7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
BAKAN´IN OĞLU ŞİRKETİNİ SATTIBAKAN´IN OĞLU ŞİRKETİNİ SATTI

Tarih: 2016-04-13

ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun oğlu Mehmed Eroğlu’nun büyük hissedar olduğu Panaroma Bilişim şirketini, ABD’li dünya devi Verifone'a satın aldı. Üç yıl önce kurulan Panaroma Bilişim, yeni nesil yazarkasa satışı yapıyor. Türkiye genelinde 2 milyon kadar yazar kasanın değiştirilmesi planlanıyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu Mehmed Eroğlu, eylül 2013’te iki arkadaşı ile birlikte Panaroma Bilişim Teknolojileri San. Ve Tic. A.Ş. isimli şirketi kurdu. İstanbul’da bulunan 1 milyon 250 bin TL sermayeli şirkete daha sonra iki isim daha ortak oldu.

2 MİLYON KASA DEĞİŞECEK 
Ödeme kaydedici sistemler alanında faaliyet gösteren Panaroma Bilişim, Maliye Bakanlığı’nın onayı ile Olivetti marka yeni nesil yazarkasa satışı yapıyor. Türkiye genelinde 2 milyon kadar yazarkasanın değiştirilmesi planlanırken, sektöre yabancı firmaların da ilgisi söz konusu. Pazarın büyüklüğü ise 4.5 milyar lira olarak hesaplanıyor.

ÇOĞUNLUK HİSSEYİ ALDI
Silikon Vadisi şirketi olarak bilinen ABD’li Verifone, Panaroma Bilişim ile bir süredir yürüttüğü satın alma görüşmelerini tamamladı. Verifone, Olivetti’nin Türkiye’deki marka haklarına sahip tek distribütörü olan Panaroma Bilişim’in çoğunluk hissesini satın aldı.

Taraflar, devir işlemlerine onay için Rekabet Kurumu’na başvurdu. Rekabet Kurumu’nun da ‘onay’ vermesi ile hisse devir işlemleri yapılacak. Ancak, 5 ortaklı şirkette hisselerin ne kadarının Verifone’a geçeceği öğrenilemedi.

BÜYÜK ORTAK EROĞLU
Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre 1 milyon 250 bin TL sermayeli şirketin yüzde 44’ü Mehmed Eroğlu’na, yüzde34’ü Gazanfer Mürşit’e, Yüzde 11’i Sinan Görkem Gökçe’ye, yüzde 6’sı Burak Ceylaner’e, yüzde 5’i ise Cenk Bayrakdar’a ait.

ORTAK AÇIKLAMA YAPACAKLAR
Konu ile ilgili ulaşmaya çalıştığımız Panaroma Bilişim yetkililerinden herhangi bir açıklama yapılmadı. Satış işlemine ilişkin ayrıntıların Verifone ve Panaroma Bilişim yetkililerinin bugün katılacakları basın toplantısında ele alınacağı öğrenildi.

YÜZDE 45’LİK PAYLA DÜNYA LİDERİ
Türkiye’de de faaliyet yürüten Verifone, dünya genelinde 40 ülkede faaliyet gösteriyor. 5 bin 300 çalışanı bulunan Verifona, ödeme sistemleri alanında yüzde 45 pazar payı ile dünya lideri konumunda. 1981 yılında kurulan California merkezli Verifon, New York Borsası’na kote bir şirket.

TÜRKİYE’DE LİDER OLACAKTI
Panaroma Bilişim’in sitesinde yer alan bilgiye göre ise, şirketin 2018 yılı itibariyle Türkiye’nin en büyük ödeme kaydedici firması olması planlanıyordu. Olivetti marka yazar kasaları 3 bini aşkın bayisi bulunan BSH (Bosch, Simens ve Profilo) üzerinden dağıtıyor. Panaroma Bilişim, Olivetti ile geçtiğimiz yıl mayıs ayında işbirliği yapmıştı.

Kaynak: Hürriyet Gazetesi

Bu Haber 1160 defa okunmuştur.
KARİA YOLUNDA BİR NEFES ARASI
ATATÜRK´ÜN İNÖNÜ´YE
ŞERİFE SEMERCİ´NİN İLK Şİİ
TÜRK TELEKOM İŞÇİLERİ DİRENİŞTE
NAİLE DEMİR AMELİYAT OLDU
TT´DA OGERİN HİSSELERİ SATILIYOR
AVRUPANIN EN İYİ PULUNU SEÇELİM
21 AYDA 1,5 MİLYAR DOLAR KAZANAN
UYGULAMAYI KALDIRMAZSANIZ YANDIN
EYVAH TELEFONUM ÇALINDI! NE YAPM
YERLİ BAZ İSTASYONUNDAN İLK GÖRÜ
YSK; SEÇSİS ÇOK GÜVENLİ
PTT´YE ALINACAK 2500 KİŞİ İÇİN Ş
TURKCELL 2300 KİŞİ ALACAK
1472 YENİ BAZ İSTASYONU
RTÜK TELGRAF MEMURU
TÜRK TELEKOMDAN ŞİKAYET ÜSTÜNE Ş
TÜRK TELEKOM GERÇEĞİ
TELEKOM ÜST YÖNETİMİ YENİDEN ŞEK
ERMENİ TEZLERİ-TURKCELL VE REKLA
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!