ŞÜKRÜ KUTLU NEREYE ATANACAKŞÜKRÜ KUTLU NEREYE ATANACAK

Tarih: 2016-05-20

Ahmet Davutoğlu’nun Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanlığından ve Başbakanlıktan ayrılacağının anlaşılması üzerine yeni Başbakanın Kim olacağı üzerine tahminler yapılmaya başlandığı dönemde, en güçlü adayın Binali Yıldırım olduğu biliniyordu.

Son zamanlarda  gerçekleşen iki olayı görünce Binali YILDIRIM’ın tek aday olduğundan emin olmuştuk. Bu iki olaydan birincisi Sümeyye Erdoğan’ın nikah töreninde şahitler arasında eski Lübnan Başbakanı ve Türk Telekom’un görünürdeki sahibi Harriri Ailesinin lideri Saad Hariri’nin olmasıydı… Bunu dillendiren gazeteciler oldu… Ama ikinci olay kimsenin dikkatini çekmedi.. İkinci olay, Türk Telekom’un eski Genel Müdür Yardımcısı ve Binali YILDIRIM’a en yakın isimlerden birisi olan Şükrü KUTLU’nun  Gübre Fabrikaları T.A.Ş. Genel Müdürlüğünden 12.05.2016 tarihinde aniden istifa etmesiydi.

Önce Ahmet DAVUTOĞLU ile Binali YILDIRIM’ın, daha sonra da  Ahmet DAVUTOĞLU ile Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ın arasının açılmasındaki en önemli faktörlerden birinin, hatta birincisinin Ulaştırma Bakanlığı’nda yapılan atamalar olduğu söylenmekte idi.

Lutfi ELVAN Ulaştırma Bakanı olunca, Ulaştırma Bakanlığında ve Bağlı Kuruluşlarda Binali YILDIRIM’a yakın olduğu söylenen kişileri görevden aldı.. Görevden alınanlar arasında Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Şükrü KUTLU da vardı… Binali YILDIRIM’a en yakın kişilerden eski TCDD Genel Müdürü Süleyman KARAMAN’ın milletvekili adayı yapılmaması, Binali YILDIRIM ile Ahmet DAVUTOĞLU arasındaki gerginliği daha da artırdığı, Seçimler sonrası, Binali YILDIRIM Ulaştırma Bakanlığını istediği, bu durumun ayrı bir gerginlik konusu oluşturduğu Lutfi ELVAN Başbakan Yardımcılığına kaydırılarak sorun çözüldüğü siyasi kulislerde dile getirildi. Ayrıca Ulaştırma Bakanlığına bağlı kuruluşlara ilişkin atama kararlarının Başbakan tarafından imzalanmadığı konusunda ciddi söylentiler, bürokrasi çevrelerinde dile getirildi. Ulaştırma Bakanlığında çoğu görevin vekaletle yürütülmesi bu söylentileri doğrular nitelikte idi.

Şükrü KUTLU’nun 12.05.2016 günü Gübre Fabrikaları T.A.Ş. Genel Müdürlüğünden istifa etmesi, onun önemli bir göreve atanacağının göstergesi olarak nitelendiriliyor.

Zira Binali YILDIRIM’ın en önemli özelliklerinden birisi, yakın çalışma arkadaşlarını, koruyup kollaması… Onları harcamaması… Şükrü KUTLU Binalı YILDIRIM’a olduğu kadar oğlu Erkan YILDIRIM’a da çok yakın bir isim…

Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı olduğu dönemde, insan kaynaklarından ve ihalelerden sorumlu olarak çalışan Şükrü KUTLU, pekçok olayla medyanın gündemine gelmiş, Binali YILDIRIM ile yakınlığı ve icraatleri pek çok soru önergesine ve medya haberine konu olmuştu. Şükrü KUTLU son olarak bir işadamına 1,2 milyon TL Kaptırdığı haberi ile medyanın gündemine gelmişti. (Haberi okumak için TIKLAYINIZ) 

Ankara Kulislerinde Ulaştırma Bakanlığına Berat ALBAYRAK veya Süleyman KARAMAN’ın atanacağı ifade ediliyor. Süleyman KARAMAN Ulaştırma Bakanı olamazsa Başbakanlık Müsteşarı olması kesin gibi…

Şükrü KUTLU’nun da, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarlığına atanacağı yaygın olarak dile getiriliyor. Şükrü KUTLU’nun Türk Telekom Genel Müdür Yardımcılığından alınmayı içine sindiremediği, o nedenle Türk Telekom Genel Müdürlüğünü istediği de söylentiler arasında. Ancak Türk Telekom’a atanmasını, dedikoduları artıracağı için, bu atamanın yapılmasının güç olduğunu söyleyenler de var… Şükrü KUTLU’nun BTK’nın başına getirilmesi de ihtimaller arasında…

Ama şurası kesine yakın; Süleyman KARAMAN ve Şükrü KUTLU çok önemli görevlere getirilecekler… 
 

Fotoğraf: Erkan YILDIRIM ve Şükrü KUTLU

Bu Haber 16189 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!