"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
BTK´DAN T.TELEKOM GRUP ŞİRKETLERİNE CEZABTK´DAN T.TELEKOM GRUP ŞİRKETLERİNE CEZA

Tarih: 2016-01-02

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulunca (BTK), Avea İletişim Hizmetleri AŞ'ye 190 bin 408 lira, TTNET AŞ'ye 100 bin 936 lira ve Türk Telekomünikasyon AŞ’ye 506 bin 605 lira idari para cezası verildi.

BTK'nın internet sitesinde yayımlanan kurul kararına göre, Elektronik Haberleşme Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği hükümlerine uygunluk ve elektronik fatura uygulamaları incelendi. İnceleme sonucunda, 2 milyon 161 bin 890 aboneye Ocak 2013 - Aralık 2014 dönemi faturaları için asgari fatura tutarı ve son ödeme tarihini ihtiva eden fatura bilgilerini SMS veya elektronik posta yoluyla göndermediği için Avea İletişim Hizmetleri AŞ'ye 114 bin 245 lira ceza verilmesi kararlaştırıldı. Söz konusu şirkete ayrıca faturaların postayla gönderilmemesine yönelik talebi alınan ve bu talebinden vazgeçen 21 bin 408 bireysel abone işlemine yönelik irade beyanlarının ispatına dair talebin alındığı kanal bilgisini Kurum tarafından öngörülen süre içinde eksiksiz olarak sunamaması nedeniyle 76 bin 163 lira idari para cezası uygulanacak. 

Kurul, Türk Telekomünikasyon AŞ'ye de söz konusu dönemde abonelere 19 milyon 235 bin 771 fatura için asgari fatura tutarı ve son ödeme tarihini ihtiva eden fatura bilgilerini SMS veya elektronik posta yoluyla göndermediği gerekçesiyle 217 bin 117 lira, Kasım 2014 dönemi itibarıyla faturalarının kendilerine postayla gönderilmesini istemeyen 4 milyon 750 bin 185 aboneden 1 milyon 79 bin 318 abone talebinin ispatına yönelik irade beyanlarının alındığı kanal bilgisini Kurum tarafından talep süresi içinde eksiksiz olarak sunulamaması dolayısıyla 144 bin 744 lira,  Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ’ye ilişkin teslim tutanaklarındaki fatura adetlerinde farklılıkların olması nedeniyle de 144 bin 744 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

TTNET AŞ'ye de belirtilen dönemde abonelere toplamda 1 milyon 682 bin 574 fatura için asgari fatura tutarı ve son ödeme tarihini ihtiva eden fatura bilgilerini SMS veya elektronik posta yoluyla göndermediği için 100 bin 936 lira idari para cezası uygulanacak.

Kurul, faturaların kendilerine postayla gönderilmesini istemeyen abonelerden alınan talebin ispatına yönelik irade beyanlarının Kurul Kararının Avea İletişim Hizmetleri AŞ ve Türk Telekomünikasyon AŞ’ye tebliğinden itibaren 6 ay içinde tamamlanması ve süreçlerin takibinin Tüketici Hakları Dairesi Başkanlığınca gerçekleştirilmesi hususlarına da karar verdi.

Bu Haber 929 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
EMO; OGER´İN HİSSE REHİN İŞLEMİ
TELEKOM´DAN FUTBOL FEDERAS
AVEA 90 MİLYON AVRO KREDİ ALDI
TELEKOMDA AKDI FESH|
OGER TELEKOM’UN BORCU T.T.’U ETK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!