TÜRK TELEKOM ALTYAPISINDA ULAK ÇAĞI BAŞLADITÜRK TELEKOM ALTYAPISINDA ULAK ÇAĞI BAŞLADI

Tarih: 2016-03-12

Türk Telekom, Türkiye’nin ilk milli 4.5G baz istasyonu ULAK’ı Türkiye’de ilk kez canlı şebekesine entegre eden ilk operatör oldu.

Türk Telekom, ilk milli 4,5G baz istasyonu ULAK’ı canlı şebekesi üzerinde test etmeye başladığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aselsan, Netaş ve Türk Telekom’un Ar-Ge iştiraki Argela tarafından geliştirilen milli 4,5G baz istasyonu ULAK, canlı şebeke üzerinde test edilmeye başlandı. Böylece şirket, ULAK’ı laboratuvar ortamından çıkararak kendi canlı şebekesi üzerinde test eden ilk operatör oldu.

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Dr. Coşkun Şahin, ULAK’ın canlı şebekeye dahil edilmesi sonrası testlerde, internet servislerinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinin, Türkiye’de iletişim altyapısını milli imkanlarla hayata geçirme yolunda son derece önemli olduğuna dikkati çekti.

Türk Telekom olarak hem teknoloji hem de yatırımlarla Türkiye’nin dijital devrimine liderlik ettiklerini ifade eden Şahin, 'Geçtiğimiz haftalarda ULAK için ilk siparişi veren operatör olarak sadece projede aldığımız rolle değil, yerel altyapının ve yerel üretimin gelişiminde sürekliliği sağlamak adına da önemi bir adım atmıştık. Şimdi de Türk Telekom olarak milli altyapıda Türkiye’nin gururu olan ULAK 4,5G yerli baz istasyonunu Türkiye’de ilk kez test ortamı dışında canlı şebeke üzerinden servis vermekten dolayı mutlu ve gururluyuz' değerlendirmesinde bulundu.

Türk Telekom’un 213 bin kilometrelik fiber altyapısı ve sahip olduğu 4,5G için kritik öneme sahip frekanslarla 1 Nisan’da kullanılmaya başlayacak olan 4,5G teknolojisinin lideri olacağına değinen Şahin, şunları kaydetti:

'ULAK projesine başından beri verdiğimiz desteğin yanı sıra, ULAK’ın ilk siparişini veren ve ilk canlı kullanıma sunan operatör olmamız projeye olan inancımızın önemli bir göstergesi. Türkiye’de yerli üretimi desteklemek ve cari açığın düşürülmesine katkı sağlamak adına büyük önem taşıyan bu proje, milyonlarca kullanıcıya hizmet veren gelişmiş teknolojik altyapımıza destek verecek ve hizmet kalitemizi daha da yükseltecek. Türk Telekom olarak ULAK’ın 4.5G mobil şebekemizde yaygınlaştırılması için çalışmalarımıza son hızla devam ediyoruz.'

Bu Haber 1279 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!