AKDEMİR VE COŞKUN İSTİFA (!) ETTİAKDEMİR VE COŞKUN İSTİFA (!) ETTİ

Tarih: 2016-08-12

 Erkan Akdemir ve diğer 2 yöneticinin istifa ettikleri konusundak Türk Telekom KAP'a açıklamada bulundu.. 
Türk Telekomdan yapılan açıklama şu şekilde;


  Türkiye’nin lider iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom üst yönetiminde değişiklik yapmıştır.

  Türk Telekom Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir ve Türk Telekom Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, Türk Telekom’daki görevlerinden ayrılma kararı almışlardır.

  Bu kapsamda Erkan Akdemir tarafından yürütülen Bireysel İş Birimi CEO’luğu pozisyonu kaldırılmış olup, şu anda Bireysel İş Birimi CEO’suna doğrudan bağlı olarak görev yapan birimler Türk Telekom CEO’su Rami Aslan’a bağlanmıştır.

  Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin'in görevleri Türk Telekom CEO’su Rami Aslan tarafından üstlenilecektir; bu pozisyona en kısa zamanda atama yapılacaktır.

  Türk Telekom CEO’su Rami Aslan konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Türk Telekom grup şirketlerinin müşteri odaklı entegrasyonu ve transformasyonu yolunda önemli başarılar elde edilmesini sağlayan değerli çalışmaları ve katkıları için Erkan Akdemir ve Coşkun Şahin’e teşekkür ediyoruz” dedi.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur,

  Türk Telekom A. Ş.


Açıklamada görevlerin Rami Aslan da toplandığı belirtiliyor ama Turk-İnternet.Com'un haberine göre salı günü yapılacak olan Genel Kurul'da pek çok değişiklik olacak. Hatta bir süredir konuşulan Genel Müdür değişikliğinin yapılması da gündemde..

Saudi Oger'deki son gelişmeler ve şirketin geldiği durum itibariyle hükümetin yeni bir Genel Müdür ataması yapacağı ve bu kişinin eski Genel Müdür yardımcılarından birisi olduğu, ekibiyle birlikte göreve geleceği konuşuluyor. 

Diğer yandan Akdemir ve Coşkun'un, teknik personelin büyük bir kısmına 11-15 temmuz (hafta sonu da dahil olacağını yani aslında pazartesiye kadar izinden bahsedildiğini hatırlatalım) arasında izin verilmesi konusunda sorgulandığı belirtiliyor. Taraflar,"4.5G çalışmaları nedeniyle çok yorulan teknik elemanlara izin verildiği" savunmasına karşın, 15 temmuz gecesi geç saatte atılan bir mail ile o anda görevde bulunan personelin eve gönderilmeye çalışılması da sorgulanıyor. Bazı bölüm çalışanları bu maile rağmen görevini terketmeyerek işinin başında kalmış. 

Geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan 18 kişi de, izine ayrılan ekibin bir parçası durumunda. Akdemir'in "tutuksuz yargılanma" karşılığında pazarlık yaptığı iddiası var.

Genel Müdür olması beklenen Eski Genel Müdür Yardımcısı kim mi?

Biz aylar önce yazmıştık. Muhtemelen O..

Tahminimizi okumak için TIKLAYINIZ

 

Bu Haber 4121 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!