7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
YERYÜZÜ TANRILARININ SOYGUN SİLAHI: YERYÜZÜ TANRILARININ SOYGUN SİLAHI:

Tarih: 2015-08-31

Adana Medya web sitesinde yayınlanan
Sayın Sedat Memili Özel'in bu güzel yazısını
bilginize sunuyoruz

 

 Sedat Memili Özel

 

Uyuyanı uyandırabilirsiniz; uyuyor numarası yapanı asla…

 

YERYÜZÜ TANRILARININ SOYGUN SİLAHI: ÖZELLEŞTİRME

Yeryüzünde öyle kişiler var ki; yeryüzü kana bulansa da para kazanırlar; çiçeklerle donansa da…

Vatikan: para ve Kan İmparatorluğu kitabını yazmak için yıllarımı alan bir araştırmaya girişmiştim. Kumarhane sistemini bilirsiniz, kim kazanırsa kazansın veya kim kaybederse etsin; kumarhane sahibi daima kazanır.

Dönen her dolap, atılan her zar kumarhaneye kazanç olarak döner.

İşte bu sistemi genişletin, dünya boyutunda düşünün; kim ölürse ölsün, kimlerin evi başına yıkılırsa yıkılsın kazanan aynıdır. Bu aynı kişilerin sayısının 200 aile olduğunu tespit etmiştim. Ve ben bunlara “Yeryüzü Tanrıları” adını vermiştim.

Yeryüzünün bu utanç verici zebanileri, Filistin halkının da kaderini belirliyor; Arap Baharı’nın rüzgarlarını da estiriyor, hükümetler kuruyor, hükümetler yıkıyor…

Bunlar için insan bir canlı değil nesnedir…

Bunların fikir babaları olduğu gibi tetikçileri de vardır.

Fikir babalarını kendi oluşturdukları tarih “Filozof, feylesof, ekonomist, siyasal bilimci” gibi adlarla anarken, tetikçileri de öyle gizli falan değil, omuzu kalabalık yıldızlarla dolu generallerdir. Bu tetikçilerin oluşturdukları en büyük eşkıya kuruluşu da NATO’dur.

NATO, soyguncuların, insanlık düşmanlarının, sömürücülerin, örgütlenmiş silahlı gücüdür.

Bu silahlı gücün de örgütlü tetikçi taşeronları vardır; PKK; Boko Haram, El kaide, IŞİD vs…

Dünyayı isterse kamplara ayıran, isterse kana bulayan Yeryüzü Tanrılarının ülkeleri yönetmek için kullandığı devlet adamları vardır. Ve bazı siyaset bilimcilere göre: “çok az ülke kendi seçtiği siyaset adamları tarafından yönetilir…”

FAKİRLEŞTİRME VE MUHTAÇ ETME

Özelleştirme Yeryüzü Tanrıları’nın ülkeleri fakirleştirme ve muhtaç etme planlarının bir parçasıdır.

Avusturya asıllı Ekonomist Frederick Von Hayek, başarılı çalışmalarından dolayı 1974 yılında Nobel Ekonomi Ödülü’ne layık görülmüştür. Bu muhterem (!) ekonomistin başarısı ne ki, Nobel’e layık görülmüştür. Kendisi görüş olarak sağcı olup David Rockefeller’in himayesinde ve danışmanlığını yapmıştır. Görüşleri muhafazakâr kesimlerce benimsenen Von Hayek’in ABD ekonomisini inceler ve şu sonuca ulaşır.

ABD Ekonomisinin geleceği 1- Kentsel Zenci pazarına  2 – Köle işçiliğinin geçerli olduğu Hong-Kong tarzı küçük sanayinin gelişmesine 3 – Turizme 4 – Uyuşturucu trafiğinin yerleşeceği serbest bölge yatırımlarına 5 – Endüstriyel faaliyetlerin durdurulmasına 6 – Nükleer Santralların kapanmasına bağlıdır. “(*)

1-Amerika devleti ve Amerika Halkı ile birlikte perde gerisinde İngiltere ve Orta Avrupa’nın çıkarlarına hizmet eden bu görüşlerin anlamı nedir?

Kentlerde elinden özgürlüğü alınmış insanlara kısıtlı çalışma özgürlüğü verseniz bile onları düşük ücretle çalıştırabilirsiniz. Büyük fabrikaların 3. Dünya ülkelerine taşınmasının kökeninde bıu görüş vardır.

TÜRBAN TAKIP SOSYAL HAKLARINI ÇALDILAR

2-Türbanlıları örnek veriyorum. Türban hakkı diyerek, türban takan kızların ekonomik hakları ellerinden alındı. Şimdi bütün Türkiye’de türbanlı kızlar, sigorta konusunu dahi konuşamayacakları kölelik düzeninde çalışmaktadırlar. Üç beş kuruşa iş bulmuşsa hiçbir şekilde sosyal haklarından söz edemiyor. (Ramazan ayı gelse de Gamsız Öküzlere sorsam: Hocam, kişinin türbansız olması mı daha günah yoksa türbanla kandırıp, haklarını yemek mi?) (Gamsız öküz tanımlamasını milyarder olup da sefalet pazarlayanlar için kullanıyorum)

Başka bir konu da şöyle, ülkemizde bir dükkân açan kendini patron zannediyor. Oysa milli ekonominin üretmediği bir malı alıp satmak patronluk değil onu üreten firmanın işçiliğidir; hem de köle düzeyinde çalıştırılan bir işçiliğidir. (Bu çok farklı bir konu umarım başka zaman buna da değiniriz)

ÇARŞIYI GÖRÜNCE UTANMAK LAZIM

3- Turizm; memlekette, tekstil, tarımsal sanayi kapanıyor, oteller açılıyor. El işleme halı dükkanları, konfeksiyon, üretim yapan dükkanlar kapanıyor, talih oyunları büfeleri açılıyor.  Büyük üstad Fuzuli’nin dediği gibi;

“Ben değildim sana mail; Sen ettin aklımı zail

Beni sana taan eyleyen gafil; seni görgeç utanmaz mı?”

Utanmıyor mu bu yetkililer, kapanan ve aşılan işyerlerinin niteliklerine baktıkları zaman ekonomideki köleleşme ve yabancılaşmayı gözleriyle görürler; görmüyorlarsa kördürler.

4-  uyuşturucu ticareti ve serbest bölgeler… El insaf, dağdaki tilki kuruğunu oynatsa haberim olur denen zihniyet bu uyuşturucu ile neden mücadele etmez. Uzmanların ifadesine göre uyuşturucu, maliyeti en düşük, karı en yüksek ticari metadır. Eh! Madem öyle paylaş paylaş bitmez…

(Bir not daha; ülkelerin uyuşturucuya alıştırılmaları yine uluslararası bir projedir. Konumuza girmemektedir)

5- Endüstriyel faaliyetlerin durdurulması: Endüstriyel faaliyet, ekonominin lokomotiflerinden biridir. Konu genel olmasına karşın Adana’dan örnek veriyorum… Hani Sümerbank’lar, sanayi ürünlerinin işlendiği atölye ve imalathaneler… Adana’nın İtalya ve Amerikadan konteynerler mobilya getireceğini söyleselerdi asla inanmazdım. (Kısa geçiyorum)

6-Nükleer Santrallerin kapanması. Bir görüşe göre ki uzmanı olmadığım için fikir yürütemiyorum. Nükleer Santraller ülkelerin çıkarınadır. Enerji olarak dışa bağımlı olmayan ülkeler daha bağımsız politika izledikleri için Yeryüzü Tanrıları onların nükleer enerjiye dönmelerini arzu etmez. Bu yüzden Nükleer santral karşıtı gösterileri kendileri organize eder.

Evet şimdi Von Hayek’in söylediklerinden bunu anlıyoruz. Von Hayek’in dünyaya armağan edeceği bir görüşü daha var; Özelleştirme.

İşte yeryüzü Tanrıları’nın toplumu fakirleştirme ve ardından teslim almanın fikir babası Vn Hayek bunu hayata geçiren de Jeffrey Sachs’tır.

Yine dikkatinizi listeye çekeceğim. Hatırlayın Erdoğan Başbakan olur olmaz, 4 yılda 15 milyar dolardan fazla blok satış gerçekleştirmişti. (Bkz. 10 Bölüm.) Aşağıdaki liste de İşletme ve tesis satışlarının ve kime satıldığının listesidir. Ayrıca şunu göreceksin; bütün bu tesisler Günah ve Haksızlık Sarayı inşaat masraflarının üçte ikisi bile değil.

Yüreğinde bir parça vicdan, beyninde minicik akıl kırıntısı kalanlara soruyorum: İçinde mersin Limanının da olduğu 5 Liman + SEKA’ya ait 7 İşletme (Fabrika)+ Tekel’e ait 7 Tuzla+ Sümer Holding’e ait 8 İşletme +  2 Bakır Fabrikası + ETK’una ait Manisa Kombinası+ Sakarya Traktör San+ Kütahya Gübra Fabrikasını satacaksın ve bütün bunlar inşa edilen Günah Sarayı’nın yaklaşık üçte ikisini karşılayacak.

Ben helal etmiyorum.

Çünkü hala az da olsa aklım var ve vicdan sahibiyim…

 

(*) 300’ler Komitesi: Komplocular Hiyerarşisi. Dr. John Coleman

Kaynak:http://www.adanamedya.com/yeryuzu-tanrilarinin-soygun-silahi-ozellestirme-68854h.htm

 

Bu Haber 935 defa okunmuştur.
KALAŞİNKOF DA ÖZELLEŞİYOR
TCDD DE ELDEN GİDİYOR
MALİYE BAKANI: VARLIK SATIŞI ART
TELEKOM YETKİLİLİLERİ HESABA ÇEK
VARLIK FONU, PTT’Yİ SATIŞ HAZIRL
ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜ DE YABANCILAR
ÖZELLEŞTİRME SEKTÖRÜ (!) İYİYE G
TELEKOM´DAN GİTME ZAMANI
VARLIK FONU’NA BÜYÜK DEVİR
KÂR EDEN ŞİRKETİ SATTILAR
ÖZELLEŞTİRMENİN YENİ BAŞKANI: AH
ÖZELLEŞTİRME SAHTEKARLARINA MAHK
TP ÖZELLEŞTİRİLDİ
ÖZELLEŞTİRME POLİTİKASI AGRESİFL
ŞEKER STRATEJİK AMA TELEKOM DEĞ
ÖZELLEŞTİRME TORBADAN ÇIKARILDI!
SAADET´TEN ÖZELLEŞTİRME TEPKİSİ
ÖZELLEŞTİRME TORBASI GELİYOR…
195 KURULUŞTA KAMU PAYI KALMADI
MİLLİ PİYANGO NEDEN HALKA ARZ ED
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!