BTK BAŞKAN YARDIMCISI DA ABİYMİŞBTK BAŞKAN YARDIMCISI DA ABİYMİŞ

Tarih: 2016-12-08

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında tutuklanan Jandarma Binbaşı Haydar Hacıpaşalıoğlu itirafçı oldu; FETÖ'ye ve darbeye ilişkin dikkati çekici itiraflarda bulundu.

İfadesinde örgütle ilişkisini askeri okula girdiği dönemden itibaren anlatan Binbaşı Hacıpaşalıoğlu, ilişkide olduğu cemaat mensuplarını ve görev yaptığı yerlerdeki faaliyetlerine ilişkin beyanlarda bulundu. Gülen cemaatinden olduğunu eşinden bile sakladığını anlatan binbaşı, "Eşime cemaat mensubu olduğumu hiçbir zaman söylemedim. Zaten söyleseydim eşim sol görüşlü birisi olduğu için beni ihbar ederdi. Zira eşim CHP kökenli bir aileden gelip, sosyal demokrat dünya görüşüne sahiptir" dedi. Hacıpaşalıoğlu, çocuklarına cemaat tarafından önerilen isimleri koymasına da eşinin izin vermediğini söyledi.

 

'Cemaat abisi eski BTK Başkan Yardımcısı'

2010'da Ankara'da Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Daire Başkanlığı'na tayin olduğunu ifade eden Hacıpaşalıoğlu, burada devam eden görevi sırasında, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkan Yardımcısı Muhterem Çöl'ün kendisine cemaat abiliği yaptığını dile getirdi. Binbaşı Hacıpaşalıoğlu, Çöl'ün cemaatteki kod adının da "Turgut" olduğunu anlattı.

'Onun evinde buluştu'

Muhterem Çöl ile iki ayda bir buluştuklarını aktaran binbaşı, hiçbir iletişim aracı da kullanmadıklarını söyledi. İtirafçı binbaşı, 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmaları sonrasında da Çöl'ün isteğiyle daha seyrek görüşmeye başladıklarını belirtti. İtirafçı binbaşı, 14 Temmuz akşamı Muhterem Çöl'ün evinde bir cemaat abisiyle görüştüğünü açıklayarak, şunları anlattı:

'Telefona 'Line' yüklendi'

"Artık sürecin dayanılmaz boyutlara ulaştığını, cemaat ile ilişkili kişilerin tespit edildiğini, bu kişilerin tamamının meslekten atılacağını ve yıllarca hapislerde yatırılacağını, bir şeyler yapılmazsa cemaat mensuplarının tamamen tasfiye edileceğini' anlattı. 'Fetullah Gülen'in talimatlarıyla yarın için önemli bir faaliyet olacak' diyerek duygu dolu konuşmalar yaptı. Bu konuşmalardan derinden etkilendim ve önemli bir faaliyet olacağını anladım. Bu kişinin verdiği 500 lirayla aldığım Android işletim sistemli telefona ''Line'' adlı bir program yüklendi ve bundan sonra iletişimin buradan kurulacağı aktarıldı."

O isimlerin de FETÖ'cü olduğunu iddia etti

İtirafçı Binbaşı Hacıpaşalıoğlu, Muhterem Çöl'ün evine Jandarma Kurmay Binbaşı E.F., Jandarma Kurmay Binbaşı S.D. ve Jandarma Binbaşı U.Ç. ile birlikte gittiklerini ve bu kişilerin de FETÖ mensubu olduklarını iddia etti.

Darbe gecesindeki faaliyetleri anlattı

Darbe girişimi sırasındaki faaliyetlerini de anlatan itirafçı binbaşı, Tandoğan'daki metro istasyonunda Yarbay E.Ç. ile buluştuğunu, oradan birlikte gittikleri bir evde kendisine JÖAK'ta görevli Yarbay F.E'nin emrine gireceğinin söylendiğini beyan etti. Güvercinlik Kışlasına gelerek Yarbay F.E. ile buluştuğunu belirten itirafçı binbaşı, aralarında geçen şu diyalogu aktardı: "Kendisine neler olduğunu sordum. Bana önce terör eylemi olabileceği için önlem aldığımızı söyledi. Ben 'Bu iş öyle değil gibi durum anlamsız bir hal alıyor.' şeklinde cümleler kurdum. O da 'Kardeş ok yaydan çıktı. Yapacak bir şey yok. Katılmazsan daha kötü şeyler olacak.' dedi."

Gece boyu bekleyip, kaçtılar

Yarbay F.E. ile birlikte Beştepe'deki Jandarma Okullar Komutanlığına gittiklerini ve burada silah ve teçhizat kuşandıklarını anlatan itirafçı binbaşı, o esnada H.E., askeri okulda birlikte okuduğu Jandarma Kurmay Yarbay Y.A., Jandarma Pilot Kurmay Albay Ö.D. ve devresi T.G. ile karşılaştığını ifade etti. Gece boyunca nizamiyede çimlerin üzerinde beklediğini aktaran itiraçı binbaşı, "Sabah olunca her şeyin bittiği anlaşıldı. Verilen silah ve hücum yeleğini orada bırakarak çıktım. Yolda cep telefonlarını kırıp attık" dedi.

Bu Haber 1438 defa okunmuştur.
PTT’DEN SAİD-İ NURSİ PULU
ÜNİVERSİTELİ İŞSİZLER 55 İLİN N
BORÇ ŞAMPİYONU TELEKOM KÂR ETMİ
TELEKOM KRİZİ MECLİSE TAŞINDI
CEP FATURASINI AZALTMADA 7 ADIM
PTTMESSENGER %100 YABANCI
TELEKOM´U ÇİNLİLER ALIYOR
´YERLİ WHATSAPP´ PTT
BELEDİYE BAŞKANINA ÖZEL PUL
PTT´DEN ´ESNAF KART´A AVANTAJ İM
BÖYLE POSTACILAR DA VAR!
PTT 2000 KİŞİ ALACAK! SON GÜN
BAZ İSTASYONU KURULUMU KOLAYLAŞT
METİN ATALAR´IN ANNESİ VEFAT ETT
TÜRK TELEKOM DEVLETE Mİ DÖNÜYOR?
TÜRK TELEKOM BORÇLARINI YAPILAND
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!