7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TURKCELL´DEN TELEKOM´A SUÇLAMATURKCELL´DEN TELEKOM´A SUÇLAMA

Tarih: 2016-08-12

Türkiye’nin en önemli teknoloji kurumlarından olan Turkcell ve Türk Telekom arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Türk Telekom hakkında ciddi iddialar ortaya atan Turkcell, kurumun yasal boşluklardan faydalanarak diğer internet sağlayıcı şirketlerden hizmet almak isteyen kullanıcılara bazı zorluklar yaşattığını öne sürüyor. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Doğuş Kuran’a göre Türk Telekom, yasal boşluklardan faydalanıp bunu kendi lehine kullanıyor.

Türk Telekom’un bu stratejisini uzun süredir devam ettirdiğini dile getiren Turkcell kanadı, geçen yıl başvuruları %70’e varan aktivasyon oranına ulaştırdıklarını belirtirken 2016 yılında bu oranın %50’ye kadar düştüğünü belirtti. Yine Türk Telekom’un portları kendine tahsis ederek başka bir servise geçmek isteyen kullanıcılara zorluk çıkartarak yıldırma politikası izlediğini belirten Turkcell, bu müşterilerinin varlığından haberdar ve kendileriyle iletişim içerisinde olduklarını söylüyor.

Tüm bu sorunların ardından son 3 ayda 30 bin dolayında yeni müşteri kaybettiklerini belirten Turkcell, ortalama 1.5 milyon TL gelir elde edecekken bunun bir şekilde Türk Telekom’un hesabına geçtiğini iddia ediyor. Ayrıca bahsettikleri 30 bin yeni müşteri kaybının, yıl sonuna kadar okulların açılmasıyla yaşanacak hareketlilik doğrultusunda 100 bine ulaşabileceği tahmine diliyor.

Turkcell, yaşanan tüm bu gelişmeleri bir rapor haline getirip BTK’ya sunmuş durumda. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra nasıl bir sonuç çıkacağını biz de merakla bekliyoruz.

Bu Haber 1452 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!