Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TÜRK KADINI DÜNYAYI YÖNETİYORTÜRK KADINI DÜNYAYI YÖNETİYOR

Tarih: 2016-03-11

Uluslararası firmalar, yönetici koltuklarını Türk kadınlarına emanet ediyor. Milyar dolarlık bütçeleri yöneten Türk kadınları, başarılarıyla parmakla gösteriliyor.

Vodafone'dan Unilever'e, PepsiCo'dan Intel'e dünyaca ünlü pek çok şirketin üst düzey yöneticileri arasında Türk kadınlar yer alıyor. Takvim'in haberine göre milyar dolarlık bütçeleri yöneten iyi eğitimli Türk kadınlarının kimileri de adım adım kaptan köşküne doğru ilerliyor. Uluslararası şirketlerde karar verici konumdaki kadın profesyonellerimizin sayısı da her geçen gün artıyor...

Serpil Timuray - Vodafone Afrika, Orta doğu ve Asya Pasifik Bölge Başkanı: 1 Ocak 2009'da Vodafone Türkiye'nin CEO'luğuna getirildi. Firmanın İcra Kurulu Başkanlığı'nı da yaptı. Ocak 2014 itibariyle sorumluluk alanı genişledi. Vodafone Grubu'nun 409 milyon abonesinin yüzde 65'inin bulunduğu iki yönetim bölgesinden biri olan AMAP (Afrika, Ortadoğu ve Asya Pasifik) Bölge Başkanlığı'na atandı. Toplam 281 milyon aboneden sorumlu.

Ayşegül İldeniz -Intel Dünya Başkan Yardımcısı: Intel'in Silikon Vadisi'ndeki merkezinde giyilebilir teknolojiler ve yeni ürün ve iş modellerini oluşturmak için çalışan beyin takımına liderlik ediyor. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. 2001-2004 arasında Intel Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. 2004 yılında, Intel'in 67 ülkeyi kapsayan Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkanlığı'na getirildi. 2013'te Dünya Başkan Yardımcısı oldu.

Ümran Beba - Pepsico İnsan Kaynakları Yönetim Hizmetleri ve Operasyon Başkanı: 271 bin çalışanı bulunan PepsiCo'da global insan kapital yönetiminin başında bulunuyor. 21 yıldan beri PepsiCo'da farklı görevlerde bulunan Beba, New York'ta, insan kaynaklarını yönetiyor.

Gülsüm Azeri - OMV Petrol Ofisi Holding Başkanı: Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği lisans ve Endüstri Mühendisliği lisansüstü programlarını tamamladı. Şişecam İcra Komitesi Üyeliği yaptı. Temmuz 2011'den itibaren OMV Petrol Ofisi Holding Başkanlığı görevlerini yürütüyor.

Hafize Gaye Erkan - First Republic Bank Kıdemli Başkan Yardımcısı: Dünyaca ünlü finans kuruluşlarının peşinden koştuğu 34 yaşındaki finansçı, 33 milyar dolarlık aktifi bulunanFirst Republic Bank'ın en önemli isimlerinden. ABD'nin 'Müthiş Türk Kızı' olarak tanıdığı Erkan, First Republic Bank'ta ayrıca Yatırım Bölümü Başkanı ve Risk Yönetimi Eş Başkanı koltuklarında da oturuyor.

Pınar Abay - Ing Bank Türkiye Genel Müdürü: Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde tamamladı. Harvard Business School'da MBA derecesi aldı. Kariyerine McKinsey&Company İstanbul Ofisi'nde bankacılık sektörü danışmanı olarak başladı. Daha sonra şirketin San Francisco ve New York ofislerinde çalıştı ve Yönetici Ortak oldu. ING Bank'a 11 Ekim 2011'de Genel Müdür olarak katıldı.

Elif Bilgi Zapparoli - Bank Of America Merrill Lynch Asya- Pasifik Bölgesi Başkanı: Bankada Kalkınmakta Olan Piyasalar Eş-Başkanı, Türkiye Başkanı ve değeri 5 trilyon doların üzerinde olan Devlet Varlık Fonları Global Başkanı pozisyonlarını da yürütüyor. Sermaye piyasaları alanında da pek çok projede danışmanlık görevi üstlendi. Dünya Ekonomik Forumu tarafından 2004 yılında 'Dünyanın Gelecek 100 Küresel Lideri' arasında gösterildi. 2013'te Harvard Üniversitesi'nin Küresel Danışmanlık Konseyi'ne seçildi.

Berna Ülman - Visa Europe Bölge Genel Müdürü: 1965 yılında Edirne'de doğdu. Üsküdar Amerikan Lisesi'ni bitirdi. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu, ardından da Universty of Tennessee'de finans alanında yüksek lisans yaptı. Bir dönem New York'ta Tokai Bank'ta çalıştı. 5 yıl Koç Finans'ta görev yaptı. 2000 yılında Visa Türkiye'ye Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. 2003 yılında Genel Müdür, 2008 yılında da Bölge Genel Müdürü oldu.

İş hayatındaki topuk sesleri

Resan Yüner - Apple Türkiye Genel Müdürü

Filiz Doğan - Oracle Türkiye Ülke Müdürü

Gülfem Çakmakçı - Lenovo Türkiye Genel Müdürü

Didem Duru - Dell Türkiye Ülke Müdürü

Canan Taşar - HTC Türkiye Ülke Müdürü

Güldem Berkman -Novartis Değişim Projesi İlaç Divizyonu Global Lideri

Dilek Dölek Başarır - McDonald's Türkiye Ülke Müdürü

Şenay Küçük Tanşu - Tchibo Türkiye Ülke Müdürü

Elif Aral - Pfizer Türkiye Genel Müdürü

Candan Çorbacıoğlu - Amway Avrupa Dış İlişkiler Bölge Müdürü

Yaprak Sapanlı Görür - 3M Global Liderlik Geliştirme Başkanı

Halide Aydınlık - DuPont Türkiye Ülke Müdürü

Nil Bağdan - Software AG Türkiye Genel Müdürü

Jale Akyel - IBM Orta ve Doğu Avrupa Üniversite İlişkileri Lideri

Sertaç Şener - Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı

Bu Haber 930 defa okunmuştur.
57BİN YABANCI SERMAYELİ ŞİRKET V
İLK SMS 25 YIL ÖNCE GÖNDERİLMİŞT
TURKCELL´İN ENSAR VAKFI DAVASI
WhatsApp´a DÖRT YENİ ÖZELLİK
YÜCEL´LERİN BABALARI VEFAT
TORBA KANUN YÜRÜRLÜKTE
RAMAZAN ÖRS VEFAT ETTİ
BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN FEDAKAR
TÜKETİCİ DANIŞMANINIZ DİYOR Kİ;
İBRAHİM CEPHE VEFAT ETTİ
SUPERONLİNE FİBER 3 MİLYON KONUT
TBV: WIKIPEDİA YASAĞI ZARAR VERİ
MURAT MURATOĞLU´NUN MUHTEŞEM YAZ
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!