Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
ORHAN ÖGE BTK ÜYESİ OLDUORHAN ÖGE BTK ÜYESİ OLDU

Tarih: 2016-06-30

‘Yabancıların kucağında’ dediği kurumun yönetimine atandı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Üyeliği'ne, Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcılığı yaptığı dönemde kurumu sert dille eleştiren Orhan Öğe atandı.

Savunma Sanayi eski Müsteşar Yardımcısı Orhan Öğe, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) boş olan üyeliğine atandı. Öğe, Müşteşar Yardımcılığı döneminde BTK’yı sert sözlerle eleştirmişti. Öğe’nin, geçen yıl Nisan ayında 4G geliştirme projesi ULAK kapsamında, GSM operatörleri ile düzenlenen işbirliği anlaşmasında yaptığı konuşma dikkat çekmişti.

“HAİNLER BU ÜLKEDE YOK OLACAK”

Öğe yaptığı konuşmada, “Bu projenin önündeki en büyük engel BTK’dır. Sadece yabancıların kucağında olduğu için yapıyor. BTK’yı şu anda yabancı vendorlar yönetiyor. Yazıklar olsun onlara”demiş ve Türkiye’de o dönemde Başbakan dahil herkesin dinlendiğini söylemişti. Öğe konuşmasında şu ifadeleri de kullanmıştı: “Ama hainler bu ülkede yok olacak. Hainlik sadece dağda teröristlikle olmuyor. Devlet imkanlarıyla koltuklarda oturup, her türlü imkanlarından istifade edip, devletten maaş alıp bu ülkeye hainlik yapanlar var. Ama bunların da hesapları sorulacak. Hainler her zaman hezimete uğrayacak, hiç şüphemiz yok.”

BTK KINAMIŞTI

Öğe’nin bu sert eleştirileri karşısında BTK bir açıklama yaparak, “Savunma Sanayi Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Öğe'nin 17 Nisan 2015 tarihinde basına yansıyan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nu hedef alan açıklamaları gerçekleri yansıtmayan, Kurumumuzu yıpratmaya yönelik açıklamalardır. Bu açıklamalar kamu görevi yerine getiren şahsa yakışmayacak, devlet geleneğine ve teamüllerine aykırı açıklamalardır” demişti. BTK’nın açıklamasında, Kurum’un telefon dinlemesi yapmak gibi bir görevi bulunmadığı belirtilerek, “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na yönelik ‘yabancı vendorlar yönetiyor' ithamı asla kabul edilemez, Kurum çalışanlarını zan altında bırakan, hayal mahsulü, gerçeklerle uzaktan yakından alakası bulunmayan, hezeyan türü açıklamalardır. Bu açıklamaları kınıyor ve şiddetle reddediyoruz. Bu açıklamalara karşı gerekli her türlü yasal yollara müracaat edilecektir” ifadeleri kullanılmıştı.

2005 yılından itibaren BTK Başkanlığını 10 yıl süreyle yapan Tayfun Acarer’in görev süresi 2015 yılı Mayıs ayında sona ermişti. 2015 Ağustos ayında ise BTK Başkanlığı’na, Başbakanlığı döneminde Recep Tayyip Erdoğan’ın Baş müşavirliğini yapan Ömer Fatih Sayan getirilmişti. Sayan bu sabah twitter’dan yayınladığı mesajla BTK üyeliğine atanan Orhan Öğe’yi tebrik etti. Sayan mesajında, “BTK üyeliğine atanan Orhan Öğe’yi tebrik ediyor, tekrar hoş geldin diyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

2011 yılında Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcılığı görevine getirilen Orhan Öğe, 4 yl bu görevde kaldıktan sonra 2015 Ağustos ayında ayrılmıştı. Bakanlar Kurulu kararıyla boş olan BTK üyeliğine getirilen Öğe’nin atama kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Bu Haber 1170 defa okunmuştur.
PTT´DEN TARİHİ MASA AÇIKLAMASI
VODAFONE VAKFI DÜŞ ORTAKLARI ARI
PTT PERSONELİ HAKLARINDA İYİLEŞT
İNTERNETİ ÇALINAN OKUL ÇARESİZ
PTT ve KABLONET´E SORULAR
KOBİLERİN KURTARICISI: VERİ MERK
PTT MEMURLUĞUNDAN FETÖ KAYMAKAML
33 TELEKOM ÇALIŞANINA GÖZALTI
PTT İHALELERİNDE SORULAR
PTT´DEN MUHTEŞEM HIZ
İSLAM AHLAKI ve SANAL ALEM
WHATS-APP ÜCRETLİ Mİ OLUYOR
MOBİL BAYRAMLAŞMA
5 G´DE TÜRKİYE İMZASI DA OLACAK
ALLAH´IM SANA YAKARIYORUZ
ZAFER BAYRAMINDA UTANMAK
KAMU KURUMLARINDAKİ ETİK İHLALLE
ÖDÜLLER ÖDÜL MÜ?
PTT´NİN AÇIKLAMASI
PTT´DE YOLSUZLUKLAR ZİNCİR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!