DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
BTK´YA AĞIR SUÇLAMABTK´YA AĞIR SUÇLAMA

Tarih: 2015-04-17

Cep telefonunda 10 kat daha fazla hız getirecek, yerli dördüncü nesil 4G haberleşme teknolojisi geliştirme projesi ULAK kapsamında, GSM operatörleri Turkcell, Avea ve Vodafone ile işbirliği anlaşması, düzenlenen törenle imzalandı. İmza töreninde bir konuşma yapan Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Orhan Öğe, “Bu projenin önündeki en büyük engel BTK'dır. Sadece yabancıların kucağında olduğu için yapıyor. BTK'yı şu anda yabancı vendorlar yönetiyor. Yazıklar olsun onlara' dedi. Öğe, Türkiye'de halen Başbakan dahil herkesin dinlendiğini de söyledi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın desteğiyle, ASELSAN öncülüğünde NETAŞ ve ARGELA firmalarının ortaklaşa yürüttüğü ULAK projesi kapsamında, Beşiktaşta bir otelde düzenlenen törenle Turkcell, Avea ve Vodafone ile işbirliği anlaşması imzalandı. Törene Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Orhan Öğe ile ASELSAN, NETAŞ, ARGELA ve Turkcell, Avea, Vodafone temsilcileri katıldı.

 BU ÜLKENİN BAŞBAKANINI DİNLEYİP YABANCI AJANSLARA SERVİS ETTİLER

Tören öncesi bir konuşma yapan Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Orhan Öğe Cumhuriyet tarihi boyunca yerli yatırım ve projelerin engellendiğini belirterek, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nu (BTK) eleştirdi. BTK'nın her yıl gelirlerinin yüzde 20'sinin AR-GE'ye ayrılması gerektiğini belirten Öğe, “Yıllık tutarı 200 milyon
Dolar Ama BTK kendine yakışanı yaptı. Ne yapıyordu BTK bu dönemde. Bu ülkenin Başbakanını dinleyip, dinletip yabancı ajanslara servis yapıyordu. Bugün de beni yanıltmadı aynı şeyi yaptı. Yerli teknolojilerle değil, yabancı teknolojiyle 4G lisanslarını veriyor. Biz buradayız, yarın da burada olacağız, torunlarımız da yarın burada olacak. Bizim başka ülkemiz yok. O yüzden biz milli bir ruhla çalışıyoruz. Bu işin bedeli yok. ASELSAN gibi 40 yıllık bir şirket her şeyini feda etti buraya. Biz bu 40 milyonla dolarla bu projeyi yapmıyoruz, destek veriyoruz" dedi.
 
HAİNLER HER ZAMAN HEZİMETE UĞRAYACAK

Projenin başarısız olması gibi bir kaygılarının olmadığını belirten Öğe, “Ama hainler bu ülkede yok olacak. Hainlik sadece dağda teröristlikle olmuyor. Devlet imkanlarıyla koltuklarda oturup, her türlü imkanlarından istifade edip, devletten maaş alıp bu ülkeye hainlik yapanlar var. Ama bunların da hesapları sorulacak. Hainler her zaman hezimete uğrayacak, hiç şüphemiz yok" diye konuştu.
 
YERLİ YAZILIM OLMADAN BİLGİ GÜVENLİĞİ OLMAZ

“2017 yılında 4G lisanlarını verecekleri zaman neden 2015'in Mayıs ayında ihale yapıyorsun?" diyen Öğe şunları söyledi:

“Bir gerekçesi var. 2013 Eylülünde İTÜ'de toplanan 4G değerlendirme toplantısında o dönemin Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım bu projenin bir yıl öne çekilmesini istedi. Biz 1 yıl öne çektik, 4G 1.5 yıl öne çekti. Temel amaç burada yerli teknolojinin kullanılmamasını sağlamaktı ama bunu yapamayacaklar. Buna izin vermeyeceğiz. Bu ülkede eğer bilgi güvenliğinden bahsediyorsak mutlaka ve mutlaka yerli yazılım ve yerli donanım olması lazım. Bu olmadıktan sonra bilgi güvenliğinden söz etmemiz mümkün değil"

BTK'ya seslenen  “2008 yılından beri AR-GE'ye ayrılan yıllık 200 milyon Doları ne yaptınız" diye soran Öğe, “Önce bunun hesabını versinler. Millet olarak bunların hesabını soracağız" dedi. Öğe'nin konuşmaların ardından projenin içerisinde bulunan kurumlar adına konuşmalar yapıldı ve 4G teknolojisi hakkında bilgi verildi. Daha sonra Orhan Öğe, GSM operatörlerinin yetkilileriyle birlikte anlaşmaya imza attı.
 
SİNSİ PLANLARI OLDUĞUNU SONRADAN ANLADIK
 
Törenin ardından Öğe, eleştirileriyle ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. BTK'yı neden hedef aldığı sorulan Öğe, “13 Şubat 2013'de bu projeye başladığımızda BTK da vardı. Her 3 ayda bir değerlendirme toplantılarına onları da dahil ettik. Bu projeyi hep beraber yürütüyorduk ancak son 6 aydır çalışmalarından bize bilgi vermediler ve toplantılara iştirak etmediler. Arkasında bir sinsi plan olduğunu biz sonradan fark ettik" dedi.
Türkiye'de gizli bir elin olduğunu söyleyen Öğe,“ Nuri Demirağ'ın başına ne geldiyse, Vecihi Hürkuş'un başına ne geldiyse, Devrim otomobillerinin başına ne geldiyse 4G teknolojilerini yerli üreten firmaların başına o gelecek. Ama biz yapacağımızı yapacağız" diye konuştu.
 
TÜRKİYE'DE HERKES DİNLENİYOR

Türkiye'de hala herkesin dinlendiğini iddia eden Öğe, “Türkiye'nin milli bir şebekesi yok. Yani ülkemizde 20 kilometre uzaklıktan bir baz istasyonu trafiğini istediği gibi herkes çekebilir. Herkes dinlenebilir, herkes dinleniyorödedi.  Öğe, dinlenmelerinin önlenmesi için kriptolu bir şebekenin olmasını gerektiğini anlatarak, “BTK'nın böyle bir şeyden de haberi yok. Hiçbir şeyden haberi yok. Bu projenin önündeki en büyük engel BTK'dır. Bilerek yapıyor. Sadece yabancıların kucağında olduğu için yapıyor. BTK'yı şu anda yabancı vendorlar yönetiyor. Yazıklar olsun onlara" diye konuştu.

DEVLETİN BİR KURUMUNUN BAŞINDAKi KİŞİ BAŞKA BİR KURUMUNU  "YABANCILARIN KUCAĞINA OTURMAKLA İTHAM ETMESİ ŞAŞIRILACAK BİR DURUM...
DOĞRUYSA, BİR KAMU KURUMUNUN YABANCILARIN KUCAĞINA OTURMASI TAM ANLAMIYLA SKANDAL...
YANLIŞSA, BİR MÜSTEŞAR YARDIMCISININ BİR KAMU KURULUŞUNA VE ÜST YÖNETİCİLERİNE İFTİRA ATMASI DA BAŞKA BİR SKANDAL...

Bu Haber 1014 defa okunmuştur.
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!