DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TELEKOM´DAN FUTBOL FEDERASYONUNA SİTEMTELEKOM´DAN FUTBOL FEDERASYONUNA SİTEM

Tarih: 2016-11-21

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açılan ve önümüzdeki 5 sezonu kapsayan (2017-2018, 2018-2019, 2019-2020, 2020-2021 ve 2021-2022 futbol sezonları) TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarının medya hakları ihalesine katılmayan Türk Telekom, ihaledeki paketler ve taban fiyat uygulamasının yüksek oluşunu eleştirdi. Türk Telekom’dan yapılan açıklama şöyle:

“Türkiye’nin lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi olarak televizyon yayıncılığı platformumuz Tivibu ile kullanıcılarımıza, ileri teknoloji ürünü özelliklere ve geniş yelpazede zengin ve özgün içeriğe sahip TV deneyimi sunmak için çalışıyoruz. IPTV, uydu ve web TV platformlarının hepsinde ve tüm cihazlarda yaklaşık 2 milyon TV müşterimize televizyon deneyimi sunan tek operatör olarak, müşteri memnuniyetini her geçen gün daha da artırma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Türkiye Pay TV pazarının en hızlı büyüyen markası Tivibu olarak; zengin içeriğe sahip uygun fiyatlı paket seçeneklerimiz ve üstün bulut tabanlı teknolojimiz ile 2016 yılının ilk yarısında, Pay TV pazarının toplamından daha fazla büyüdük.

Bugüne kadar kullanıcılarımıza sunduğumuz dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından olan UEFA Şampiyonlar Ligi ile UEFA Avrupa Ligi maçlarının yanı sıra; gişe rekortmeni sinema filmleri ve dizilerden oluşan zengin içeriğimiz, bu başarımızın temelini oluşturuyor.

Türk Telekom olarak genişbant, mobil, sabit ses ve TV gibi faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda doğabilecek her türlü fırsatı yakından takip ediyor ve değerlendiriyoruz. Bu kapsamda, yaptığımız değerlendirmeler sonucunda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig yayın hakları ihalesindeki paketleme şekillerinin ve teklif taban fiyatlarının hali hazırdaki iş modellerimizle uyumlu olmaması sebebiyle, söz konusu ihaleye katılmama yönünde karar almış bulunmaktayız. İlgili müşteri tabanımıza ulaşılabilir perakende fiyatlar sunmaya ve büyümemizi tüm pazar segmentlerinde sürdürmeye devam edeceğiz.

Türk Telekom olarak ihale sonucunun Türk futbolu ve sektör için hayırlı olmasını diliyor ve Digitürk’ü tebrik ediyoruz. Digiturk’ün TFF Süper Ligi ve TFF 1. Lig yayın haklarını, münhasır ve ayrımcı olmayacak şekilde paylaşmasının kendi ticari menfaatine ve kamu menfaatine olacağına inanıyoruz. Bu durumda bu ayrıcalıklı içeriği, yaklaşık 2 milyon TV müşterimize ek bir içerik olarak sunma seçeneğini değerlendirebiliriz. Türkiye çapındaki satış kanallarımız ve IPTV, uydu, web TV ve OTT platformlar ile mobil, tablet, dizüstü ve masaüstü bilgisayar ve televizyon gibi her türlü cihaz üzerinden yayın yapma kapasitesine sahip tek operatör olarak, müşterilerimiz lehine değer yaratacak her türlü faydayı sunabilecek eşsiz bir konumda bulunuyoruz.”

Bizce Naklen Yayın İhalesi Türk Telekom için önemli bir fırsattı. T.Telekom bu ihaleye katılmayarak bu fırsatı kaçırdı.

 

Bu Haber 859 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!