DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
KİTABIMIZ KAYSERİ KOZALAK KİTABEVİ’NDEKİTABIMIZ KAYSERİ KOZALAK KİTABEVİ’NDE

Tarih: 2015-09-23

464 Sayfadan oluşan "ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızın yayınlandığını duyurmamız üzerine, Derneğimizin Yönetim Kurulu eski üyesi ve Kayseri temsilcisi Hakan Gedikli Kayseri’deki eski PTT ve Telekom mensuplarına satmak üzere "Artık Telgrafın Tellerine Kuşlar Konmuyor." isimli kitabımızdan 50 adet almıştır.

Hakan Gedikli’nin satış faaliyetleri ile alakalı yaptığımız görüşmede, öğrendiklerimizi kendi ağzından nakledelim:

“Kayseri’nin Köşk Mahallesinde faaliyet gösteren KÖŞK SOSYETE PAZARI’nda dolaşırken kitap satan bir dükkânın sahibi ile tanıştım. Adı Nuh Mehmet Korkmaz. Kendisi, Kayseri Aydınlıkevler Telekom Müdürlüğünde uzun yıllar Şeker EWSD Santral Teknisyeni olarak görev yapan Atila Korkmaz’ın oğlu olduğunu söyledi. Babası 2007 yılında Türk Telekom’dan emekli olmuş.

O’na ‘Elimde kalan son kitaplardan ikisini satmak üzere sana bırakmamı istermisiniz?’ diye sordum. Bana “Ne demek, bu kitaptan bahsetmişlerdi. Nereden temin edeceğimi bende bilmiyordum. Sizi bana Allah gönderdi. Telekomcu ağabeyler ve ablalar sürekli bana uğrarlar. Bu kitabı soranlar olmuştu. Babamın ömrünü verdiği PTT/Türk Telekom’un çalışanlarının anılarını okumak için ben de sabırsızlanıyorum. Bunu standımın en başköşesinde, hiçbir kar talep etmeden satışa sunacağım” dedi.    

Köşk Sosyete Pazarı’nın bodrum katında ticari faaliyetine KOZALAK Hikaye-Roman ve Hazırlık Kitapları adı ile devam eden Nuh Mehmet Korkmaz’a bol kazançlar diler, Hakan Gedikli’yi de kitap satışında göstermiş olduğu bu çabadan ötürü teşekkür ederiz. 22.09.2015

Nostalji: Solda Kayseri Aydınlıkevler Telekom Müdürü İlhan MARAŞLIOĞLU, sağda emekli olan Atila KORKMAZ’a emekli olması nedeni ile hediyesini verirken…(YIL:2007)

Bu Haber 1468 defa okunmuştur.
RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
TUNCEL TUFAN´IN BABASI VEF
MEHMET ÖZDEMİR VEFAT ETTİ
HÜSEYİN DEBRELİ VEFAT ETTİ
ÖMER ÜSTÜNER´İN OĞLU EVLENİYOR
FİKRET YAVUZ VEFAT ETTİ
FİLİZ PASLI´NIN ANNESİ VEFAT ETT
İBRAHİM SARIKOÇ´UN ANNESİ
İBRAHİM AKŞİT VEFAT ETTİ
DİNÇER ZIRH VEFAT ETTİ
TAHİR TEKİN VEFAT ETTİ
ŞABAN YÜCEL VEFAT ETTİ
ŞENOL ÖZSOY´UN BABASI VEFA
GÜNAY AKÖZEL VEFAT ETTİ
YUSUF ŞAHANKAYA VEFAT ETTİ
İMZA GÜNÜ: KIRMIZI ETEK
ŞEHADETLERİNİN 25. YILINDA ANIYO
GÖZ YAŞLARI SEL OLUP AKTI
İÇİM SIZLIYOR ANNE
AHMET MERMER´İN BABASI VEF
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!