"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
TELEKOMDA  AKDI FESH|TELEKOMDA AKDI FESH|

Tarih: 2016-11-14

Türk Telekom'da İş akdi feshedilen, bir mühendisten bir e-posta aldık. Bu e-postayı okuyucularımızla paylaşmak istedik;

Merhabalar;

Ben ................., Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunuyum. 9 Kasım 2016 Çarşamba saat 16:10'a kadar Türk Telekom Ankara Genel Müdürlük bünyesinde çalışan bir personeldim. 27 Ekim 2016 tarihinde başladığım iş arayışına devam etmekteyim.

09 Kasım 2016 Çarşamba günü çalıştığım Türk Telekom Genel Müdürlüğünden baskı altında, güvenlik gerekçesi bahane edilerek önüme konulan "haklarımı alarak iş sözleşmenin fesh edilmesi" konulu dilekçeyi imzalamak zorunda kaldım. Bu uygulama 25 Ekim 2016 tarihinden beri uygulanmakta ve bu şekilde dilekçe yazıp işinden ayrılan personel sayısı 100'ü geçti. Şu an işten ayrılmayanlar ise her gün sıra bende mi diye bekliyorlar ve bu psikolojide çalışıyorlar. Benden önce işten ayrılan yanyana çalıştığım arkadaşlarımın bu şekilde ayrılmaları beni çok üzdü ve ertesi günü işe geldiğimde diğer arkadaşlar gibi çalışmak istemedim. Bu işten ayrılan kişiler bulunduğu kurumda her türlü takdiri almış başarılı insanlardı.

 

Bana ve herkese "güvenlik gerekçesiyle bu dilekçeyi imzalamanız daha iyi olacaktır" denildi. "Eğer bu dilekçeyi imzalamazsan, evine güvenlik gerekçesiyle çıkarıldığın için Noter onaylı kağıt göndereceğim, işten çıkaracağım, hiç bir hakkını da alamayacaksın. Buradan bu şekilde çıktığın takdirde sıkıntı yaşarsın, soruşturma açabilirler" şeklinde tehdit edildim. Ben de dilekçe tercihini seçtim. Benim çalıştığım birimden şu ana kadar 13 kişi çıkarıldı ve hepsi dilekçeyle işten ayrılmayı seçti. Noter onaylı tercihi seçmek isteyince zorlayarak dilekçeyi gösteriyor ve ikna ediyorlar.

 

Bununla ilgili, Elektrik Mühendisi olmam açısından EMO ile görüştüm ve gerekli hukuki destekte bulundular. İşe iade davasını açacağım ve takip edeceğim. Sizi de, konuyla ilgili dernek olduğunuz için ve telekom sektörüyle ilgilendiğiniz için bilgilendirmek istedim. Derneğinize üye değilim ve sizden herhangi bir beklentim yok. Sadece, benim ve benim gibi işten bu şekilde çıkarılmış kişilerden haberdar olmanız açısından yazmak istedim.
 

İlginiz için teşekkür eder, çalışmalarınızın devamını dilerim.
Bu Haber 2655 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
EMO; OGER´İN HİSSE REHİN İŞLEMİ
TELEKOM´DAN FUTBOL FEDERAS
AVEA 90 MİLYON AVRO KREDİ ALDI
TELEKOMDA AKDI FESH|
OGER TELEKOM’UN BORCU T.T.’U ETK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!