7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TELEKOM MÜŞTERİSİ BUNU BİLİYOR MUTELEKOM MÜŞTERİSİ BUNU BİLİYOR MU

Tarih: 2015-04-06

6. Nisan.2015 Tarihli Türkiye Gazetesinde Müşteri Şikayetlerini yayınlayan "Anlat Derdini Feridun Ağabeye" başlıklı tüketici köşesinde "Türk Telekom Müşterileri Bunu Biliyor mu?" Başlığı ile bir müşteri mektubu yayınlandı...

Bu şikayetin, Türk Telekom'dan oldukça reklam alan Türkiye Gazetesinde yayınlanmış olması dikkat çekici... Herhalde reklam pastasından aldıkları payı az bulmuşlar...

Türkiye Gazetesindeki Telekom'un reklamlarındaki değişim olacak mı? İzleyip göreceğiz...

İşte O Mektup..

“Sabit telefonların patronu olan Türk Telekom’un yabancı sermayeye satılmasından sonra binlerce vatandaşın habersiz ve haksız yolla icraya düşürülmesi ve bundan geçimini sağlayan avukatların tehditleriyle muhatap olmasının önüne geçilemiyor.
'Hacizle tehdit edilen' vatandaşlar şikâyet mercii ararken, Türk Telekom’un tahsilatçı avukatları haksızlıktan kıvranan vatandaşlara sadece: 'haklısınız' demekle yetinmektedir.
Türk Telekom abonelerinin nakil ve diğer sebeplerle telefon hatlarını kapatmak için ellerindeki son faturalarla müdürlük veya bayilere gittiklerinde 'ben bu hattı kullanmayacağım' diyerek son fatura ödemeleriyle müşteri olmaktan çıkmış olduklarını sanmaları yüzünden icralık olmaktalar.
Son fatura ödemesi sonucunda arkasını dönen müşteriler daha sonra haklarında düzenlenen sabit ücret faturalarından haberdar olmamaları yüzünden icralık olmalarının tek nedeni ise sözleşmelerini feshetmemelerinden kaynaklanmaktadır.
Müşterilerin 'hattımı kapatın' diye müracaat ettiklerinde memurların kesin bir bilgilendirme yapmamaları yüzünden müşteriler 'nasılsa hattımı kapattım' rahatlığı içinde durumu takip etmemekte, kurum tarafından icraya verildiğinde ya sözleşmeli avukatların aramasıyla veya tebligatların ellerine geçmesiyle icralık olduğunu öğrenmekteler.
Türk Telekom kuruşları dahi icraya veriyor. Türk Telekom’un uygulamalarında hattın kapatılmasının, sözleşmenin iptal edilmesi, telefonun iptal edilmesi ve sözleşmeyle kurulan ilişkinin tüketiciye herhangi bir yükümlülük getirmeden sona ermesi anlamı taşımadığından binlerce insan habersiz şekilde icralık olmaktadır.
Borcunu ödemeyen müşterilerine ulaşma yerine direkt sözleşmeli avukatlar kanalıyla tahsilât yoluna giden kurum böylece haksız kazanç yoluyla kârının üstüne kâr katmaktadır.
Türk Telekom’da abonelik iptal etmek isteyen müşterilerin işlemleri zorlaştırıldığı gibi sözleşme iptali isteyen tüketicilerin hatları görüşmeye kapatılarak sabit ücret ve vergiler alınmaya devam edilmekte hatta faturaları öderken kalan kuruşluk bakiyeler dahi bu icra takibine konu olmaktadır.
Okuyucularınızı bu konuda bilgilendirirseniz seviniriz."
Erol Kara-İstanbul

Bu Haber 1448 defa okunmuştur.
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!