Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
BTK BAŞKAN YARDIMCISI DA ABİYMİŞBTK BAŞKAN YARDIMCISI DA ABİYMİŞ

Tarih: 2016-12-08

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında tutuklanan Jandarma Binbaşı Haydar Hacıpaşalıoğlu itirafçı oldu; FETÖ'ye ve darbeye ilişkin dikkati çekici itiraflarda bulundu.

İfadesinde örgütle ilişkisini askeri okula girdiği dönemden itibaren anlatan Binbaşı Hacıpaşalıoğlu, ilişkide olduğu cemaat mensuplarını ve görev yaptığı yerlerdeki faaliyetlerine ilişkin beyanlarda bulundu. Gülen cemaatinden olduğunu eşinden bile sakladığını anlatan binbaşı, "Eşime cemaat mensubu olduğumu hiçbir zaman söylemedim. Zaten söyleseydim eşim sol görüşlü birisi olduğu için beni ihbar ederdi. Zira eşim CHP kökenli bir aileden gelip, sosyal demokrat dünya görüşüne sahiptir" dedi. Hacıpaşalıoğlu, çocuklarına cemaat tarafından önerilen isimleri koymasına da eşinin izin vermediğini söyledi.

 

'Cemaat abisi eski BTK Başkan Yardımcısı'

2010'da Ankara'da Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Daire Başkanlığı'na tayin olduğunu ifade eden Hacıpaşalıoğlu, burada devam eden görevi sırasında, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkan Yardımcısı Muhterem Çöl'ün kendisine cemaat abiliği yaptığını dile getirdi. Binbaşı Hacıpaşalıoğlu, Çöl'ün cemaatteki kod adının da "Turgut" olduğunu anlattı.

'Onun evinde buluştu'

Muhterem Çöl ile iki ayda bir buluştuklarını aktaran binbaşı, hiçbir iletişim aracı da kullanmadıklarını söyledi. İtirafçı binbaşı, 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmaları sonrasında da Çöl'ün isteğiyle daha seyrek görüşmeye başladıklarını belirtti. İtirafçı binbaşı, 14 Temmuz akşamı Muhterem Çöl'ün evinde bir cemaat abisiyle görüştüğünü açıklayarak, şunları anlattı:

'Telefona 'Line' yüklendi'

"Artık sürecin dayanılmaz boyutlara ulaştığını, cemaat ile ilişkili kişilerin tespit edildiğini, bu kişilerin tamamının meslekten atılacağını ve yıllarca hapislerde yatırılacağını, bir şeyler yapılmazsa cemaat mensuplarının tamamen tasfiye edileceğini' anlattı. 'Fetullah Gülen'in talimatlarıyla yarın için önemli bir faaliyet olacak' diyerek duygu dolu konuşmalar yaptı. Bu konuşmalardan derinden etkilendim ve önemli bir faaliyet olacağını anladım. Bu kişinin verdiği 500 lirayla aldığım Android işletim sistemli telefona ''Line'' adlı bir program yüklendi ve bundan sonra iletişimin buradan kurulacağı aktarıldı."

O isimlerin de FETÖ'cü olduğunu iddia etti

İtirafçı Binbaşı Hacıpaşalıoğlu, Muhterem Çöl'ün evine Jandarma Kurmay Binbaşı E.F., Jandarma Kurmay Binbaşı S.D. ve Jandarma Binbaşı U.Ç. ile birlikte gittiklerini ve bu kişilerin de FETÖ mensubu olduklarını iddia etti.

Darbe gecesindeki faaliyetleri anlattı

Darbe girişimi sırasındaki faaliyetlerini de anlatan itirafçı binbaşı, Tandoğan'daki metro istasyonunda Yarbay E.Ç. ile buluştuğunu, oradan birlikte gittikleri bir evde kendisine JÖAK'ta görevli Yarbay F.E'nin emrine gireceğinin söylendiğini beyan etti. Güvercinlik Kışlasına gelerek Yarbay F.E. ile buluştuğunu belirten itirafçı binbaşı, aralarında geçen şu diyalogu aktardı: "Kendisine neler olduğunu sordum. Bana önce terör eylemi olabileceği için önlem aldığımızı söyledi. Ben 'Bu iş öyle değil gibi durum anlamsız bir hal alıyor.' şeklinde cümleler kurdum. O da 'Kardeş ok yaydan çıktı. Yapacak bir şey yok. Katılmazsan daha kötü şeyler olacak.' dedi."

Gece boyu bekleyip, kaçtılar

Yarbay F.E. ile birlikte Beştepe'deki Jandarma Okullar Komutanlığına gittiklerini ve burada silah ve teçhizat kuşandıklarını anlatan itirafçı binbaşı, o esnada H.E., askeri okulda birlikte okuduğu Jandarma Kurmay Yarbay Y.A., Jandarma Pilot Kurmay Albay Ö.D. ve devresi T.G. ile karşılaştığını ifade etti. Gece boyunca nizamiyede çimlerin üzerinde beklediğini aktaran itiraçı binbaşı, "Sabah olunca her şeyin bittiği anlaşıldı. Verilen silah ve hücum yeleğini orada bırakarak çıktım. Yolda cep telefonlarını kırıp attık" dedi.

Bu Haber 1361 defa okunmuştur.
YÜCEL´LERİN BABALARI VEFAT
TORBA KANUN YÜRÜRLÜKTE
RAMAZAN ÖRS VEFAT ETTİ
BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN FEDAKAR
TÜKETİCİ DANIŞMANINIZ DİYOR Kİ;
İBRAHİM CEPHE VEFAT ETTİ
SUPERONLİNE FİBER 3 MİLYON KONUT
TBV: WIKIPEDİA YASAĞI ZARAR VERİ
MURAT MURATOĞLU´NUN MUHTEŞEM YAZ
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
ATAM KOF KAFALAR ANLAYAMAZ SENİ
ONLARIN BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK
TÜRKİYE’NİN 1/4´ü ONLİNE A
PTT´DE ŞEF SINAVI İPTAL EDİLDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!