Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
ORHAN ÖGE BTK ÜYESİ OLDUORHAN ÖGE BTK ÜYESİ OLDU

Tarih: 2016-06-30

‘Yabancıların kucağında’ dediği kurumun yönetimine atandı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Üyeliği'ne, Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcılığı yaptığı dönemde kurumu sert dille eleştiren Orhan Öğe atandı.

Savunma Sanayi eski Müsteşar Yardımcısı Orhan Öğe, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) boş olan üyeliğine atandı. Öğe, Müşteşar Yardımcılığı döneminde BTK’yı sert sözlerle eleştirmişti. Öğe’nin, geçen yıl Nisan ayında 4G geliştirme projesi ULAK kapsamında, GSM operatörleri ile düzenlenen işbirliği anlaşmasında yaptığı konuşma dikkat çekmişti.

“HAİNLER BU ÜLKEDE YOK OLACAK”

Öğe yaptığı konuşmada, “Bu projenin önündeki en büyük engel BTK’dır. Sadece yabancıların kucağında olduğu için yapıyor. BTK’yı şu anda yabancı vendorlar yönetiyor. Yazıklar olsun onlara”demiş ve Türkiye’de o dönemde Başbakan dahil herkesin dinlendiğini söylemişti. Öğe konuşmasında şu ifadeleri de kullanmıştı: “Ama hainler bu ülkede yok olacak. Hainlik sadece dağda teröristlikle olmuyor. Devlet imkanlarıyla koltuklarda oturup, her türlü imkanlarından istifade edip, devletten maaş alıp bu ülkeye hainlik yapanlar var. Ama bunların da hesapları sorulacak. Hainler her zaman hezimete uğrayacak, hiç şüphemiz yok.”

BTK KINAMIŞTI

Öğe’nin bu sert eleştirileri karşısında BTK bir açıklama yaparak, “Savunma Sanayi Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Öğe'nin 17 Nisan 2015 tarihinde basına yansıyan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nu hedef alan açıklamaları gerçekleri yansıtmayan, Kurumumuzu yıpratmaya yönelik açıklamalardır. Bu açıklamalar kamu görevi yerine getiren şahsa yakışmayacak, devlet geleneğine ve teamüllerine aykırı açıklamalardır” demişti. BTK’nın açıklamasında, Kurum’un telefon dinlemesi yapmak gibi bir görevi bulunmadığı belirtilerek, “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na yönelik ‘yabancı vendorlar yönetiyor' ithamı asla kabul edilemez, Kurum çalışanlarını zan altında bırakan, hayal mahsulü, gerçeklerle uzaktan yakından alakası bulunmayan, hezeyan türü açıklamalardır. Bu açıklamaları kınıyor ve şiddetle reddediyoruz. Bu açıklamalara karşı gerekli her türlü yasal yollara müracaat edilecektir” ifadeleri kullanılmıştı.

2005 yılından itibaren BTK Başkanlığını 10 yıl süreyle yapan Tayfun Acarer’in görev süresi 2015 yılı Mayıs ayında sona ermişti. 2015 Ağustos ayında ise BTK Başkanlığı’na, Başbakanlığı döneminde Recep Tayyip Erdoğan’ın Baş müşavirliğini yapan Ömer Fatih Sayan getirilmişti. Sayan bu sabah twitter’dan yayınladığı mesajla BTK üyeliğine atanan Orhan Öğe’yi tebrik etti. Sayan mesajında, “BTK üyeliğine atanan Orhan Öğe’yi tebrik ediyor, tekrar hoş geldin diyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

2011 yılında Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcılığı görevine getirilen Orhan Öğe, 4 yl bu görevde kaldıktan sonra 2015 Ağustos ayında ayrılmıştı. Bakanlar Kurulu kararıyla boş olan BTK üyeliğine getirilen Öğe’nin atama kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Bu Haber 1226 defa okunmuştur.
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
ATAM KOF KAFALAR ANLAYAMAZ SENİ
ONLARIN BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK
TÜRKİYE’NİN 1/4´ü ONLİNE A
PTT´DE ŞEF SINAVI İPTAL EDİLDİ
YAANİ İNDİRİLME REKORU KIRIYOR
ATATÜRK OLDUĞU İÇİN
LEYLA SERPİL’İN “ŞŞŞŞT!” ROMANI
SERDAR KUZULOĞLU GÖZALTINDA
BİR TUŞLA YAŞLILARA ÖZEL DESTEKL
WHATSHAPP İÇİN BİR İPUCU
CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI KUTLU
YERLİ ARAMA MOTORU: YAANİ
TURKCELL VE TOBB´DAN KADIN
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!