BAKİ DAĞDEVİREN’E AYI SALDIRDIBAKİ DAĞDEVİREN’E AYI SALDIRDI

Tarih: 2015-07-23

Erzincan İl Telekom Müdürlüğü emekli personeli İsmail Baki DAĞDEVİREN Erzincan Merkeze bağlı Cevizli Köyündeki tarlasını sularken ayı saldırısına uğrayarak yaralandı.

haber-24.com’dan edinilen bilgiye göre olay 21.07.2015 Salı günü saat 16.30 sıralarında Erzincan’a bağlı 13 kilometre uzaklıkta bulunan Cevizli Köyünde meydana geldi.  Cevizli köyüne yaklaşık 200 metre uzakta bulunan Tarlasını sulamak isteyen İsmail Baki Dağdeviren (52) arkasından aniden bir ayının saldırısına uğradı. Bir müddet ayı ile boğuşan Dağdeviren elinde bulundurduğu kürek ile savunmaya çalıştı. Kendi çabası ile ayının saldırısından ağır yaralı bir şekilde kurtulan İsmail Baki Dağdeviren (52) köylülerden ve 112 Acil Sağlık ekiplerinden telefonu ile yardım istedi.

Olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekiplerine bağlı ambulans olay yerinde İsmail Baki Dağdeviren (52) ilk müdahaleyi yaparak Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırılarak Tedavi altına alındı.

Mal ve Can Güvenliğimiz Kalmadı!

Olay sonrası bir açıklama yapan İsmail Baki Dağdeviren (52) “özellikle son zamanlarda tarlalarımızda ekili olan mahsulü domuz ve ayıların girmesi neticesinde ciddi zararlar yaşıyoruz. Artık bununla da kalmadı sizin de gördüğünüz gibi canımıza kast ediyorlar. Köyümüze yakın bir yerde bana saldırdılar. Çoluk çocuğumuza ve ailelerimiz tehlike altında. Erzincan Valiliği bu duruma acilen çözüm bulsun. Ayı ve domuzların vurulması da yasaklanırken bizler can ve mal güvenliğimizi nasıl sağlayacağız? Yetkililere sesleniyorum köyün bu kadar yakınında bulunan yaban domuzları ve ayılar mahsullerimize zarar verdikleri gibi artık hayatımıza da kast ediyorlar. Elimiz kolumuz tamamen bağlı durumda. Bu hayvanlar koruma altında diyenler zararımızı karşılasınlar. Bunun kesin çözümünü bir şekilde yapmaları lazım ve kesin çözümünü bulmaları lazım.  Erzincan valiliği biz vatandaşlarını korusun ve gerekli tedbirleri alsınlar.” dedi

Devlet Kimden Yana?

Hastaneye gelen Cevizli Köyü Muhtarı Süleyman Karataş ise yaptığı açıklamasında “Çevre İl Müdürlüğü bu hayvanların vurulmasına izin vermiyor. Bir dönem müracaat ettik ve vurulan domuz başına 75 TL yardım edeceklerdi. Ancak bu duruma Çevre İl Müdürlüğü müsaade etmedi. Bu hayvanların koruma altında olduğunu söyleyerek vurulamayacağını ifade ettiler. Şimdi domuz ve ayılardan kurtaramıyoruz. Ayı kovanlarımızı dağıtıyor ve vatandaşımıza saldırıyor. Domuzlarda ekinleri yedi mahsullere zarar verdi. Devlet domuzdan ayından yana mı yoksa vatandaştan köylüden yana mı?” dedi.

Emekli arkadaşımız İsmail Baki Dağdeviren'e geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz. 

Bu Haber 1498 defa okunmuştur.
R.SALAY´I ŞEHADET YILDÖNÜMÜNDE A
ŞEHADETİNİN 25. YILINDA RAHMETLE
EDİRNE PTT’DEN BİR VEFA ÖRNEĞİ
ÖZDEMİR´LER UMUT´LARINI KAYBETTİ
ŞEHİT CENGİZ PULAT´I ANIYORUZ
FUAT DEMİR´İN BABASI VEFAT
NURAY VESEK´İN BABASI SEDAT PEKE
SEVGİ ÜN VEFAT ETTİ
MELİS YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBETT
MEHMET ÖZDEMİR VEFAT ETTİ
AHMET ARAT VEFAT ETTİ
BAHTINUR ERSEN’İN BABASI VEFAT E
ALİ ATMACA´NIN BABASI VEFAT ETTİ
ÜMMET EREN VEFAT ETTİ
ZUHAL ÇELİK´İN ANNESİ VEFA
RAMADAN İLÇİKTAY AMELİYAT OLDU
ŞAKİR TALU VEFAT ETTİ
TARIK KORAY VEFAT ETTİ
ÖMER BAŞKURT VEFAT ETTİ
ATANUR YILMAZ YAZDI: GEÇMİŞE ÖZL
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!