TÜRK KADINI DÜNYAYI YÖNETİYORTÜRK KADINI DÜNYAYI YÖNETİYOR

Tarih: 2016-03-11

Uluslararası firmalar, yönetici koltuklarını Türk kadınlarına emanet ediyor. Milyar dolarlık bütçeleri yöneten Türk kadınları, başarılarıyla parmakla gösteriliyor.

Vodafone'dan Unilever'e, PepsiCo'dan Intel'e dünyaca ünlü pek çok şirketin üst düzey yöneticileri arasında Türk kadınlar yer alıyor. Takvim'in haberine göre milyar dolarlık bütçeleri yöneten iyi eğitimli Türk kadınlarının kimileri de adım adım kaptan köşküne doğru ilerliyor. Uluslararası şirketlerde karar verici konumdaki kadın profesyonellerimizin sayısı da her geçen gün artıyor...

Serpil Timuray - Vodafone Afrika, Orta doğu ve Asya Pasifik Bölge Başkanı: 1 Ocak 2009'da Vodafone Türkiye'nin CEO'luğuna getirildi. Firmanın İcra Kurulu Başkanlığı'nı da yaptı. Ocak 2014 itibariyle sorumluluk alanı genişledi. Vodafone Grubu'nun 409 milyon abonesinin yüzde 65'inin bulunduğu iki yönetim bölgesinden biri olan AMAP (Afrika, Ortadoğu ve Asya Pasifik) Bölge Başkanlığı'na atandı. Toplam 281 milyon aboneden sorumlu.

Ayşegül İldeniz -Intel Dünya Başkan Yardımcısı: Intel'in Silikon Vadisi'ndeki merkezinde giyilebilir teknolojiler ve yeni ürün ve iş modellerini oluşturmak için çalışan beyin takımına liderlik ediyor. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. 2001-2004 arasında Intel Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. 2004 yılında, Intel'in 67 ülkeyi kapsayan Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkanlığı'na getirildi. 2013'te Dünya Başkan Yardımcısı oldu.

Ümran Beba - Pepsico İnsan Kaynakları Yönetim Hizmetleri ve Operasyon Başkanı: 271 bin çalışanı bulunan PepsiCo'da global insan kapital yönetiminin başında bulunuyor. 21 yıldan beri PepsiCo'da farklı görevlerde bulunan Beba, New York'ta, insan kaynaklarını yönetiyor.

Gülsüm Azeri - OMV Petrol Ofisi Holding Başkanı: Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği lisans ve Endüstri Mühendisliği lisansüstü programlarını tamamladı. Şişecam İcra Komitesi Üyeliği yaptı. Temmuz 2011'den itibaren OMV Petrol Ofisi Holding Başkanlığı görevlerini yürütüyor.

Hafize Gaye Erkan - First Republic Bank Kıdemli Başkan Yardımcısı: Dünyaca ünlü finans kuruluşlarının peşinden koştuğu 34 yaşındaki finansçı, 33 milyar dolarlık aktifi bulunanFirst Republic Bank'ın en önemli isimlerinden. ABD'nin 'Müthiş Türk Kızı' olarak tanıdığı Erkan, First Republic Bank'ta ayrıca Yatırım Bölümü Başkanı ve Risk Yönetimi Eş Başkanı koltuklarında da oturuyor.

Pınar Abay - Ing Bank Türkiye Genel Müdürü: Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde tamamladı. Harvard Business School'da MBA derecesi aldı. Kariyerine McKinsey&Company İstanbul Ofisi'nde bankacılık sektörü danışmanı olarak başladı. Daha sonra şirketin San Francisco ve New York ofislerinde çalıştı ve Yönetici Ortak oldu. ING Bank'a 11 Ekim 2011'de Genel Müdür olarak katıldı.

Elif Bilgi Zapparoli - Bank Of America Merrill Lynch Asya- Pasifik Bölgesi Başkanı: Bankada Kalkınmakta Olan Piyasalar Eş-Başkanı, Türkiye Başkanı ve değeri 5 trilyon doların üzerinde olan Devlet Varlık Fonları Global Başkanı pozisyonlarını da yürütüyor. Sermaye piyasaları alanında da pek çok projede danışmanlık görevi üstlendi. Dünya Ekonomik Forumu tarafından 2004 yılında 'Dünyanın Gelecek 100 Küresel Lideri' arasında gösterildi. 2013'te Harvard Üniversitesi'nin Küresel Danışmanlık Konseyi'ne seçildi.

Berna Ülman - Visa Europe Bölge Genel Müdürü: 1965 yılında Edirne'de doğdu. Üsküdar Amerikan Lisesi'ni bitirdi. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu, ardından da Universty of Tennessee'de finans alanında yüksek lisans yaptı. Bir dönem New York'ta Tokai Bank'ta çalıştı. 5 yıl Koç Finans'ta görev yaptı. 2000 yılında Visa Türkiye'ye Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. 2003 yılında Genel Müdür, 2008 yılında da Bölge Genel Müdürü oldu.

İş hayatındaki topuk sesleri

Resan Yüner - Apple Türkiye Genel Müdürü

Filiz Doğan - Oracle Türkiye Ülke Müdürü

Gülfem Çakmakçı - Lenovo Türkiye Genel Müdürü

Didem Duru - Dell Türkiye Ülke Müdürü

Canan Taşar - HTC Türkiye Ülke Müdürü

Güldem Berkman -Novartis Değişim Projesi İlaç Divizyonu Global Lideri

Dilek Dölek Başarır - McDonald's Türkiye Ülke Müdürü

Şenay Küçük Tanşu - Tchibo Türkiye Ülke Müdürü

Elif Aral - Pfizer Türkiye Genel Müdürü

Candan Çorbacıoğlu - Amway Avrupa Dış İlişkiler Bölge Müdürü

Yaprak Sapanlı Görür - 3M Global Liderlik Geliştirme Başkanı

Halide Aydınlık - DuPont Türkiye Ülke Müdürü

Nil Bağdan - Software AG Türkiye Genel Müdürü

Jale Akyel - IBM Orta ve Doğu Avrupa Üniversite İlişkileri Lideri

Sertaç Şener - Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı

Bu Haber 983 defa okunmuştur.
ÜNİVERSİTELİ İŞSİZLER 55 İLİN N
BORÇ ŞAMPİYONU TELEKOM KÂR ETMİ
TELEKOM KRİZİ MECLİSE TAŞINDI
CEP FATURASINI AZALTMADA 7 ADIM
PTTMESSENGER %100 YABANCI
TELEKOM´U ÇİNLİLER ALIYOR
´YERLİ WHATSAPP´ PTT
BELEDİYE BAŞKANINA ÖZEL PUL
PTT´DEN ´ESNAF KART´A AVANTAJ İM
BÖYLE POSTACILAR DA VAR!
PTT 2000 KİŞİ ALACAK! SON GÜN
BAZ İSTASYONU KURULUMU KOLAYLAŞT
METİN ATALAR´IN ANNESİ VEFAT ETT
TÜRK TELEKOM DEVLETE Mİ DÖNÜYOR?
TÜRK TELEKOM BORÇLARINI YAPILAND
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!