DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
GSM MÜŞTERİSİ ÇARESİZGSM MÜŞTERİSİ ÇARESİZ

Tarih: 2015-10-18

Gün geçmiyor ki bir vatandaşımızdan telekomünükasyon firmalarına ilişkin bir şikayet almayalım. Vatandaşlar, ilgili firmlara nezdindeki şikayetlerine bir sonuç alamayınca bize başvuruyorlar. Çoğu zaman biz de birşey yapamıyoruz. Yol göstermekten ve BTK'ya başvurmalarını önermekten başka...

Aşağıdakı yakınma bu konudaki ilk yakınma olduğu için paylaşmak istedik. İzleyicilerimiz konudan haberdar olsun diye... Ayrıca, sitemizi takip ettiklerini bildiğimiz GSM Firmaları yetkililleri ile BTK belki soruna bir çözüm üretir diye.

"09 Eylül 2015 tarihinde Hon Koog'da Hava alanında beklerken Tukcell'den cep telefonuma akıllı yurt dışı tarifesine geçmem için belirttikleri adrese mail atabileceğim belirtildi. Ancak ben herhangi bir bildirimde bulunmadığım gibi mail' de atmadım. Yaklaşık yarım saat sonra Yurt dışı akıllı tarife talebimin kabul edildiği yine cep telefonuma mail geldi. 10.09.2015 tarihinden itibaren Türkiye'ye dönüş tarihim olan 23.09.2015 tarihine kadar da sim kartımı çıkartıp cep telefonumu hiç kullanmadım.

 Tukcell'den gelen Eylül 2015 tarihli faturamda 31 TL.lik akıllı yurt dışı tarife bedelinin eklendiğini gördüm. Turkcell Müşteri Hizmetlerini aradım. Yaklaşık 15 dakika konuşmama rağmen yetkili olmadıkları tarafıma bildirildi. Turkcell'e dört kez şikayet mail'i attım. Size döneceğiz diyorlar ama herhangi bir dönüş yapmadıkları gibi Ekim ayı faturama da akıllı yurt dışı tarife ücreti koyduklarını gördüm. Bu arada akıllı yurt dışı tarifemin iptal edilmesini istedim. Önce gece 24.00 itibari ile akıllı yurt dışı tarifemin iptal edileceğine ilişkin mail aldım fakat ertesi gün yine akıllı yurt dışı tarife talebimin kabul edildiğine dair mail aldım. Belirtmiş olduğum konuların belgeleri tarafımda saklıdır."

Turkcell ve BTK'nın ilgileneceği umuduyla.

 

Bu Haber 760 defa okunmuştur.
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!