"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
TÜRK TELEKOM ALTYAPISINDA ULAK ÇAĞI BAŞLADITÜRK TELEKOM ALTYAPISINDA ULAK ÇAĞI BAŞLADI

Tarih: 2016-03-12

Türk Telekom, Türkiye’nin ilk milli 4.5G baz istasyonu ULAK’ı Türkiye’de ilk kez canlı şebekesine entegre eden ilk operatör oldu.

Türk Telekom, ilk milli 4,5G baz istasyonu ULAK’ı canlı şebekesi üzerinde test etmeye başladığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aselsan, Netaş ve Türk Telekom’un Ar-Ge iştiraki Argela tarafından geliştirilen milli 4,5G baz istasyonu ULAK, canlı şebeke üzerinde test edilmeye başlandı. Böylece şirket, ULAK’ı laboratuvar ortamından çıkararak kendi canlı şebekesi üzerinde test eden ilk operatör oldu.

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Dr. Coşkun Şahin, ULAK’ın canlı şebekeye dahil edilmesi sonrası testlerde, internet servislerinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinin, Türkiye’de iletişim altyapısını milli imkanlarla hayata geçirme yolunda son derece önemli olduğuna dikkati çekti.

Türk Telekom olarak hem teknoloji hem de yatırımlarla Türkiye’nin dijital devrimine liderlik ettiklerini ifade eden Şahin, 'Geçtiğimiz haftalarda ULAK için ilk siparişi veren operatör olarak sadece projede aldığımız rolle değil, yerel altyapının ve yerel üretimin gelişiminde sürekliliği sağlamak adına da önemi bir adım atmıştık. Şimdi de Türk Telekom olarak milli altyapıda Türkiye’nin gururu olan ULAK 4,5G yerli baz istasyonunu Türkiye’de ilk kez test ortamı dışında canlı şebeke üzerinden servis vermekten dolayı mutlu ve gururluyuz' değerlendirmesinde bulundu.

Türk Telekom’un 213 bin kilometrelik fiber altyapısı ve sahip olduğu 4,5G için kritik öneme sahip frekanslarla 1 Nisan’da kullanılmaya başlayacak olan 4,5G teknolojisinin lideri olacağına değinen Şahin, şunları kaydetti:

'ULAK projesine başından beri verdiğimiz desteğin yanı sıra, ULAK’ın ilk siparişini veren ve ilk canlı kullanıma sunan operatör olmamız projeye olan inancımızın önemli bir göstergesi. Türkiye’de yerli üretimi desteklemek ve cari açığın düşürülmesine katkı sağlamak adına büyük önem taşıyan bu proje, milyonlarca kullanıcıya hizmet veren gelişmiş teknolojik altyapımıza destek verecek ve hizmet kalitemizi daha da yükseltecek. Türk Telekom olarak ULAK’ın 4.5G mobil şebekemizde yaygınlaştırılması için çalışmalarımıza son hızla devam ediyoruz.'

Bu Haber 1085 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
EMO; OGER´İN HİSSE REHİN İŞLEMİ
TELEKOM´DAN FUTBOL FEDERAS
AVEA 90 MİLYON AVRO KREDİ ALDI
TELEKOMDA AKDI FESH|
OGER TELEKOM’UN BORCU T.T.’U ETK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!