Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TELEKOMDA  AKDI FESH|TELEKOMDA AKDI FESH|

Tarih: 2016-11-14

Türk Telekom'da İş akdi feshedilen, bir mühendisten bir e-posta aldık. Bu e-postayı okuyucularımızla paylaşmak istedik;

Merhabalar;

Ben ................., Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunuyum. 9 Kasım 2016 Çarşamba saat 16:10'a kadar Türk Telekom Ankara Genel Müdürlük bünyesinde çalışan bir personeldim. 27 Ekim 2016 tarihinde başladığım iş arayışına devam etmekteyim.

09 Kasım 2016 Çarşamba günü çalıştığım Türk Telekom Genel Müdürlüğünden baskı altında, güvenlik gerekçesi bahane edilerek önüme konulan "haklarımı alarak iş sözleşmenin fesh edilmesi" konulu dilekçeyi imzalamak zorunda kaldım. Bu uygulama 25 Ekim 2016 tarihinden beri uygulanmakta ve bu şekilde dilekçe yazıp işinden ayrılan personel sayısı 100'ü geçti. Şu an işten ayrılmayanlar ise her gün sıra bende mi diye bekliyorlar ve bu psikolojide çalışıyorlar. Benden önce işten ayrılan yanyana çalıştığım arkadaşlarımın bu şekilde ayrılmaları beni çok üzdü ve ertesi günü işe geldiğimde diğer arkadaşlar gibi çalışmak istemedim. Bu işten ayrılan kişiler bulunduğu kurumda her türlü takdiri almış başarılı insanlardı.

 

Bana ve herkese "güvenlik gerekçesiyle bu dilekçeyi imzalamanız daha iyi olacaktır" denildi. "Eğer bu dilekçeyi imzalamazsan, evine güvenlik gerekçesiyle çıkarıldığın için Noter onaylı kağıt göndereceğim, işten çıkaracağım, hiç bir hakkını da alamayacaksın. Buradan bu şekilde çıktığın takdirde sıkıntı yaşarsın, soruşturma açabilirler" şeklinde tehdit edildim. Ben de dilekçe tercihini seçtim. Benim çalıştığım birimden şu ana kadar 13 kişi çıkarıldı ve hepsi dilekçeyle işten ayrılmayı seçti. Noter onaylı tercihi seçmek isteyince zorlayarak dilekçeyi gösteriyor ve ikna ediyorlar.

 

Bununla ilgili, Elektrik Mühendisi olmam açısından EMO ile görüştüm ve gerekli hukuki destekte bulundular. İşe iade davasını açacağım ve takip edeceğim. Sizi de, konuyla ilgili dernek olduğunuz için ve telekom sektörüyle ilgilendiğiniz için bilgilendirmek istedim. Derneğinize üye değilim ve sizden herhangi bir beklentim yok. Sadece, benim ve benim gibi işten bu şekilde çıkarılmış kişilerden haberdar olmanız açısından yazmak istedim.
 

İlginiz için teşekkür eder, çalışmalarınızın devamını dilerim.
Bu Haber 3028 defa okunmuştur.
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!