BTK´YA  İKİ YENİ ÜYE ATANDIBTK´YA İKİ YENİ ÜYE ATANDI

Tarih: 2015-06-28

Resmi Gazete’nin 23 Haziran 2015 tarihli nüshasında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu üyeliklerine Musa Şahin ile  Figen Kılıç atandı.

BTK Başkanvekili Dr. Ömer Fatih Sayan ile Kurul üyeleri  İhsan Kulalı, Celalettin Dinçer ve Hidayet Yıldız’ın yanı sıra Şahin ve Kılıç’ın atanması ile birlikte Kurul’daki üye sayısı 6’ya yükseldi.

Kurul üyeliğine atanan Musa Şahin Telekomünikasyon Sektör Temsilcisi, Figen Kılıç ise Telekomünikasyon Hizmetleri Temsilcisi olarak atandı. 

Musa Şahin kimdir

1969'da Ankara’da doğan Şahin, ilk, orta ve lise öğrenimine Ankara’da devam etti. 

Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bitiren Şahin, Hacettepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden yüksek lisans derecesini aldı.

Mezuniyetinden sonra bir süre Araştırma Görevlisi olarak çalışan Şahin, daha sonra çeşitli kamu kurumları ile özel şirketlerde yöneticilik yaptı. 

28 Ocak 2010'da BTK’ya Kurul üyesi olarak atanan Şahin, 23 Haziran 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla yeniden Kurul üyeliğine atandı.

Figen Kılıç kimdir

1970 Gaziantep doğumlu olan Figen Kılıç Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği’ni bitirdi.

Yüksek Lisansını Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Mühendislik Fakültesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği’nde Biyomedikal üzerine tamamladı.

1995 yılında İstanbul Belediyeleri Bilgi İşlem Sanayi ve Ticaret AŞ (BELBİM)’de iş yaşamına başlayan Kılıç, ARGE Mühendisi, Projeler Koordinatörü olarak Elektronik Ücret Toplama Sistemleri üzerine uzun yıllar projeler geliştirdi.

2010-2014 yılları arasında Çalık Holding şirketlerinden E-Kent Ödeme Sistemleri AŞ’de Proje Yönetimi ve Yazılım Direktörlüğü yapan Kılıç 2014 -2015 arasında TURKCELL İletişim Hizmetleri AŞ’de görev aldı.

Proje Yönetimi, Test Mühendisliği, Süreç Yönetimi konularında özel eğitimler alan Kılıç, 23 Haziran 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu üyeliğine atandı.

Bu Haber 1675 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!