DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
ŞEHİTLER ANISINA 17 BİN KİLOMETRE ŞEHİTLER ANISINA 17 BİN KİLOMETRE

Tarih: 2016-06-18

Kayserili iki gezgin, motosikletle çıkacakları ve 17 bin kilometre kat edecekleri Avrupa turunda yaklaşık 27 ülkede 100 şehre ulaşarak, gittikleri yerlerde görüştükleri insanlara Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneğinin mektubunu iletecek…

Bu Gezginlerden birisi bizden birisi… Türk Telekom Kayseri İl Müdürlüğünün Eski Yapı İşleri Müdürü, Derneğimiz Üyesi Mustafa ÖZDEMİR…

Kayseri'den başlayacakları tur programının sonunda Norveç'in kuzeyindeki Nordkapp'a ulaşmayı hedefleyen motosiklet tutkunları Mustafa Özdemir ve Selçuk Kavak, 40 günde tamamlamayı hedefledikleri turun hazırlıklarını sürdürüyor. 

Motosiklet tutkusunun 2010 yılında başladığını dile getiren Özdemir, şunları söyledi: 

"Kayseri'den Norveç'in en kuzey noktası olan ve güneşin batmadığı yer olarak bilinen Nordkapp'a gitmeyi planladık. Her motosikletçinin hayalinde olan bir yer. Bildiğim kadarıyla Kayseri'den daha önce bu rotayı gerçekleştiren olmamış. İnşallah, projeyi gerçekleştireceğiz ama bunu anlamlandırmak istedik. 

Son zamanlardaki terör olaylarında yüzlerce şehit verdik. Birçok güvenlik görevlimiz gazi oldu.Bu nedenle ülke olarak büyük bir üzüntü içindeyiz. Şehit ve gazilerimizin acısını AB ülkelerindeki soydaşlarımızla da paylaşmak amacıyla bu projeyi oluşturduk. Projemizin adını da Kayserimizi tanıtmak için 'Erciyes to Nordkapp' koyduk. Gezimiz yaklaşık 27 ülkeyi kapsayacak, 100'e yakın şehirden geçecek ve 17 bin kilometre yol kat edeceğiz.Avrupa'daki Türklerin kurdukları motosiklet kulüpleriyle de temasa geçtik. Onlar bizi gittiğimiz şehirlerde karşılayacaklar." 

Özdemir, seyahatleriyle ilgili çalışmalarına yaklaşık 6 ay önce başladıklarını, 40 gün sürecek seyahat sırasında çadırda konaklayacaklarını anlattı. 

Turlarına 7 Temmuz'da Kayseri'den başlayacaklarını aktaran Özdemir, "Seyahatimizi 'www.bidunyamotoyol.com' adresindeki internet sitemizde ve aynı isimli sosyal medya hesaplarımızdan da paylaşacağız. Kayserili hemşehrilerimiz bizi takip eder, manevi destek olurlarsa seviniriz." diye konuştu. 

Özdemir, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz'u da ziyaret ettiklerini ve projelerini anlattıklarını, gittikleri şehirlerde yaşayan Türklerle derneğin mektubunu da paylaşacaklarını kaydetti. 

Selçuk Kavak ise 55 yaşında olduğunu ve 45 yıl Almanya'da yaşadığını ifade etti. 

Kesin dönüş yaptığı Kayseri'de Mustafa Özdemir ile tanıştığını belirten Kavak, "Böyle bir projeye adım attık. Allah kazadan beladan korusun. İnşallah projemizi gerçekleştireceğiz." dedi.

Telekomcular Derneği olarak; arkadaşımız Mustafa ÖZDEMİR’i ve yol arkadaşı Selçuk KAVAK’ı bu girimleri nedeniyle kutlar,  seyahatlerini kazasız belasız tamamlamalarını dileriz.

Not; Bu yolculuğun resimlerini, bize ulaştıkça sizinle paylaşacağız

Bu Haber 1262 defa okunmuştur.
REŞAT ATİNKAYA´NIN ANNESİ
BERKAY ERCAN VEFAT ETTİ
ŞEHİDİMİZ ELİF AKKAYA İÇİN PROJE
SAİT ÜÇGÜL VEFAT ETTİ
HATİCE G. ŞAHMAN´İN İLK ÖY
YUSUF SUHA ONAL VEFAT ETTİ
MEHMET COBAS´IN BABASI VEF
HALİL SAY VEFAT ETTİ
KADİR AKILLI VEFAT ETTİ
FAİK AKBAL´IN ANNESİ VEFAT ETTİ
RECEP TÜRK´ÜN ANNESİ VEFAT ETTİ
MUSTAFA ŞEN VEFAT ETTİ
O ARTIK DR.
ŞEHİDİMİZ ELİF GİZEM´İ ANDIK
OSMAN DEVEDAŞI VEFAT ETTİ
MUSTAFA ŞENLİ´NİN BABASI VEFAT E
OKTAY DEMİRCİOĞLU’NUN ANNESİ VEF
ELİF GİZEM AKKAYA İÇİN MEVLİD
A.CİHAN CEYLAN VEFAT ETTİ
NURHAN DEMİR VEFAT ETTİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!