7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
ORHAN ÖGE BTK ÜYESİ OLDUORHAN ÖGE BTK ÜYESİ OLDU

Tarih: 2016-06-30

‘Yabancıların kucağında’ dediği kurumun yönetimine atandı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Üyeliği'ne, Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcılığı yaptığı dönemde kurumu sert dille eleştiren Orhan Öğe atandı.

Savunma Sanayi eski Müsteşar Yardımcısı Orhan Öğe, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) boş olan üyeliğine atandı. Öğe, Müşteşar Yardımcılığı döneminde BTK’yı sert sözlerle eleştirmişti. Öğe’nin, geçen yıl Nisan ayında 4G geliştirme projesi ULAK kapsamında, GSM operatörleri ile düzenlenen işbirliği anlaşmasında yaptığı konuşma dikkat çekmişti.

“HAİNLER BU ÜLKEDE YOK OLACAK”

Öğe yaptığı konuşmada, “Bu projenin önündeki en büyük engel BTK’dır. Sadece yabancıların kucağında olduğu için yapıyor. BTK’yı şu anda yabancı vendorlar yönetiyor. Yazıklar olsun onlara”demiş ve Türkiye’de o dönemde Başbakan dahil herkesin dinlendiğini söylemişti. Öğe konuşmasında şu ifadeleri de kullanmıştı: “Ama hainler bu ülkede yok olacak. Hainlik sadece dağda teröristlikle olmuyor. Devlet imkanlarıyla koltuklarda oturup, her türlü imkanlarından istifade edip, devletten maaş alıp bu ülkeye hainlik yapanlar var. Ama bunların da hesapları sorulacak. Hainler her zaman hezimete uğrayacak, hiç şüphemiz yok.”

BTK KINAMIŞTI

Öğe’nin bu sert eleştirileri karşısında BTK bir açıklama yaparak, “Savunma Sanayi Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Öğe'nin 17 Nisan 2015 tarihinde basına yansıyan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nu hedef alan açıklamaları gerçekleri yansıtmayan, Kurumumuzu yıpratmaya yönelik açıklamalardır. Bu açıklamalar kamu görevi yerine getiren şahsa yakışmayacak, devlet geleneğine ve teamüllerine aykırı açıklamalardır” demişti. BTK’nın açıklamasında, Kurum’un telefon dinlemesi yapmak gibi bir görevi bulunmadığı belirtilerek, “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na yönelik ‘yabancı vendorlar yönetiyor' ithamı asla kabul edilemez, Kurum çalışanlarını zan altında bırakan, hayal mahsulü, gerçeklerle uzaktan yakından alakası bulunmayan, hezeyan türü açıklamalardır. Bu açıklamaları kınıyor ve şiddetle reddediyoruz. Bu açıklamalara karşı gerekli her türlü yasal yollara müracaat edilecektir” ifadeleri kullanılmıştı.

2005 yılından itibaren BTK Başkanlığını 10 yıl süreyle yapan Tayfun Acarer’in görev süresi 2015 yılı Mayıs ayında sona ermişti. 2015 Ağustos ayında ise BTK Başkanlığı’na, Başbakanlığı döneminde Recep Tayyip Erdoğan’ın Baş müşavirliğini yapan Ömer Fatih Sayan getirilmişti. Sayan bu sabah twitter’dan yayınladığı mesajla BTK üyeliğine atanan Orhan Öğe’yi tebrik etti. Sayan mesajında, “BTK üyeliğine atanan Orhan Öğe’yi tebrik ediyor, tekrar hoş geldin diyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

2011 yılında Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcılığı görevine getirilen Orhan Öğe, 4 yl bu görevde kaldıktan sonra 2015 Ağustos ayında ayrılmıştı. Bakanlar Kurulu kararıyla boş olan BTK üyeliğine getirilen Öğe’nin atama kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Bu Haber 1269 defa okunmuştur.
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
KAPTANER, KÜLTÜR A.Ş. GENEL MÜDÜ
BTK UZMAN YARD. SINAVI BAŞVURULA
SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?
PTT İLE KATAR´A E-İHRACAT YOLU A
BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VAR MI?
VODAFONE´UN 2017 YILI
TURKCELL 2017´NİN ENLERİNİ AÇIKL
BTK´NIN BAYLOCK RAPORU
AÇMA KAPAMA ÜCRETİ KALKTI
KİT´LERDE TAŞERON SORUNU
2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR
DOANY; TELEKOM´UN İMTİYAZI
İPHONE´LARI KASITLI YAVAŞLATAN A
O.UĞUROĞLU FLASH TV. GENEL KOORD
2017´nin EN ÇOK SATAN KİTAPLAR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!