabii ki sponsorlar sayesinde…

Filmi destekleyenlere bakıldığında bizi şaşırtmayan kamu firmaları öne çıkıyor:

Ziraat Bankası, Halk Bankası, Avea, Türk Hava Yolları başı çekiyor.

THY, yakın zamanda bu filmi ayrıca hatırı sayılır bir para ödeyerek uçuşlarda yayınlarsa şaşırmayalım..

Çoğunluk hisseleri Lübnanlı Hariri ailesine ait olan Avea’nın özel ilgisi nereden geliyor bilinmez ama kamu kurumu niteliğindeki bankalar ile yönetimi kamu tarafından atanan THY’nin söz konusu filme destek verirken yukarıdaki hayale hizmet amacıyla hareket ettiklerinde kuşku yok.

İÇDAŞ NE İŞ

Filmin sponsorlarından biri de Çelik, enerji ve denizcilik endüstrisi konularında faaliyet gösteren İÇDAŞ…

Çanakkale’de de tesisleri bulunan firmanın Genel Müdürü Bülend Engin’in adı 2014 yerel seçimlerinde AKP Çanakkale Belediye Başkanı olarak geçmişti.

Çanakkale Ticaret ve Sanayii Odası Başkanı da olan Engin, “Ali İsmail Korkmaz’ı arkadaşları öldürdü” vecizesini üreten Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’ya methiyeler düzmesi ile tanınıyor. Eskişehir’e atanan Çanakkale Valisi Tuna için sarfettiği şu sözler ilginç. “Sayın Valimiz Güngör Azim Tuna beyefendiyi terfi etmenin verdiği neşe-keyif ile bulacağını beklerken üzüntü ve mahzunlukla görünce  çok şaşırdığını” söyleyen Engin günlerce düşünerek bunun sebebini bulduğunu anlatıyor. Engin’in bulduğu gerekçe saptamasından daha da çarpıcı: “Sayın valimizin maneviyatının ne kadar yüce olduğu”

İÇDAŞ, AKP döneminde hızla büyüyen bir firma..2008 yılından bu yana yaklaşık 2.2 milyar dolarlık yatırım yapmış. Açılışlarında bakanlar eksik olmuyor...

Erdoğan’ın ifadesi ile “bu ülkeye binlerce İÇDAŞ lazım.”

Bizi boşverin bunlara kulak verin.

Belçikalı aydın Daniel Dumoulin’in şu sözleri aslında anlayanlara ders niteliğinde: “Türkiye, Atatürk’ü Tanrı’ya borçlusun, geriye kalan herşeyi de Atatürk’e…”

Winston Churchill’in “Atatürk gibi bir deha 100 yılda bir gelir. Ne yazık ki, bu 100 yılda şans Türklere güldü” sözünü de unutmayalım.

Birileri ileride bugünleri anlatırken “Her milletin başına bela gelir ama maalesef en büyük bela Türkiye’yi buldu” derse ne cevap vereceğiz?

 

Odatv.com

Bu Haber 1766 defa okunmuştur.
BTK; E-DEVLETE BAKIN
CUMHURBAŞKANI UYARDI
TÜRK TELEKOM SPOR OLİMPİYATLARI
ZEYBEKÇİ: VERGİ İDARESİ ÖZELLEŞT
PTT İLE H.KALYONCU ÜNİVERSİTESİN
EY İSRAFİL NEREDESİN?
CİSCO’DAN İSTİHDAM İÇİN BAŞKANLI
19 MAYIS´TA UTANMAK
PTT YÖNETİMİ GAZİANTEP´DE
ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
KIZ KURULARININ ANNELER GÜNÜ KUT
HUKUK MÜŞAVİRİ TRT´NİN 50MİLYONU
YILIN ANNESİ: GÜLTEN AKKAYA
ERDOĞAN GÜMÜŞ YAZDI KARİA YOLU
2. KİTAP GÜNÜNE DAVETLİSİNİZ
LADY GODİVA
GİRİŞİMCİ KADINLARA BİLİŞİM DEST
BYLOCK MESAJLARINDAN 215 BİN KİŞ
MEKTUP YAZMA YARIŞMASI SONUÇLAND
WİKİPEDİA´YA ERİŞİM ENGELL
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!