Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TELEKOM´DAN FUTBOL FEDERASYONUNA SİTEMTELEKOM´DAN FUTBOL FEDERASYONUNA SİTEM

Tarih: 2016-11-21

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açılan ve önümüzdeki 5 sezonu kapsayan (2017-2018, 2018-2019, 2019-2020, 2020-2021 ve 2021-2022 futbol sezonları) TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarının medya hakları ihalesine katılmayan Türk Telekom, ihaledeki paketler ve taban fiyat uygulamasının yüksek oluşunu eleştirdi. Türk Telekom’dan yapılan açıklama şöyle:

“Türkiye’nin lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi olarak televizyon yayıncılığı platformumuz Tivibu ile kullanıcılarımıza, ileri teknoloji ürünü özelliklere ve geniş yelpazede zengin ve özgün içeriğe sahip TV deneyimi sunmak için çalışıyoruz. IPTV, uydu ve web TV platformlarının hepsinde ve tüm cihazlarda yaklaşık 2 milyon TV müşterimize televizyon deneyimi sunan tek operatör olarak, müşteri memnuniyetini her geçen gün daha da artırma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Türkiye Pay TV pazarının en hızlı büyüyen markası Tivibu olarak; zengin içeriğe sahip uygun fiyatlı paket seçeneklerimiz ve üstün bulut tabanlı teknolojimiz ile 2016 yılının ilk yarısında, Pay TV pazarının toplamından daha fazla büyüdük.

Bugüne kadar kullanıcılarımıza sunduğumuz dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından olan UEFA Şampiyonlar Ligi ile UEFA Avrupa Ligi maçlarının yanı sıra; gişe rekortmeni sinema filmleri ve dizilerden oluşan zengin içeriğimiz, bu başarımızın temelini oluşturuyor.

Türk Telekom olarak genişbant, mobil, sabit ses ve TV gibi faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda doğabilecek her türlü fırsatı yakından takip ediyor ve değerlendiriyoruz. Bu kapsamda, yaptığımız değerlendirmeler sonucunda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig yayın hakları ihalesindeki paketleme şekillerinin ve teklif taban fiyatlarının hali hazırdaki iş modellerimizle uyumlu olmaması sebebiyle, söz konusu ihaleye katılmama yönünde karar almış bulunmaktayız. İlgili müşteri tabanımıza ulaşılabilir perakende fiyatlar sunmaya ve büyümemizi tüm pazar segmentlerinde sürdürmeye devam edeceğiz.

Türk Telekom olarak ihale sonucunun Türk futbolu ve sektör için hayırlı olmasını diliyor ve Digitürk’ü tebrik ediyoruz. Digiturk’ün TFF Süper Ligi ve TFF 1. Lig yayın haklarını, münhasır ve ayrımcı olmayacak şekilde paylaşmasının kendi ticari menfaatine ve kamu menfaatine olacağına inanıyoruz. Bu durumda bu ayrıcalıklı içeriği, yaklaşık 2 milyon TV müşterimize ek bir içerik olarak sunma seçeneğini değerlendirebiliriz. Türkiye çapındaki satış kanallarımız ve IPTV, uydu, web TV ve OTT platformlar ile mobil, tablet, dizüstü ve masaüstü bilgisayar ve televizyon gibi her türlü cihaz üzerinden yayın yapma kapasitesine sahip tek operatör olarak, müşterilerimiz lehine değer yaratacak her türlü faydayı sunabilecek eşsiz bir konumda bulunuyoruz.”

Bizce Naklen Yayın İhalesi Türk Telekom için önemli bir fırsattı. T.Telekom bu ihaleye katılmayarak bu fırsatı kaçırdı.

 

Bu Haber 1061 defa okunmuştur.
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!