DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TURKCELL´DEN TELEKOM´A SUÇLAMATURKCELL´DEN TELEKOM´A SUÇLAMA

Tarih: 2016-08-12

Türkiye’nin en önemli teknoloji kurumlarından olan Turkcell ve Türk Telekom arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Türk Telekom hakkında ciddi iddialar ortaya atan Turkcell, kurumun yasal boşluklardan faydalanarak diğer internet sağlayıcı şirketlerden hizmet almak isteyen kullanıcılara bazı zorluklar yaşattığını öne sürüyor. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Doğuş Kuran’a göre Türk Telekom, yasal boşluklardan faydalanıp bunu kendi lehine kullanıyor.

Türk Telekom’un bu stratejisini uzun süredir devam ettirdiğini dile getiren Turkcell kanadı, geçen yıl başvuruları %70’e varan aktivasyon oranına ulaştırdıklarını belirtirken 2016 yılında bu oranın %50’ye kadar düştüğünü belirtti. Yine Türk Telekom’un portları kendine tahsis ederek başka bir servise geçmek isteyen kullanıcılara zorluk çıkartarak yıldırma politikası izlediğini belirten Turkcell, bu müşterilerinin varlığından haberdar ve kendileriyle iletişim içerisinde olduklarını söylüyor.

Tüm bu sorunların ardından son 3 ayda 30 bin dolayında yeni müşteri kaybettiklerini belirten Turkcell, ortalama 1.5 milyon TL gelir elde edecekken bunun bir şekilde Türk Telekom’un hesabına geçtiğini iddia ediyor. Ayrıca bahsettikleri 30 bin yeni müşteri kaybının, yıl sonuna kadar okulların açılmasıyla yaşanacak hareketlilik doğrultusunda 100 bine ulaşabileceği tahmine diliyor.

Turkcell, yaşanan tüm bu gelişmeleri bir rapor haline getirip BTK’ya sunmuş durumda. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra nasıl bir sonuç çıkacağını biz de merakla bekliyoruz.

Bu Haber 1308 defa okunmuştur.
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BTK NİHAYET ÖNLEM ALDI
NOKİA EFSANESİ GERİ DÖNDÜ
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
GSM FİRMALARININ ÜÇ AYLIK PERFOR
E-İMZA SON 5 YILDA 5 KAT ARTTI
TGC´DEN TURKCELL´E Ö
UYAP ENTEGRASYONU PROTOKOLÜ
ŞİRKETLERDE SİBER GÜVENLİĞİN ADI
TURKCELL´İN 4,2 MİLYAR DOLARLIK
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA TELEKO
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
WHATSAPP KAPANACAK SÖYLENTİSİ
İNTERNETTE GECE KOTASI YOK ARTIK
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!