DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
KİTABIMIZ KAYSERİ KOZALAK KİTABEVİ’NDEKİTABIMIZ KAYSERİ KOZALAK KİTABEVİ’NDE

Tarih: 2015-09-23

464 Sayfadan oluşan "ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızın yayınlandığını duyurmamız üzerine, Derneğimizin Yönetim Kurulu eski üyesi ve Kayseri temsilcisi Hakan Gedikli Kayseri’deki eski PTT ve Telekom mensuplarına satmak üzere "Artık Telgrafın Tellerine Kuşlar Konmuyor." isimli kitabımızdan 50 adet almıştır.

Hakan Gedikli’nin satış faaliyetleri ile alakalı yaptığımız görüşmede, öğrendiklerimizi kendi ağzından nakledelim:

“Kayseri’nin Köşk Mahallesinde faaliyet gösteren KÖŞK SOSYETE PAZARI’nda dolaşırken kitap satan bir dükkânın sahibi ile tanıştım. Adı Nuh Mehmet Korkmaz. Kendisi, Kayseri Aydınlıkevler Telekom Müdürlüğünde uzun yıllar Şeker EWSD Santral Teknisyeni olarak görev yapan Atila Korkmaz’ın oğlu olduğunu söyledi. Babası 2007 yılında Türk Telekom’dan emekli olmuş.

O’na ‘Elimde kalan son kitaplardan ikisini satmak üzere sana bırakmamı istermisiniz?’ diye sordum. Bana “Ne demek, bu kitaptan bahsetmişlerdi. Nereden temin edeceğimi bende bilmiyordum. Sizi bana Allah gönderdi. Telekomcu ağabeyler ve ablalar sürekli bana uğrarlar. Bu kitabı soranlar olmuştu. Babamın ömrünü verdiği PTT/Türk Telekom’un çalışanlarının anılarını okumak için ben de sabırsızlanıyorum. Bunu standımın en başköşesinde, hiçbir kar talep etmeden satışa sunacağım” dedi.    

Köşk Sosyete Pazarı’nın bodrum katında ticari faaliyetine KOZALAK Hikaye-Roman ve Hazırlık Kitapları adı ile devam eden Nuh Mehmet Korkmaz’a bol kazançlar diler, Hakan Gedikli’yi de kitap satışında göstermiş olduğu bu çabadan ötürü teşekkür ederiz. 22.09.2015

Nostalji: Solda Kayseri Aydınlıkevler Telekom Müdürü İlhan MARAŞLIOĞLU, sağda emekli olan Atila KORKMAZ’a emekli olması nedeni ile hediyesini verirken…(YIL:2007)

Bu Haber 1400 defa okunmuştur.
ŞEHİDİMİZ ELİF AKKAYA İÇİN PROJE
SAİT ÜÇGÜL VEFAT ETTİ
HATİCE G. ŞAHMAN´İN İLK ÖY
YUSUF SUHA ONAL VEFAT ETTİ
MEHMET COBAS´IN BABASI VEF
HALİL SAY VEFAT ETTİ
KADİR AKILLI VEFAT ETTİ
FAİK AKBAL´IN ANNESİ VEFAT ETTİ
RECEP TÜRK´ÜN ANNESİ VEFAT ETTİ
MUSTAFA ŞEN VEFAT ETTİ
O ARTIK DR.
ŞEHİDİMİZ ELİF GİZEM´İ ANDIK
OSMAN DEVEDAŞI VEFAT ETTİ
MUSTAFA ŞENLİ´NİN BABASI VEFAT E
OKTAY DEMİRCİOĞLU’NUN ANNESİ VEF
ELİF GİZEM AKKAYA İÇİN MEVLİD
A.CİHAN CEYLAN VEFAT ETTİ
NURHAN DEMİR VEFAT ETTİ
REMZİ YAVUZ VEFAT ETTİ
ARMAĞAN ÖZKAYA´NIN BABASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!