7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
İMZA GÜNÜNE DAVETİMZA GÜNÜNE DAVET

Tarih: 2016-02-23

Derneğimiz Başkan Yardımcısı Fazlı KÖKSAL’ın yeni  yayınlanan “Posta ve Telekomünikasyon Tarihinden Portreler” kitabı için düzenlenen İMZA GÜNÜ, 27.02.2016 günü saat 13.00-17.00 arasında Necatibey Caddesi  12/3 adresindeki Telekomcular Derneğinde gerçekleşecektir.

Kitapın imza gününde elde edilecek karı Fazlı Köksal tarafından derneğimize bağışlanmıştır.

İmza Günü PTT ve Telekomcular tarafından;

Yıllardır görüşemedikleri arkadaşları ile  görüşebilmek, hasret giderebilmek, sohbet edebilmek,

 Telekomcular Derneğince hazırlanan “TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR-PTT ve Türk Telekom Anıları” kitabının kalan son 100 adedinden birini satın alabilmek,

İçin de bir fırsat olarak da görülmeli…

Sizleri derneğimizin sıcak ortamına bekliyoruz…

İmza Gününe Gelemeyenler Kitabı Aşağıdaki İnternet Sitelerinden Satın Alabilirler

www.kitapyurdu.com

www.idefixe.com

www.dr.com.tr

www.babil.com

www.kida.com.tr

www.pandora.com.tr

www.kitapaski.com

www.gazikitabevi.com.tr

www.hermeskitap.com

www.odakitap.com

www.librabooks.com.tr

www.kitapperver.com

www.kitapambari.com

www.hepsiburada.com

Ayrıca, burada ismini saymadığımız, internet üzerinden kitap satışı yapan her yerden alabilirsiniz…

İsterseniz DR Bayilerine sipariş vererek kitabı istediğiniz DR Bayiine getirilmesini sağlayabilirsiniz….

Akıl Fikir Yayınevince yayınlanan kitap, tanıtım bülteninde şöyle tanıtılıyor;

“Alzheimer çağımızın hastalığı...

Bireysel hafıza kaybı çok kötü; Allah kimsenin başına vermesin.Ama toplumsal ve kurumsal alzheimer daha kötü. Millet olarak alzheimer olma yolundayız. Dünü unutursak geleceği sağlıklı inşa edemeyiz.

Türkiye’de posta ve telekomünikasyon hizmetlerinin geçmişi Postane-i Amire’nin kurulduğu 1840 yılına dayanıyor. 1840 yılından bugüne kadar, yüz binlerce insan, PTT bankolarından, telefon santrallerinden, repartitörlerinden, şehirlerarası konsollarından, dağıtım odalarından geldi geçti. 27 yılını PTT ve Türk Telekom’a veren, bu kurumlara sevda derecesinde bağlı Fazlı Köksal, “Posta ve Telekomünikasyon Tarihinden Portreler”de, PTT’nin tarihi ve ilginç şahsiyetlerini, akıcı üslubuyla öykü tadında anlatıyor.

Yazar, elinizdeki kitabı “Posta ve telekomünikasyon tarihinin puslu aynasında gördüğüm kişilere öznel bakışımın bir yansıması” diye tanımlıyor ve ilave diyor:  “Şunu açıklıkla belirtmek gerekir ki, PTT ve Türk Telekom’un asıl kahramanları, görevlerini layıkıyla yapan, işçisinden mühendisine, dağıtıcısından müdürüne her kademeden vefakâr, cefakâr ve fedakâr çalışanlarıdır...”

Kitap üç bölümden oluşuyor:

Birinci Bölüm: “İz Bırakanlar” Bu bölümde posta ve telekomünikasyon tarihinde iz bırakan kişilerin hikâyeleri aktarılıyor.

İkinci Bölüm: “Tanıdıklarım-Tanıklıklarım” Yazar PTT ve Türk Telekom’da çalıştığı dönemde tanıdığı bazı kişileri kendi gözlemleriyle anlatıyor.

Bu iki bölümde; Agâh Efendi, Telgrafçı Mustafa Efendi,  Salih Zeki, Osman Bedra Hanım, Talat Paşa, Refik Halit Karay, Manastırlı Hamdi, İhsan Pere, Müfettiş Salim Bey, Mehmet Sabri Toprak, A.Baha Gökoğlu, Osman Nihat Akın, Hacim Kamoy, Dr.T.Fikret Yücel, İhsan Pekel, Servet Bilgi, Hıdır Güler, Nevzat Macit, Nusret Çakıroğlu, İbrahim Hakkı Alptürk ve Osman Bal’ın akıcı bir üslupla portreleri çiziliyor…

Üçüncü Bölüm: “Kısa Kısa” başlığını taşıyor.  Bu bölüm dört alt başlıktan oluşuyor: “1840’dan Bu Yana Posta ve Telekomünikasyona Yön Verenler” “PTT’nin Şehitleri” “Sanatçılar” ve “Siyasetçiler”

Sanatçılar başlığı altında;  PTT’de çalışan, aralarında Rıza Tevfik Bölükbaşı, Kanuni Hacı Arif Bey, Bedia Muvahhit, Peyami Safa, Osman Nihat Akın, Orhan Veli Kanık ve Sezen Aksu’nun da bulunduğu 37 tanınmış sanatçının PTT maceralarına yer veriliyor..

 “Siyasetçiler” başlığı altında ise siyasete atılan posta ve telekomünikasyon çalışanlarına ilişkin özet bir bilgi veriliyor. Bir sadrazam onlarca nazır-bakan, çok sayıda milletvekili ve belediye başkanı isim isim sıralanıyor.

Kitap, PTT ve Türk Telekom’u geçmişiyle tanımak isteyenler yanında, kurumsal tarih ve yakın tarih meraklıları için de bir başvuru kaynağı…”

 

 

 

Bu Haber 1007 defa okunmuştur.
BAHTINUR ERSEN’İN BABASI VEFAT E
ALİ ATMACA´NIN BABASI VEFAT ETTİ
ÜMMET EREN VEFAT ETTİ
ZUHAL ÇELİK´İN ANNESİ VEFA
RAMADAN İLÇİKTAY AMELİYAT OLDU
ŞAKİR TALU VEFAT ETTİ
TARIK KORAY VEFAT ETTİ
ÖMER BAŞKURT VEFAT ETTİ
ATANUR YILMAZ YAZDI: GEÇMİŞE ÖZL
MEHMET DİNLER VEFAT ETTİ
ALP ARSLAN’IN BABASI VEFAT ETTİ
ZAFER AYKIRI’NIN BABASI VEFAT ET
SABAHAT ÖZGÜR´ÜN ANNESİ VEFAT ET
SEMA YASAK’IN KIZI TRAFİK KAZASI
İMODSANCILARDAN BİRLİK VE VEFA
ŞEHİT YILMAZ ERZ’İ RAHMETLE ANIY
MUSTAFA AKGÜL´Ü KAYBETTİK
BEKİR ÖZTOPRAK AMELİYAT OLDU
HATİCE G.ŞAHMAN 2018 EDEBİYAT TA
İRFAN ÇAKIR VEFAT ETTİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!