"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
ORHAN ÖGE BTK ÜYESİ OLDUORHAN ÖGE BTK ÜYESİ OLDU

Tarih: 2016-06-30

‘Yabancıların kucağında’ dediği kurumun yönetimine atandı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Üyeliği'ne, Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcılığı yaptığı dönemde kurumu sert dille eleştiren Orhan Öğe atandı.

Savunma Sanayi eski Müsteşar Yardımcısı Orhan Öğe, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) boş olan üyeliğine atandı. Öğe, Müşteşar Yardımcılığı döneminde BTK’yı sert sözlerle eleştirmişti. Öğe’nin, geçen yıl Nisan ayında 4G geliştirme projesi ULAK kapsamında, GSM operatörleri ile düzenlenen işbirliği anlaşmasında yaptığı konuşma dikkat çekmişti.

“HAİNLER BU ÜLKEDE YOK OLACAK”

Öğe yaptığı konuşmada, “Bu projenin önündeki en büyük engel BTK’dır. Sadece yabancıların kucağında olduğu için yapıyor. BTK’yı şu anda yabancı vendorlar yönetiyor. Yazıklar olsun onlara”demiş ve Türkiye’de o dönemde Başbakan dahil herkesin dinlendiğini söylemişti. Öğe konuşmasında şu ifadeleri de kullanmıştı: “Ama hainler bu ülkede yok olacak. Hainlik sadece dağda teröristlikle olmuyor. Devlet imkanlarıyla koltuklarda oturup, her türlü imkanlarından istifade edip, devletten maaş alıp bu ülkeye hainlik yapanlar var. Ama bunların da hesapları sorulacak. Hainler her zaman hezimete uğrayacak, hiç şüphemiz yok.”

BTK KINAMIŞTI

Öğe’nin bu sert eleştirileri karşısında BTK bir açıklama yaparak, “Savunma Sanayi Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Öğe'nin 17 Nisan 2015 tarihinde basına yansıyan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nu hedef alan açıklamaları gerçekleri yansıtmayan, Kurumumuzu yıpratmaya yönelik açıklamalardır. Bu açıklamalar kamu görevi yerine getiren şahsa yakışmayacak, devlet geleneğine ve teamüllerine aykırı açıklamalardır” demişti. BTK’nın açıklamasında, Kurum’un telefon dinlemesi yapmak gibi bir görevi bulunmadığı belirtilerek, “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na yönelik ‘yabancı vendorlar yönetiyor' ithamı asla kabul edilemez, Kurum çalışanlarını zan altında bırakan, hayal mahsulü, gerçeklerle uzaktan yakından alakası bulunmayan, hezeyan türü açıklamalardır. Bu açıklamaları kınıyor ve şiddetle reddediyoruz. Bu açıklamalara karşı gerekli her türlü yasal yollara müracaat edilecektir” ifadeleri kullanılmıştı.

2005 yılından itibaren BTK Başkanlığını 10 yıl süreyle yapan Tayfun Acarer’in görev süresi 2015 yılı Mayıs ayında sona ermişti. 2015 Ağustos ayında ise BTK Başkanlığı’na, Başbakanlığı döneminde Recep Tayyip Erdoğan’ın Baş müşavirliğini yapan Ömer Fatih Sayan getirilmişti. Sayan bu sabah twitter’dan yayınladığı mesajla BTK üyeliğine atanan Orhan Öğe’yi tebrik etti. Sayan mesajında, “BTK üyeliğine atanan Orhan Öğe’yi tebrik ediyor, tekrar hoş geldin diyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

2011 yılında Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcılığı görevine getirilen Orhan Öğe, 4 yl bu görevde kaldıktan sonra 2015 Ağustos ayında ayrılmıştı. Bakanlar Kurulu kararıyla boş olan BTK üyeliğine getirilen Öğe’nin atama kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Bu Haber 958 defa okunmuştur.
HALUK CAN ENGİN VEFAT ETTİ
PTT´NİN 15.000 ŞUBESİ OLACAK
BİR KİTAP; İSTANBUL´UN YÜZ
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
ÖMER HALİSDEMİR ANISINA ÖZEL PUL
ÖZELLEŞTİRME HAKKINDA BİR TWEET
İNTERNETTE KAR ÇOK YATIRIM YOK
DÜNYANIN EN SAYGIN 100 ŞİRKETİ
BİLİŞİM VE RESİM
PTT VE TELEKOM ORTAK ŞİRKET Mİ K
DESTANIN ADI ÇANAKKALE
16 MART ve MANASTIRLI HAMDİ
ŞİŞLİ PTT ŞUBESİNDE SOYGUN
DOĞU ANADOLU 1. BİLİŞİM BULUŞMAS
BUGÜN SAAT 16´DA KIZILAYDA BULUŞ
TELEFON DİNLENMESİ NASIL ANLAŞIL
CIA BİZİ DİNLİYOR
BTK´DA BY-LOCK OPERASYONU
PTT´NİN KURUMSAL İLETİŞİM GÜCÜ
KADINLARIMIZ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!