DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
BTK´YA  İKİ YENİ ÜYE ATANDIBTK´YA İKİ YENİ ÜYE ATANDI

Tarih: 2015-06-28

Resmi Gazete’nin 23 Haziran 2015 tarihli nüshasında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu üyeliklerine Musa Şahin ile  Figen Kılıç atandı.

BTK Başkanvekili Dr. Ömer Fatih Sayan ile Kurul üyeleri  İhsan Kulalı, Celalettin Dinçer ve Hidayet Yıldız’ın yanı sıra Şahin ve Kılıç’ın atanması ile birlikte Kurul’daki üye sayısı 6’ya yükseldi.

Kurul üyeliğine atanan Musa Şahin Telekomünikasyon Sektör Temsilcisi, Figen Kılıç ise Telekomünikasyon Hizmetleri Temsilcisi olarak atandı. 

Musa Şahin kimdir

1969'da Ankara’da doğan Şahin, ilk, orta ve lise öğrenimine Ankara’da devam etti. 

Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bitiren Şahin, Hacettepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden yüksek lisans derecesini aldı.

Mezuniyetinden sonra bir süre Araştırma Görevlisi olarak çalışan Şahin, daha sonra çeşitli kamu kurumları ile özel şirketlerde yöneticilik yaptı. 

28 Ocak 2010'da BTK’ya Kurul üyesi olarak atanan Şahin, 23 Haziran 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla yeniden Kurul üyeliğine atandı.

Figen Kılıç kimdir

1970 Gaziantep doğumlu olan Figen Kılıç Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği’ni bitirdi.

Yüksek Lisansını Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Mühendislik Fakültesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği’nde Biyomedikal üzerine tamamladı.

1995 yılında İstanbul Belediyeleri Bilgi İşlem Sanayi ve Ticaret AŞ (BELBİM)’de iş yaşamına başlayan Kılıç, ARGE Mühendisi, Projeler Koordinatörü olarak Elektronik Ücret Toplama Sistemleri üzerine uzun yıllar projeler geliştirdi.

2010-2014 yılları arasında Çalık Holding şirketlerinden E-Kent Ödeme Sistemleri AŞ’de Proje Yönetimi ve Yazılım Direktörlüğü yapan Kılıç 2014 -2015 arasında TURKCELL İletişim Hizmetleri AŞ’de görev aldı.

Proje Yönetimi, Test Mühendisliği, Süreç Yönetimi konularında özel eğitimler alan Kılıç, 23 Haziran 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu üyeliğine atandı.

Bu Haber 1456 defa okunmuştur.
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!