"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
PTT; HIRSIZ VAR DEMEK SUÇPTT; HIRSIZ VAR DEMEK SUÇ

Tarih: 2015-10-19

Bursa Heykel Postanesi ATM'lerinden kaybolan 285 bin lirayı bulamayan PTT Genel Müdürlüğü, yaptığı açıklamalarla paranın akibetini araştıran Türk Haber- Sen Bursa Şube Başkanı Orhan Avcı hakkında soruşturma başlattı.

Sendika binasında basın toplantısı düzenleyen Türk Haber- Sen Bursa Şube Başkanı Orhan Avcı, devletin çalınan 285 bin TL parasını bulamayan PTT Genel Müdürlüğü'nün kendisi hakkında soruşturma başlattığını dile getirdi. Paranın 8 Haziran'dan bu yana kayıp olduğunu hatırlatan Orhan Avcı, şunları dile getirdi: "Kaybolan, çalınan, buharlaşan devletin parasını, bulma, arama gayreti içerisinde olması gerekenler. Ne yazık ki kıllarını bile kıpırdatmadan oturmuşlardır, içeride ve dışarıya yönelik acil tedbirler alınmamış paranın kaçırılmasına sebebiyet verilmiştir. Soruşturmanın selameti için dahi birinci derecede sorumlu Merkez Müdürü başta olmak üzere diğer sorumlular hakkında hiçbir işlem yapılmamıştır. Yapılmadığı gibi konunun üstü örtülmeye ve önemsizleştirilmeye çalışılmaktadır."

"HIRSIZLIĞI ÇÖZEMEYENLERE DEĞİL HAK ARAYANLARA SORUŞTURMA"

121 gündür 285 bin lirayı bulamayanların, konuyu sürekli gündeme getirmelerinden rahatsızlık duyduklarını kaydeden Avcı, PTT Genel Müdürlüğü Başmüfettiş Sevkan Köksal imzasıyla kendisi hakkında soruşturma açılmasına şu sözlerle tepki gösterdi: "Buradan bir kez daha kamuoyuna ve yetkililere sesleniyoruz; Buradan PTT genel müdürü sayın Harun Maden'e ve diğer yetkililere soruyorum, PTT'nin 9 ATM makinesinden çalınan 285 bin TL parayı 121 gün oldu buldunuz da bizim haberimiz mi yok? Hırsızlığın ortaya çıkarılması ve sorumluların bulunması için yaptığımız her basın açıklaması sonunda bana gönderdiğiniz gibi müfettiş mi gönderdiniz de haberimiz olmadı? ATM sorumlusu memurun kaç gün sonra görev yerini değiştirdiniz, inisiyatif kullanarak komisyonsuz tek başına ATM açtıran memuru hırsızlığa teşvik eden merkez müdürüne ve torpili sağlayan birlik habersen şube başkanına işlem yaptınız da biz mi göremedik? Rezalet apaçık ortada dururken asıl sorumlu müdürü ödüllendirircesine banka promosyonu ile Roma'ya göndermediniz mi? ATM'den çalınan 285 bin TL nerede, kimin cebinde, hırsız kim? Kimler sorumlu memurun üzerine niçin gidilemiyor? Ucu kime, kimlere dokunacak konularını açıkladınız da biz mi duymadık?"

'ÇALINAN 285 BİN TL'NİN HESABINI SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

285 bin TL'yi çaldıran, sahip çıkamayan, çalan memuru, çalınmasına zemin hazırlayanların sorgulanmadığını vurgulayan Avcı, "Sayın Maden, PTT'nin itibar ve prestij kaybına sebebiyet verenler, asıl atamış olduğunuz yandaş vasıfsız, liyakatsiz başmüdür ve müdürlerdir. AKP'nin sansürcü ve baskıcı zihniyeti PTT işkolunda da son sürat devam etmektedir. Yandaş olmayan basına yayın yasağı getiren, susturmaya çalışan zihniyet. Şimdide sırada sivil toplum kuruluşları ve başkanlarını susturmaya çalışmaktadır. Siz bizi susturamazsınız, fakir fukaranın dulun yetimin çalınan 285 bin TL'sinin hesabını sormaya devam edeceğiz. Hodri meydan." diye konuştu. 

 

Bu Haber 846 defa okunmuştur.
PTT’DE WESTERN UNİON HİZMETİ
SELMA MAY VEFAT ETTİ
HALUK CAN ENGİN VEFAT ETTİ
PTT´NİN 15.000 ŞUBESİ OLACAK
BİR KİTAP; İSTANBUL´UN YÜZ
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
ÖMER HALİSDEMİR ANISINA ÖZEL PUL
ÖZELLEŞTİRME HAKKINDA BİR TWEET
İNTERNETTE KAR ÇOK YATIRIM YOK
DÜNYANIN EN SAYGIN 100 ŞİRKETİ
BİLİŞİM VE RESİM
PTT VE TELEKOM ORTAK ŞİRKET Mİ K
DESTANIN ADI ÇANAKKALE
16 MART ve MANASTIRLI HAMDİ
ŞİŞLİ PTT ŞUBESİNDE SOYGUN
DOĞU ANADOLU 1. BİLİŞİM BULUŞMAS
BUGÜN SAAT 16´DA KIZILAYDA BULUŞ
TELEFON DİNLENMESİ NASIL ANLAŞIL
CIA BİZİ DİNLİYOR
BTK´DA BY-LOCK OPERASYONU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!