7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
HUKUKA GÜVEN YOKOLDUHUKUKA GÜVEN YOKOLDU

Tarih: 2016-01-21

Türk Telekom’dan ayrılanlar 2006’dan bu yana bir hukuk mücadelesinin içinde. Denge Tazminatları, İkramiyeler, Unvanlar, Kıdem Tazminatları, Sağlık Yardım Vakfına karşı açılan davalar…  Bu süreç  hepimizin Hukuka Güvenini sarstı…

Ama etrafımıza baktığımızda güveni sarsılanlar sadece biz değiliz.

Bolu Belediye Başkanı Ak Partili Alaaddin Yılmaz, hukuk sisteminde kararların doğru olduğuna inananların sayısının çok düştüğünü, bunlardan birisinin de kendisi olduğunu söyledi. Başkan Yılmaz, "Hangi hakime ve savcıya gideceğim konusunda endişeliyim. Bu konularda belediye başkanı olarak bile güvende olmadığım kanaatindeyim" dedi.

Basın toplantısı düzenleyen Başkan Yılmaz, iktidar partisinin belediye başkanı olarak cezaevine girmesi için hakkında raporlar düzenlenip tertipler hazırlandığını söyledi. Başkan Yılmaz, şöyle konuştu:

"Benim hakkımda rapor hazırladılar ve benim o raporu bilmemem lazımdı. O rapor geçmişte bana gösterilmişti. Şimdi anlıyorum o raporların nasıl tanzim edilip işlevsel hale geldiğini. Çünkü dönemin Bolu Valisi İbrahim Özçimen ile İstanbul’dan gelirken, ’Benim hakkımda rapor hazırlanmış. Ben bile okuyunca şaşırdım. Ben bile ikna oldum’ dedim. Ciddiye alınacak kadar iyi hazırlanmış bir rapor. O da boş bulunup, ’Ben de ikna oldum’ dedi. ’Sen bu raporu nereden biliyorsun?’ bile diyemedi. Boş bulundu o arada. Burada kötü olan siyasi figürler hakkında rapor hazırlamak için komplolar düzenlenmiş olması, bu konuda her yolun mübah sayılması ve bunların da rapor halinde bütün makamlara ulaştırılması."

KOMPLOLAR HAZIRLANDI’

Kendisi hakkında komplolar hazırlandığını, işin içinde en yakınındakilerin de olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, "En yakınımdakiler. Onlar komplonun içerisinde, yapacak bir şeyim var mı? Bütün komplolar için böyle. Bütün bunlara rağmen eğer yamuk işiniz yoksa ne olacak? Benim hiç anahtarım yok, gizli bir şeyim hiç olmadı. Telefonda benimle herkes görüşebilir, herkes beni dinleyebilir. Sırf belediye başkanı olduğunuz için yerli yersiz ithamlarla karşı karşıyasınız. Böyle bir ülke, böyle bir demokrasi, böyle bir insanlık ve böyle bir yapının çok sağlıklı olmadığı kanaatini taşıyorum" dedi.

’HANGİ HAKİME, SAVCIYA GİDECEĞİM’

Köşe yazısı ve haberlerinde kendisini eleştiren 2 yerel gazeteciye, hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 2 bin 160 TL adli para cezasına çarptırılan Başkan Yılmaz, hukuk sistemini de eleştirdi. Başkan Yılmaz, şöyle dedi:

"İşte isim vermeden yaptığım açıklama yüzünden ben ceza aldım. Ama bana saldıranlar çok cüzi cezalar aldılar veya hiç almadılar. Maalesef Türkiye’de şu an adliyenin düzelmesi ve düze çıkması lazım. Maalesef şu an hukuk sistemimizde kararların doğru olduğuna inananların sayısı çok düştü. Bunlardan bir tanesi de benim. Benimle ilgili kararlarında hangi muhakeme ile verildiği konusunda endişelerim sürekli vardı. Şu an Bolu için söylüyorum, hangi hakime ve savcıya gideceğim konusunda hala endişeliyiz. Çünkü paralel yapı ile ilgili bir mücadele veriliyor. Paralelle mücadelede belki de en dik duran kişilerden biri benim. Ama sanki paralel yapıyla hareket ediyormuşum gibi de algı oluşturuluyor. Hukuk sistemi içerisinde paralel yapı temizlendi mi? Beni yargılayan acaba kim? Benimli ilgili verilen karar doğru mu, yanlış mı, adil mi? Bu konularda belediye başkanı olarak bile güvende olmadığım kanaatindeyim."

Bu Haber 1019 defa okunmuştur.
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
KAPTANER, KÜLTÜR A.Ş. GENEL MÜDÜ
BTK UZMAN YARD. SINAVI BAŞVURULA
SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?
PTT İLE KATAR´A E-İHRACAT YOLU A
BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VAR MI?
VODAFONE´UN 2017 YILI
TURKCELL 2017´NİN ENLERİNİ AÇIKL
BTK´NIN BAYLOCK RAPORU
AÇMA KAPAMA ÜCRETİ KALKTI
KİT´LERDE TAŞERON SORUNU
2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR
DOANY; TELEKOM´UN İMTİYAZI
İPHONE´LARI KASITLI YAVAŞLATAN A
O.UĞUROĞLU FLASH TV. GENEL KOORD
2017´nin EN ÇOK SATAN KİTAPLAR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!