7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
KIŞ İÇİN TEKNOLOJİK ÜRÜNLERKIŞ İÇİN TEKNOLOJİK ÜRÜNLER

Tarih: 2016-01-18

Teknoloji firmalarının geliştirdiği son ürünler yoğun kar yağışında kullanıcıların yaşamını kolaylaştırmak için tasarlandı.  Ayakkabıların ve araba lastiklerinin kaymasını engelleyen yeni aparatlardan elektrikli kar küreme makinelerine kadar pekçok ürün kışa karşı önlem olarak geliştirildi. İşte bunlardan bazıları;

Elektrikli kar küreme makinası

Kar yağışıyla birlikte hanelerin ya da otoparkların girişleri anında kapanır. Bunun için ise en güzel çözüm kazma kürekti. Fakat geliştirilen elektrikli kar küreme makinesi ile artık ekstra güç harcamaya şart kalmıyor. Hecht şirketinin geliştirdiği '9201' modelindeki makine, 2000 Watt'lık gücüyle en kalın karları bile toplayıp seçim ettiğiniz istikamete aktarıyor. Türkiye'de satışta olan bu kar küreme makinesinin satış maliyeti 999 TL.

Otomobillere kar çorabı

Zincirler, kar yağdığında önce akla iştirak eden çözümlerin en başında geliyor. Yeni stil ise araba lastikleri için geliştirilen kar çorapları. 13 ile 18 inçlik lastik ebatlarının tümüne uygulana alim bu buluş , geliştirilen özel kumaşa aynı bir malzeme sayesinde sürüş esnasında titreşim yaratmıyor. Böylece araç mekanik aksamına, çelik jant ya da jant kapağına, ABS ve ESP benzeri elektronik sistemelere zarar vermiyor. Kanada üretimi olan araba kar çorabının bir çiftinin satış maliyeti 97 TL.

Ayakkabılara özel zincir

Karlı ya da buzlu havalarda ayakkabılarınız ne kadar sağlam ya da kaliteli olursa olsun düşüp sakatlanma riski artıyor. Bunun için ise çözüm araba zincirlerine aynı bir tasarımdan geldi. Ayakkabılara lastik ile takılan zincir, karlı ve buzlu havalarda yürümesini kolaylaştırıyor. Tabanındaki çivilerin sayesinde ayakkabınızın zemine tutunmasını sağlayan bu aparat, topuklu ayakkabılarda da kullanılabiliyor. Bir çift olarak satılan ürünün maliyeti 20 TL.

Buza sprey çözümü

Kış aylarının yarattığı en büyük sorunlardan biri araba camlarının buz tuttması. Genellikle buzu ya da karı temizlemek için plastik küçük kürekler kullanılır. Fakat bunu gerçekleştirmek soğukta oldukça kolay değil . Geliştirilen yeni kimyasal teknolojilerle artık camlardaki kar ya da buz dokunulmadan bile temizlenebiliyor. Scwher şirketinin geliştirdiği buz çözücü spreyi yapılacak bölgeye sıkıyorsunuz ve birden çok dakika ardından eriyen buzları temizliyorsunuz. Ürünün satış maliyeti 15 TL.

Uzaktan kumandalı ayak ısıtıcı

Soğuk havalardan en çok üşüyen bölgelerimizin en başında ayaklarımız gelir. Bunun için ThermaCELL adında bir ürün geliştiren teşebbüsçüler , ısıtmalı bir ayakkabı tabanı üretti. Bir bir şarjla 10 saate yakın ısı sağlayan ürün hava da üflediği için ayakları terletmiyor. ThermaCELL'in yanında bir de komuta veriliyor. Bu komuta sayesinde ise ısı üç çeşitli kademede ayarlanabiliyor. 500 keze kadar şarj edilebilen özel pili ve 2500 saate kadar çalışma kapasitesine sahip ThermaCELL, 38 numaradan 44 numaraya kadar bütün ayakkabılarda kullanılabiliyor. Ürünün satış maliyeti ise 400 TL kadar .

Şarj et ellerin ısınsın

Yün eldivenler artık tarih oluyor. Bu eldivenlerin yerine iştirak eden bilişim ise bataryalı modeller. Volt şirketinin geliştirdiği, su geçirmeyen eldiven şarj olarak kullanıcıların elini gün süresince sıcak tutuyor. 7v gücünde ısıtmaya sahip olan modelin bataryası kolaylıkla çıkıyor ve şarj edilebiliyor. Geliştirilen özel kumaş sayesinde ise eldiven içerisinde bulunan sıcaklık muhafaza ediliyor. Ürünün satış maliyeti tahmini 450 TL.

 
Bu Haber 969 defa okunmuştur.
ÜMMET EREN VEFAT ETTİ
ZUHAL ÇELİK´İN ANNESİ VEFA
RAMADAN İLÇİKTAY AMELİYAT OLDU
ŞAKİR TALU VEFAT ETTİ
TARIK KORAY VEFAT ETTİ
ÖMER BAŞKURT VEFAT ETTİ
ATANUR YILMAZ YAZDI: GEÇMİŞE ÖZL
MEHMET DİNLER VEFAT ETTİ
ALP ARSLAN’IN BABASI VEFAT ETTİ
ZAFER AYKIRI’NIN BABASI VEFAT ET
SABAHAT ÖZGÜR´ÜN ANNESİ VEFAT ET
SEMA YASAK’IN KIZI TRAFİK KAZASI
İMODSANCILARDAN BİRLİK VE VEFA
ŞEHİT YILMAZ ERZ’İ RAHMETLE ANIY
MUSTAFA AKGÜL´Ü KAYBETTİK
BEKİR ÖZTOPRAK AMELİYAT OLDU
HATİCE G.ŞAHMAN 2018 EDEBİYAT TA
İRFAN ÇAKIR VEFAT ETTİ
RECAİ SAYAR´IN ANNESİ VEFAT ETTİ
İ.HAKKI ALPTÜRK AMELİYAT OLDU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!