Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
BAKİ DAĞDEVİREN’E AYI SALDIRDIBAKİ DAĞDEVİREN’E AYI SALDIRDI

Tarih: 2015-07-23

Erzincan İl Telekom Müdürlüğü emekli personeli İsmail Baki DAĞDEVİREN Erzincan Merkeze bağlı Cevizli Köyündeki tarlasını sularken ayı saldırısına uğrayarak yaralandı.

haber-24.com’dan edinilen bilgiye göre olay 21.07.2015 Salı günü saat 16.30 sıralarında Erzincan’a bağlı 13 kilometre uzaklıkta bulunan Cevizli Köyünde meydana geldi.  Cevizli köyüne yaklaşık 200 metre uzakta bulunan Tarlasını sulamak isteyen İsmail Baki Dağdeviren (52) arkasından aniden bir ayının saldırısına uğradı. Bir müddet ayı ile boğuşan Dağdeviren elinde bulundurduğu kürek ile savunmaya çalıştı. Kendi çabası ile ayının saldırısından ağır yaralı bir şekilde kurtulan İsmail Baki Dağdeviren (52) köylülerden ve 112 Acil Sağlık ekiplerinden telefonu ile yardım istedi.

Olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekiplerine bağlı ambulans olay yerinde İsmail Baki Dağdeviren (52) ilk müdahaleyi yaparak Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırılarak Tedavi altına alındı.

Mal ve Can Güvenliğimiz Kalmadı!

Olay sonrası bir açıklama yapan İsmail Baki Dağdeviren (52) “özellikle son zamanlarda tarlalarımızda ekili olan mahsulü domuz ve ayıların girmesi neticesinde ciddi zararlar yaşıyoruz. Artık bununla da kalmadı sizin de gördüğünüz gibi canımıza kast ediyorlar. Köyümüze yakın bir yerde bana saldırdılar. Çoluk çocuğumuza ve ailelerimiz tehlike altında. Erzincan Valiliği bu duruma acilen çözüm bulsun. Ayı ve domuzların vurulması da yasaklanırken bizler can ve mal güvenliğimizi nasıl sağlayacağız? Yetkililere sesleniyorum köyün bu kadar yakınında bulunan yaban domuzları ve ayılar mahsullerimize zarar verdikleri gibi artık hayatımıza da kast ediyorlar. Elimiz kolumuz tamamen bağlı durumda. Bu hayvanlar koruma altında diyenler zararımızı karşılasınlar. Bunun kesin çözümünü bir şekilde yapmaları lazım ve kesin çözümünü bulmaları lazım.  Erzincan valiliği biz vatandaşlarını korusun ve gerekli tedbirleri alsınlar.” dedi

Devlet Kimden Yana?

Hastaneye gelen Cevizli Köyü Muhtarı Süleyman Karataş ise yaptığı açıklamasında “Çevre İl Müdürlüğü bu hayvanların vurulmasına izin vermiyor. Bir dönem müracaat ettik ve vurulan domuz başına 75 TL yardım edeceklerdi. Ancak bu duruma Çevre İl Müdürlüğü müsaade etmedi. Bu hayvanların koruma altında olduğunu söyleyerek vurulamayacağını ifade ettiler. Şimdi domuz ve ayılardan kurtaramıyoruz. Ayı kovanlarımızı dağıtıyor ve vatandaşımıza saldırıyor. Domuzlarda ekinleri yedi mahsullere zarar verdi. Devlet domuzdan ayından yana mı yoksa vatandaştan köylüden yana mı?” dedi.

Emekli arkadaşımız İsmail Baki Dağdeviren'e geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz. 

Bu Haber 1455 defa okunmuştur.
HATİCE G.ŞAHMAN 2018 EDEBİYAT TA
İRFAN ÇAKIR VEFAT ETTİ
RECAİ SAYAR´IN ANNESİ VEFA
İ.HAKKI ALPTÜRK AMELİYAT OLDU
NURETTİN ÖZAYDINLIK VEFAT ETTİ
ÖMER ÜSTÜNER´İN BABASI VEF
ŞEHİDİMİZİ ANIYORUZ
SAFRAN TADINDA BİR ROTA
İSMAİL TOSUN VEFAT ETTİ
YÜCEL ÇALIKLI VEFAT ETTİ
ŞAHİN´LERİN ANNESİ VEFAT E
MEHMET KAYA VEFAT ETTİ
MUSTAFA SOYLAR ANNESİNİ KAYBETTİ
ORHAN GÖKSUDELİK VEFAT ETTİ
BERİL´İ KAYBETTİK
HASAN TAŞAN VEFAT ETTİ
LEYLA DAĞKILIÇ´IN ANNESİ VEFAT E
ÖDÜL TÖRENİMİZ MEDYADA
SEZAİ YAZICI’DAN MUHTEŞEM 4 ESER
CENGİZ KÖSEOĞLU VEFAT ETTİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!