"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
VEFAMIZ VEYA VEFASIZLIĞIMIZVEFAMIZ VEYA VEFASIZLIĞIMIZ

Tarih: 2015-04-13

BEN YAŞAMAK İSTİYORUM

Bir süre önce İzmir Türk Telekom'dan emekli olan ve olmasıyla birlikte kanser gibi çok ciddi bir hastalığın pençesine düşen Yaşariye Yıldırım için emekli olmuş ve halen çalışmakta olan arkadaşları bir araya geldi

 
Adı Yaşariye YıldırımTürk Telekom'dan emekli bir 118 operatörü. Hayatı boyunca işine önem vermiş ve işi yüzünden asla özel bir hayatı olmamış.  
 
Çünkü işi onun hayatındaki en büyük sevgilisi olmuş. Biz böyle diyoruz demesine de, işi ona, O'nun işine verdiği önem kadar değer vermemiş.  
 
O şimdi bir kanser hastası. Vücudunun dörtte üçü kanser denen illetin pençesinde. Haftada bir kez girdiği kemoterapide bile ilacın öldürdüğü hücrelerinin yerine yeni çıkan hücreler kanserli geliyor. 
 
Bu da güzeller güzeli Yaşariye'nin tedavisini zorlaştırıyor. Tıp'bın yapabileceği bir şey yok. Ama dünyada ilerleyen kanser tedavisinin Türkiye'ye getirilmemiş olması nedeniyle buradaki hastalara ise hiç bir faydası yok. 
 
Türkiye'deki talihsiz kanser hastalarından biride İzmir Dikili'de yaşayan Türk Telekom emeklisi Yaşariye Yıldırım. Hayatı çalışmakla geçti. O yıllarda devlete ait olan Türk Telekom'a 26 yıl 7 ay hizmet verdikten sonra emeklililğin tadını çıkarırım diye işiyle bağını kopardı. 
 
Umduğu gibi olmadı Yaşariye'nin. Çünkü emekli olduktan bir kaç yıl sonra kanser gibi çok ciddi bir hastalığın pençesine düştü güzel kadın...  
 
Hayatı boyunca hiç evlenmedi Yıldırım. 53 yaşında ve hayatını hep çalışarak geçirdi talihsiz kadın. O şimdi bir kanser hastası. Sadece hastalığı ile değil, hastalığı kadar önemli bir dizi maddi sorunlarla da boğuşuyor. 
 
Kanserle savaştığına mı yansın yoksa bankalara olan toplam 42 bin liralık borcunu ödeyemiyor olmasına mı? 
 
Yetmedi! Tedavisinin önemli bir parçası olan jeotermale 150, aylardır kirasını ödeyemediği evinin elektrik ve suya ise 420 lira borcu var. 
 
Yıldırım'ın bu durumunu bilen yakın arkadaşları geçtiğimiz günlerde Konak'ta ki Efes Pastanesi'nde bir araya geldi. 
 
29 yakın mesai arkadaşı Yaşariye'ye hem moral vermek hemde onun içinde bulunduğu maddi sıkıntıyı bir nebze giderebilmek için aralarında para topladılar. 
 
29 emekli ve çalışanın cebinden çıkan toplam Bin 930 lira para oldu. Bu parayla Yıldırım aylardır ödeyemediği evinin kira borcunun bir kısmını ödedi. 
 
Toplantıya katılanlar arasında yöneticiliği ile herkesin takdir ve sevgisini kazanan bir dönemin Türk Telekom mensubu, bugününse TURKHABERLER Genel Koordinatörü Gazeteci Şerife Bekman'da vardı Emekli maaşıyla geçinmesi zor olan Yıldırım'ın bu durumunu bilen arkadaşları TURKHABERLER Genel Koordinatörü Şerife Bekman'a konuştular. 
 
Arkadaşları Yaşariye'nin durumu hakkında bilgi verirken konuşanların hemen hepsinin gözleri yaşlandı. 
 
Bu dram sıradan bir dram değil. İzleyen herkesin gözlerini yaşartacak bu haberin videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
 
Bu haberi okuyunca, biz hem çok vefalı hem de çok vefasız bir kitleyiz diye düşündük... Eski dostlarımızın sorunlarıyla yeterince ilgilenmediğimiz, onların sorunlarından haberimiz olmadığı ve kolayca unuttuğumuz için VEFASIZIZ...
Haberimiz olduğu zaman, bir önderlik yapan olunca da VEFALI....
 
Bu VEFA toplantısını düzenleyen Hülya Taşan Denizer ve Haberi yapan TURKHABERLER Genel Koordinatörü Gazeteci Şerife Bekman derneğimizle irtibata geçerse Yaşariye Hanım için ne yapabileceğimizi görüşebiliriz.
 
Bu Haber 1648 defa okunmuştur.
ŞEHİDİMİZ ELİF GİZEM´İ ANDIK
OSMAN DEVEDAŞI VEFAT ETTİ
MUSTAFA ŞENLİ´NİN BABASI VEFAT E
OKTAY DEMİRCİOĞLU’NUN ANNESİ VEF
ELİF GİZEM AKKAYA İÇİN MEVLİD
A.CİHAN CEYLAN VEFAT ETTİ
NURHAN DEMİR VEFAT ETTİ
REMZİ YAVUZ VEFAT ETTİ
ARMAĞAN ÖZKAYA´NIN BABASI
TELEKOMCU KADINLAR BULUŞMASI
OSMAN ÖZÜPEK´İN ANNESİ VEF
ACINIZ ACIMIZDIR
NİHAL ELELÇİ VEFAT ETTİ
NECDET AKKUŞ VEFAT ETTİ
HAKKI ÇAY VEFAT ETTİ
TRAFİK KAZASINDA KAYBETTİK
HALİL CEYLAN VEFAT ETTİ
RECEP KOÇ VEFAT ETTİ
MAHMUT ERASLAN VEFAT ETTİ
ÇETİN ARGUN VEFAT ETTİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!