Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TÜRK TELEKOM ALTYAPISINDA ULAK ÇAĞI BAŞLADITÜRK TELEKOM ALTYAPISINDA ULAK ÇAĞI BAŞLADI

Tarih: 2016-03-12

Türk Telekom, Türkiye’nin ilk milli 4.5G baz istasyonu ULAK’ı Türkiye’de ilk kez canlı şebekesine entegre eden ilk operatör oldu.

Türk Telekom, ilk milli 4,5G baz istasyonu ULAK’ı canlı şebekesi üzerinde test etmeye başladığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aselsan, Netaş ve Türk Telekom’un Ar-Ge iştiraki Argela tarafından geliştirilen milli 4,5G baz istasyonu ULAK, canlı şebeke üzerinde test edilmeye başlandı. Böylece şirket, ULAK’ı laboratuvar ortamından çıkararak kendi canlı şebekesi üzerinde test eden ilk operatör oldu.

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Dr. Coşkun Şahin, ULAK’ın canlı şebekeye dahil edilmesi sonrası testlerde, internet servislerinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinin, Türkiye’de iletişim altyapısını milli imkanlarla hayata geçirme yolunda son derece önemli olduğuna dikkati çekti.

Türk Telekom olarak hem teknoloji hem de yatırımlarla Türkiye’nin dijital devrimine liderlik ettiklerini ifade eden Şahin, 'Geçtiğimiz haftalarda ULAK için ilk siparişi veren operatör olarak sadece projede aldığımız rolle değil, yerel altyapının ve yerel üretimin gelişiminde sürekliliği sağlamak adına da önemi bir adım atmıştık. Şimdi de Türk Telekom olarak milli altyapıda Türkiye’nin gururu olan ULAK 4,5G yerli baz istasyonunu Türkiye’de ilk kez test ortamı dışında canlı şebeke üzerinden servis vermekten dolayı mutlu ve gururluyuz' değerlendirmesinde bulundu.

Türk Telekom’un 213 bin kilometrelik fiber altyapısı ve sahip olduğu 4,5G için kritik öneme sahip frekanslarla 1 Nisan’da kullanılmaya başlayacak olan 4,5G teknolojisinin lideri olacağına değinen Şahin, şunları kaydetti:

'ULAK projesine başından beri verdiğimiz desteğin yanı sıra, ULAK’ın ilk siparişini veren ve ilk canlı kullanıma sunan operatör olmamız projeye olan inancımızın önemli bir göstergesi. Türkiye’de yerli üretimi desteklemek ve cari açığın düşürülmesine katkı sağlamak adına büyük önem taşıyan bu proje, milyonlarca kullanıcıya hizmet veren gelişmiş teknolojik altyapımıza destek verecek ve hizmet kalitemizi daha da yükseltecek. Türk Telekom olarak ULAK’ın 4.5G mobil şebekemizde yaygınlaştırılması için çalışmalarımıza son hızla devam ediyoruz.'

Bu Haber 1179 defa okunmuştur.
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!