7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
İNSANLAR ÖLÜRKEN HALKIMIZ BAKIN NE İZLEDİ?İNSANLAR ÖLÜRKEN HALKIMIZ BAKIN NE İZLEDİ?

Tarih: 2016-07-02

41 kişinin hayatını kaybettiği saldırı sonrası televizyon keyfimizden yine taviz vermedik. Daha önceki bombalı saldırılarda olduğu gibi Türkiye haber kanalı yerine eğlence programları ve dizi izlemeyi tercih etti. Saldırının olduğu saatlerde en çok izlenen program Survivor oldu.

Türk halkı, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda korkunç terör saldırısının yapıldığı akşam da Survivor izledi. Daha önceki şehit cenazelerinde, bombalı saldırılarda olduğu gibi vatandaşlar haber yerine Survivor yarışmacılarının SMS oylamasını takip etti. IŞİD saldırısının yaşandığı 21.50 ve sonrasında en çok izlenen ikinci program ise Hayat Şarkısı isimli dizi oldu.

DİZİ KEYFİNDEN VAZGEÇMEDİ

Saldırının gerçekleştiği 21.50 ve sonrasındaki saatlerde reyting sıralamasına hiçbir haber kanalı giremedi. Vatandaşlar haber izlemek yerine dizi ve film keyfinden vazgeçmedi. Acun Ilıcalı'nın kanalında yayımlanan ve saat 20.41'de başlayan Survivor (Hayatta kalma yarışı) yine zirveye oturdu. Türk halkı, Atakan ve Damla isimli iki yarışmacının oylama sonucu finale çıkıp çıkmayacağını 4 saat boyunca izledi. En çok izlenenler sıralamasında Kanal D'de yayımlanan Hayat Şarkısı dizisi ikinci oldu. Arkasından Star TV'deki Beni Affet dizisi geldi.

TRT haberleri'>TRT HABER AYNEN DEVAM ETTİ

IŞİD'li canlı bombaların şok saldırısı sırasında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut TRT Haber ekranlarındaydı. Dünyayı da ayağa kaldıran 41 kişinin hayatını kaybettiği, 239 kişinin yaralandığı saldırı sonrası TRT Haber yayın akışını değiştirmedi. Vatandaştan kesilen paralarla ayakta duran TRT, bombalı saldırıyla ilgili ayrıntıları vermek yerine Yiğit Bulut'un saldırıyla ilgili ‘Büyütülmemeli' sözlerini alt yazı olarak verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı Bulut'un patlamayı haber yapan gazetecilere de "Patlama haberlerini yapmak, bu haberi abartmak, yalan haber yapmak boyunuzu mu büyütüyor?" skandal sözleri sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

REYTİNG SIRALAMASI

Terör saldırısının olduğu 21.50-24.00 arasında en çok izlenen programlar:

Survivor:  6,62 Hayat Şarkısı: 3,36 Çelik Adam: 2,69 Şahane Damat: 1,93 Sen Kimsin: 1,79 Yarı Yarıya: 1,78 Benimsin: 1,44

REKLAM ARASINA GİRİP YAYINI ERKEN BİTİRDİ

Reyting tablolarında yayın saati 20.41-24.00 arası gözüken Survivor'da önceki akşam bir ilk yaşandı. Atatürk Havalimanı'ndaki patlamayı haber alan Acun Ilıcalı, programı erken bitirdi.

Program 2 saat 11 dakika sürdü. Normal saatinden erken bitti. Ilıcalı, reklam arası sonrası, “İstanbul'dan üzücü bir haber geldi. Bir patlama meydana gelmiş, biz de reklam arasında öğrendik. Bu durumda oylama akşamını uzatmamıza gerek yok. Hemen sonucu açıklayıp programı sonlandırıyoruz” diyerek programı kesti.

Survivor 2016'nın dün akşam yapılması planlanan finali de ertelendi. Acunn Medya'dan yapılan açıklamada Survivor finalinin 30 Haziran Perşembe gününe alındığı belirtildi.

SOSYAL MEDYA SANSÜRLENDİ

IŞİD saldırısından sonra vatandaşlar sosyal medya üzerinden konuyu gündemde tutmaya çalıştı. Twitter, Facebook ve Youtube mecralarında da gece saatlerinden itibaren kesilmeler yaşandı. Vatandaşlar sosyal medya üzerinden Atatürk Havalimanı'ndaki patlamayla ilgili haber ve görüntü izleyemedi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, “Sosyal medya üzerinden patlamayla ilgili görüntü paylaşanların hukuki sorumluluğu vardır” açıklaması yaptı.

 

Kaynak: Özgür Düşünce Gazetesi

Bu Haber 986 defa okunmuştur.
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
KAPTANER, KÜLTÜR A.Ş. GENEL MÜDÜ
BTK UZMAN YARD. SINAVI BAŞVURULA
SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?
PTT İLE KATAR´A E-İHRACAT YOLU A
BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VAR MI?
VODAFONE´UN 2017 YILI
TURKCELL 2017´NİN ENLERİNİ AÇIKL
BTK´NIN BAYLOCK RAPORU
AÇMA KAPAMA ÜCRETİ KALKTI
KİT´LERDE TAŞERON SORUNU
2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR
DOANY; TELEKOM´UN İMTİYAZI
İPHONE´LARI KASITLI YAVAŞLATAN A
O.UĞUROĞLU FLASH TV. GENEL KOORD
2017´nin EN ÇOK SATAN KİTAPLAR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!