Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TELEKOM MÜŞTERİSİ BUNU BİLİYOR MUTELEKOM MÜŞTERİSİ BUNU BİLİYOR MU

Tarih: 2015-04-06

6. Nisan.2015 Tarihli Türkiye Gazetesinde Müşteri Şikayetlerini yayınlayan "Anlat Derdini Feridun Ağabeye" başlıklı tüketici köşesinde "Türk Telekom Müşterileri Bunu Biliyor mu?" Başlığı ile bir müşteri mektubu yayınlandı...

Bu şikayetin, Türk Telekom'dan oldukça reklam alan Türkiye Gazetesinde yayınlanmış olması dikkat çekici... Herhalde reklam pastasından aldıkları payı az bulmuşlar...

Türkiye Gazetesindeki Telekom'un reklamlarındaki değişim olacak mı? İzleyip göreceğiz...

İşte O Mektup..

“Sabit telefonların patronu olan Türk Telekom’un yabancı sermayeye satılmasından sonra binlerce vatandaşın habersiz ve haksız yolla icraya düşürülmesi ve bundan geçimini sağlayan avukatların tehditleriyle muhatap olmasının önüne geçilemiyor.
'Hacizle tehdit edilen' vatandaşlar şikâyet mercii ararken, Türk Telekom’un tahsilatçı avukatları haksızlıktan kıvranan vatandaşlara sadece: 'haklısınız' demekle yetinmektedir.
Türk Telekom abonelerinin nakil ve diğer sebeplerle telefon hatlarını kapatmak için ellerindeki son faturalarla müdürlük veya bayilere gittiklerinde 'ben bu hattı kullanmayacağım' diyerek son fatura ödemeleriyle müşteri olmaktan çıkmış olduklarını sanmaları yüzünden icralık olmaktalar.
Son fatura ödemesi sonucunda arkasını dönen müşteriler daha sonra haklarında düzenlenen sabit ücret faturalarından haberdar olmamaları yüzünden icralık olmalarının tek nedeni ise sözleşmelerini feshetmemelerinden kaynaklanmaktadır.
Müşterilerin 'hattımı kapatın' diye müracaat ettiklerinde memurların kesin bir bilgilendirme yapmamaları yüzünden müşteriler 'nasılsa hattımı kapattım' rahatlığı içinde durumu takip etmemekte, kurum tarafından icraya verildiğinde ya sözleşmeli avukatların aramasıyla veya tebligatların ellerine geçmesiyle icralık olduğunu öğrenmekteler.
Türk Telekom kuruşları dahi icraya veriyor. Türk Telekom’un uygulamalarında hattın kapatılmasının, sözleşmenin iptal edilmesi, telefonun iptal edilmesi ve sözleşmeyle kurulan ilişkinin tüketiciye herhangi bir yükümlülük getirmeden sona ermesi anlamı taşımadığından binlerce insan habersiz şekilde icralık olmaktadır.
Borcunu ödemeyen müşterilerine ulaşma yerine direkt sözleşmeli avukatlar kanalıyla tahsilât yoluna giden kurum böylece haksız kazanç yoluyla kârının üstüne kâr katmaktadır.
Türk Telekom’da abonelik iptal etmek isteyen müşterilerin işlemleri zorlaştırıldığı gibi sözleşme iptali isteyen tüketicilerin hatları görüşmeye kapatılarak sabit ücret ve vergiler alınmaya devam edilmekte hatta faturaları öderken kalan kuruşluk bakiyeler dahi bu icra takibine konu olmaktadır.
Okuyucularınızı bu konuda bilgilendirirseniz seviniriz."
Erol Kara-İstanbul

Bu Haber 1394 defa okunmuştur.
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!