TEŞEKKÜR VE GEÇMİŞ OLSUNTEŞEKKÜR VE GEÇMİŞ OLSUN

Tarih: 2015-08-20

Bildiğiniz gibi daha önce de, İzmir'de yaşayan ve kanser hastalığı ile savaşan Yaşariye Yıldırım arkadaşımızın dramını dile getirmiş ve bir yardım kampanyası düzenlemiştik.

Yıldırım'ın dramını İzmir'de eski bir Telekomcu olan Şerife Bekman'ın sahibi ve genel yayın yönetmeni olduğu Türk Haberler sitesinde yer alan bir haberden öğrenmiştik. Türk Haberler sitesi birkaç gün önce Yaşariye Yıldırım'ın yoğun bakıma kaldırıldığını yazdı.

Bu haber üzerine Yönetim Kurulu üyemiz Nurdan Tan, sitede haberi yapan sayın Cemal Bilge'yi arayarak Yıldırım'a selamlarını iletti. Bunun üzerine Cemal Bilge derneğimizle ilgili olarak aşağıdaki çok anlamlı yazıyı haber yaptı.

Telekomcular Derneği olarak sayın Şerife Bekman ile sayın Cemal Bilge'ye teşekkürlerimizi, Yaşariye Yıldırım'a da bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

DERNEKTEN YILDIRIM'A SELAM VAR

Türk Telekom emeklisi kanser hastası Yaşariye Yıldırım'a moral bombardımanı sürüyor. Hastalığının çok özel anlarında maddi ve manevi O'nun yanında olan Telekomcular Derneği, dün yoğun bakımdan çıkan Yıldırım'a bugün sımsıcak selamlarını gönderdi

DERNEKTEN YILDIRIM´A SELAM VAR


CEMAL BİLGE
 
TH İZMİR - Benzemez onların kardeşliği başka birilerininkine. 

Benzemez onların dostluğu ve sevecenliği başka derneklerinkine. 

Onlar Telekomcu. Onlar bu ülkenin hızlı haberleşmesinin perde gerisindeki başarılı mimarları. 

Onlar Telekomcular Derneği. Onlar en sağlıklısından tutunda hasta ve çaresiz durumdaki her mensuplarının daima yanında olmuş ve onların en zor anlarında onlara hayır eli uzatmış iyilik melekleri... 
  
Eski olsun yeni olsun farketmiyor. Düşmeyegörsün bir mensupları. Düşeni ayağa kaldıran, kaldırmakla da kalmayıp ona omuz veren çok özel insanlar topluluğudur Telekomcular Derneği.  
 
Bir avuç gibi göründüklerine bakmayın onların. Kalmayagörsün bir mensupları darda... Bir anda ya ateş olup yakıyorlar sorunları ya da sel olup boğuyorlar sıkıntıları.  
 
Feraha çıkarıyor zor durumdaki insanını. Yaşamın okyanusunda boğulmak üzere olana öyle bir hayat öpücüğü veriyor ki Telekomcular Derneği, ölüm bile çaresiz kalıyor onların müthiş dayanışması karşısında... 
 
İzmir Türk Telekom'dan emekli olduktan sonra bir gün bile yüzü gülmedi Yaşariye Yıldırım'ın. Önce aksiliklerdi paçasına yapışan. Yetmedi birde kanser illeti yapıştı naif bedenine. Dikili'de ki evinde kara kara düşünürken ne yapacağını. Geçirtti tedavinin zamanını. Ve sardı lanet olası kanser bedeninin her yanını. 
 
"Hiç kimsem yok!" dediği anlarında çıkageldi Telekomcular Derneği. Dediler ki "Bizden habersiz zorda kalmak yok. Nedir bakalım senin derdin?" 
 
O'da bir güzel anlattı TURKHABERLER aracılığı ile içinde bulunduğu hastalığı ve sıkıntılarını. Bir güzel dinledi dernek emekli Yaşariye'nin dramını. Sonra nasıl oldu bilinmez: İki insan bir anda yüzlerce insan olup dikildiler Yaşariye'nin karşısına. Ve dediler ki: "Biz var iken hayatta, ölüm yok sana yaşamda!" 
 
Umutlandı talihsiz Telekomcu.  Yüzünde beliren gülümsemenin farkında bile olamadı hasta Yaşariye. Çünkü yıllar önce gülümsemeyi UNUTMUŞTU. 
 
Bir anda rahmet olup yağdılar Yaşariye'nin hayatına. Ankara'sı, İzmir'i, Adana'sı, Erzurum'u kenetlendiler hasta mensupları için....  
 
Öyle bir el uzattılarki O'na... Yaşariye, onlar sayesinde tanıdı kaybettiği mutluluğu bir daha...  
 
Nurdan Tan.... 
 
TURKHABERLER'den Cemal Bilge'ye ulaştı yazdıklarıyla. Şöyle diyordu derneğin 6 yıldır yönetiminde görev yapan kod adı 'Vefa' Nurdan Tan. 
 
"Cemal bey merhabalar. Ben Telekomcular Derneği'nde yönetim kurulu üyesiyim. bu illet hastalık ucundan da olsa bana da uğradı ama yaşariye hanım benim kadar Şanslı değil.. yardım kampanyasını aslında özellikle elden getirip hem geçmiş olsun dileklerimizi iletmek istedik ama olmadı. sanırım kendisiyle irtibat halindesiniZ. ona lütfen selamlarımı sevgilerimi geçmiş olsun dileklerimi iletin özel.. ve dualarımda özel olarak isminin geçtiğini söyleyin . Allah tüm hastalara şifa versin. Çok teşekkürler" 
 
Ve dedikki bu satırlardan sonra kendi kendimize 
 
"İşte insanlık, işte vefa, işte yardımseverlik bu!. Gönülden çıkagelen bu güzel sözler karşısında ancak duygulanır okuyan.... Ve şunu der  TURKHABERLER kendi kendine... Bu dernek ve yöneticileri için Melek, Hızır denmez de, 

PEKİ YA NE DER İNSAN?

 
Bu Haber 1262 defa okunmuştur.
EDİRNE PTT’DEN BİR VEFA ÖRNEĞİ
ÖZDEMİR´LER UMUT´LARINI KAYBETTİ
ŞEHİT CENGİZ PULAT´I ANIYORUZ
FUAT DEMİR´İN BABASI VEFAT
NURAY VESEK´İN BABASI SEDAT PEKE
SEVGİ ÜN VEFAT ETTİ
MELİS YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBETT
MEHMET ÖZDEMİR VEFAT ETTİ
AHMET ARAT VEFAT ETTİ
BAHTINUR ERSEN’İN BABASI VEFAT E
ALİ ATMACA´NIN BABASI VEFAT ETTİ
ÜMMET EREN VEFAT ETTİ
ZUHAL ÇELİK´İN ANNESİ VEFA
RAMADAN İLÇİKTAY AMELİYAT OLDU
ŞAKİR TALU VEFAT ETTİ
TARIK KORAY VEFAT ETTİ
ÖMER BAŞKURT VEFAT ETTİ
ATANUR YILMAZ YAZDI: GEÇMİŞE ÖZL
MEHMET DİNLER VEFAT ETTİ
ALP ARSLAN’IN BABASI VEFAT ETTİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!