DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TÜRK TELEKOM´A MEKTUP VARTÜRK TELEKOM´A MEKTUP VAR

Tarih: 2016-03-29

Duyarlı Bir Türk Telekom Müşterisi Türk Telekom Üst Yöneticisi Kaan AKTAN'a bir mektup yazmış. Bilgi için derneğimize de e-postayla göndermiş.
Biz de bu yazıyı, Türk Telekom'un Nasıl Çalıştığını (Veya çalışmadığını) görmeniz için sizlerle paylaşalım istedik.

İşte o mektup;

Sayın Bay Kaan Aktan,

       İnsanın başından bir iş, işlem veya olay vuku bulmayıncaya kadar bir iş hakında sağlıklı bir bilgiye sahip olunamıyor malesef. İşin olmayışı gereği, ya göremiyorsun yada umursamıyorsun.

       Bursa da korupark Türk Telekom şubenizde 01.02.2016 tarihinde ev interneti için abonelik sözleşmesi yaptım. 15 gün içinde bağlanacak dediler bana, bekledim.

       26.03.2016 tarihine kadar henüz ev internetim bağlanmadı.  Bundan sonra bu işlerin neden aksak gidiyor diye araştırmaya başladım. Olayın gerçek yüzünü gördüm. Şebeke hatları kopuk ama bağlayacak veya onaracak bir eleman bulamıyorlarmış. Bursa Nilüfer şube müdürünüz ile 4 kez şahsen internetimin bağlanmadığını şifaen söyledim. Dairedeki müdür yardımcısı Hatice hanım ile 5 kez telefonda, 2 kez şahsen görüştüm. 2 kez müdürlükte İnternetim bağlanmadı hatınız kopuk diye not aldırdım.  Bir kez şb müd. Ve operasyon sorumlu şefi Mehmet Ali beyle beraber görüştüm. Durumu ilettim. Bana hep söyledikleri şu sözler oldu. Şebeke yok dediler. Şebekenin olmayışını sebebi hat kopuk dedim. Temmuz 2015 te  sokakta geçen büyük bir kamyonun çapması sonucu direk devrildi kablo koptu. İlgili kuruma bildirildi. Kablonun iki ucu halen yerde ve herbir uç yolun iki yanında duruyor ki biri gelipte toplasın diye. Gelen giden yok. Bunu Nilüfer şube müdürünüze ekip memurlarınıza ilettim. Ergün bey diye bir operasyon memurunuz 11.03.2016 da gelip gözleri ile kablonun kopukluğunu gördü. Fotoğrafta çekti. İlgililere bildirdiğini söyledi. Halen memur ve müdürünüz şebeke yok diyor.  14.03.2016 tarihinde sabah saatlerinde Nilüfer şb müdürünüze giderek durumu izahettim ve mağduriyetimi bildirdim. Ekiplerimiz başka yerlerdedir size yardımcı olamayız dedi. Durumu tarafıma yazılı olarak verilmesi için dilekçe verdim. Evrak kayıt no:108403 tür.
       O gün Saat:15:45 sularında bana 4440375 ten telefon geldi. Sizin internet aboneliğiniz iaptal edildiğini müşteri hizmetlerinden öğrendim.  Neden belirtmeden aboneliğimi iptal etmişler. Kimin iptal ettiğinide belirtmediler. Benim yan sokaktaki komşumda şebeke var. Bana gelen şebeke kablosu kopuk olduğundan ve bir direk iki işçi ile dikip bağlantıyı yapabilme imkanına sahip olduğunuzu bildirdim herhalde bundan dolayı sözleşmemi iptal ettiğini düşündüm. TTnetten birşey çıkmayacağını anladım ve Türkcell de interneti 10 dakikada bağladım.

     Bu durum siz Türk Telekom ailesi için hem prestij kaybı, hem madi ve manevi kaybı demektir.
     Herkes Türk Telekomun bu durumunu iyi görmüyor. Memurunuzun zaafiyeti size eksi puan yazdırıyor.
    Benim mahalemde ayda 50 abone hat kopukluğu yüzünden bağlanamıyor ise veya işlem yapamıyorsa: 1 ayda
50 abone x 50 ₺ olsa= 2.500,₺ eder
1 yılda
2.500₺ x 12 = 30.000,₺ eder (bir yılda 50abone)
Bunu 1000 abone düşünelim
30.000₺ x 1000 abone = 30.000.000,₺ Bu abone sayısını çoğaltabilirsiniz..!
Bu abonelerin kaybı size ne kadar zarar veya abone kazanımı ne kadar kar getireceğini siz düşünün lütfen. İyi işler dilerim.
Naçizane görüşümbu. Türk Telekom ailesinin bundan haberi olmadığını düşündüm ve size bu aksaklığı iletme ihtiyacını duydum. Takdir sizin..!
Selamlar.
Abdurrahman Sarı
Bursa/Mudanya
Bu Haber 2965 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!