Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
HUKUKA GÜVEN YOKOLDUHUKUKA GÜVEN YOKOLDU

Tarih: 2016-01-21

Türk Telekom’dan ayrılanlar 2006’dan bu yana bir hukuk mücadelesinin içinde. Denge Tazminatları, İkramiyeler, Unvanlar, Kıdem Tazminatları, Sağlık Yardım Vakfına karşı açılan davalar…  Bu süreç  hepimizin Hukuka Güvenini sarstı…

Ama etrafımıza baktığımızda güveni sarsılanlar sadece biz değiliz.

Bolu Belediye Başkanı Ak Partili Alaaddin Yılmaz, hukuk sisteminde kararların doğru olduğuna inananların sayısının çok düştüğünü, bunlardan birisinin de kendisi olduğunu söyledi. Başkan Yılmaz, "Hangi hakime ve savcıya gideceğim konusunda endişeliyim. Bu konularda belediye başkanı olarak bile güvende olmadığım kanaatindeyim" dedi.

Basın toplantısı düzenleyen Başkan Yılmaz, iktidar partisinin belediye başkanı olarak cezaevine girmesi için hakkında raporlar düzenlenip tertipler hazırlandığını söyledi. Başkan Yılmaz, şöyle konuştu:

"Benim hakkımda rapor hazırladılar ve benim o raporu bilmemem lazımdı. O rapor geçmişte bana gösterilmişti. Şimdi anlıyorum o raporların nasıl tanzim edilip işlevsel hale geldiğini. Çünkü dönemin Bolu Valisi İbrahim Özçimen ile İstanbul’dan gelirken, ’Benim hakkımda rapor hazırlanmış. Ben bile okuyunca şaşırdım. Ben bile ikna oldum’ dedim. Ciddiye alınacak kadar iyi hazırlanmış bir rapor. O da boş bulunup, ’Ben de ikna oldum’ dedi. ’Sen bu raporu nereden biliyorsun?’ bile diyemedi. Boş bulundu o arada. Burada kötü olan siyasi figürler hakkında rapor hazırlamak için komplolar düzenlenmiş olması, bu konuda her yolun mübah sayılması ve bunların da rapor halinde bütün makamlara ulaştırılması."

KOMPLOLAR HAZIRLANDI’

Kendisi hakkında komplolar hazırlandığını, işin içinde en yakınındakilerin de olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, "En yakınımdakiler. Onlar komplonun içerisinde, yapacak bir şeyim var mı? Bütün komplolar için böyle. Bütün bunlara rağmen eğer yamuk işiniz yoksa ne olacak? Benim hiç anahtarım yok, gizli bir şeyim hiç olmadı. Telefonda benimle herkes görüşebilir, herkes beni dinleyebilir. Sırf belediye başkanı olduğunuz için yerli yersiz ithamlarla karşı karşıyasınız. Böyle bir ülke, böyle bir demokrasi, böyle bir insanlık ve böyle bir yapının çok sağlıklı olmadığı kanaatini taşıyorum" dedi.

’HANGİ HAKİME, SAVCIYA GİDECEĞİM’

Köşe yazısı ve haberlerinde kendisini eleştiren 2 yerel gazeteciye, hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 2 bin 160 TL adli para cezasına çarptırılan Başkan Yılmaz, hukuk sistemini de eleştirdi. Başkan Yılmaz, şöyle dedi:

"İşte isim vermeden yaptığım açıklama yüzünden ben ceza aldım. Ama bana saldıranlar çok cüzi cezalar aldılar veya hiç almadılar. Maalesef Türkiye’de şu an adliyenin düzelmesi ve düze çıkması lazım. Maalesef şu an hukuk sistemimizde kararların doğru olduğuna inananların sayısı çok düştü. Bunlardan bir tanesi de benim. Benimle ilgili kararlarında hangi muhakeme ile verildiği konusunda endişelerim sürekli vardı. Şu an Bolu için söylüyorum, hangi hakime ve savcıya gideceğim konusunda hala endişeliyiz. Çünkü paralel yapı ile ilgili bir mücadele veriliyor. Paralelle mücadelede belki de en dik duran kişilerden biri benim. Ama sanki paralel yapıyla hareket ediyormuşum gibi de algı oluşturuluyor. Hukuk sistemi içerisinde paralel yapı temizlendi mi? Beni yargılayan acaba kim? Benimli ilgili verilen karar doğru mu, yanlış mı, adil mi? Bu konularda belediye başkanı olarak bile güvende olmadığım kanaatindeyim."

Bu Haber 984 defa okunmuştur.
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
ATAM KOF KAFALAR ANLAYAMAZ SENİ
ONLARIN BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK
TÜRKİYE’NİN 1/4´ü ONLİNE A
PTT´DE ŞEF SINAVI İPTAL EDİLDİ
YAANİ İNDİRİLME REKORU KIRIYOR
ATATÜRK OLDUĞU İÇİN
LEYLA SERPİL’İN “ŞŞŞŞT!” ROMANI
SERDAR KUZULOĞLU GÖZALTINDA
BİR TUŞLA YAŞLILARA ÖZEL DESTEKL
WHATSHAPP İÇİN BİR İPUCU
CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI KUTLU
YERLİ ARAMA MOTORU: YAANİ
TURKCELL VE TOBB´DAN KADIN
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!