DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TURKCELL´DEN TELEKOM´A SUÇLAMATURKCELL´DEN TELEKOM´A SUÇLAMA

Tarih: 2016-08-12

Türkiye’nin en önemli teknoloji kurumlarından olan Turkcell ve Türk Telekom arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Türk Telekom hakkında ciddi iddialar ortaya atan Turkcell, kurumun yasal boşluklardan faydalanarak diğer internet sağlayıcı şirketlerden hizmet almak isteyen kullanıcılara bazı zorluklar yaşattığını öne sürüyor. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Doğuş Kuran’a göre Türk Telekom, yasal boşluklardan faydalanıp bunu kendi lehine kullanıyor.

Türk Telekom’un bu stratejisini uzun süredir devam ettirdiğini dile getiren Turkcell kanadı, geçen yıl başvuruları %70’e varan aktivasyon oranına ulaştırdıklarını belirtirken 2016 yılında bu oranın %50’ye kadar düştüğünü belirtti. Yine Türk Telekom’un portları kendine tahsis ederek başka bir servise geçmek isteyen kullanıcılara zorluk çıkartarak yıldırma politikası izlediğini belirten Turkcell, bu müşterilerinin varlığından haberdar ve kendileriyle iletişim içerisinde olduklarını söylüyor.

Tüm bu sorunların ardından son 3 ayda 30 bin dolayında yeni müşteri kaybettiklerini belirten Turkcell, ortalama 1.5 milyon TL gelir elde edecekken bunun bir şekilde Türk Telekom’un hesabına geçtiğini iddia ediyor. Ayrıca bahsettikleri 30 bin yeni müşteri kaybının, yıl sonuna kadar okulların açılmasıyla yaşanacak hareketlilik doğrultusunda 100 bine ulaşabileceği tahmine diliyor.

Turkcell, yaşanan tüm bu gelişmeleri bir rapor haline getirip BTK’ya sunmuş durumda. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra nasıl bir sonuç çıkacağını biz de merakla bekliyoruz.

Bu Haber 1220 defa okunmuştur.
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
TÜM İNTERNET TRAFİĞİ POLİS TAKİB
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!