Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİT.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ

Tarih: 2016-12-13

Türk Telekom 12.12.2016 Günü KAP'a (Kamuoyu Aydınlatma Platformu) yaptığı açıklamada, Şirketin Organizasyon ve yönetim yapısında meydana gelen değişiklikleri, KAP'a ve dolayısıyla yatırımcılarına ve kamuoyuna duyurdu.

Türk Telekom'un açıklaması şöyle;

Türk Telekom Grubu (TTG) entegre yapısı altında verimlilik ve etkinlik artışı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği organizasyonel değişiklikleri açıklamaktadır. Yeni organizasyon yapısı ile TTG, Genel Müdür Yardımcısı seviyesinde ortak operasyonların sinerjisinden azami ölçüde fayda sağlamayı ve yürütmeyi güçlendirmeyi hedeflemekte olup bunun yanı sıra müşteri odaklı yaklaşımını, bireysel ve kurumsal müşteri odağını devam ettirecektir. Artan verimlilik faydasına ek olarak, TTG sade ve etkin operasyon yapısı ile toplam müşteri deneyimine pozitif katkı sağlamayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda;

  • "Bireysel İş Birimi Genel Müdürü, TTNET"  (12.08.2016 tarihli özel durum açıklamasında belirtildiği üzere) ve "Kurumsal İş Birimi Genel Müdürü, TTNET" pozisyonları kaldırılmıştır. Aynı zamanda bir önceki organizasyonda Bireysel ve Kurumsal İş Birimleri altında yer alan Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonları da kaldırılmıştır.
  • Bireysel ve kurumsal müşterilere dönük pazarlama faaliyetlerinin uçtan uca yönetilmesine yönelik olarak Genel Müdür'e doğrudan raporlamak üzere "Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı" pozisyonu oluşturulmuştur; buna göre, mevcut organizasyondaki Kurumsal Pazarlama departmanı, Bireysel Pazarlama departmanı ve TV departmanı; (TTNET bünyesinde) Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Hakan Dursun'a raporlayacaktır.
  • Bireysel ve kurumsal müşterilere dönük satış ve müşteri hizmetleri yönetimi faaliyetlerinin yürütülmesine yönelik olarak Genel Müdür'e doğrudan raporlamak üzere "Satış ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı" pozisyonu oluşturulmuştur; buna göre, mevcut organizasyondaki Kurumsal Satış departmanı, Bireysel Satış departmanı, Kurumsal Müşteri Hizmetleri departmanı ve Bireysel Müşteri Hizmetleri departmanı, (TTNET bünyesinde) Satış ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Ümit Önal'a raporlayacaktır.
  • Finans Genel Müdür Yardımcısı tüm iş birimleri ve fonksiyonlar için finansal süreçlerden uçtan uca sorumlu olacaktır. Bu doğrultuda Kurumsal Finans ve Bireysel Finans departmanları Kaan Aktan'a raporlayacaktır. 
  • İş Planlama Genel Müdür Yardımcılığı ile Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı departmanları "Strateji ve İş Planlama Genel Müdür Yardımcılığı" departmanı altında birleştirilmiştir. Genel Müdür'e doğrudan raporlamak üzere Fırat Yaman Er Strateji ve İş Planlama Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.
  • Genel Müdür'e doğrudan raporlayacak "İş Destek Genel Müdür Yardımcılığı" pozisyonu oluşturulmuştur; buna göre, mevcut organizasyondaki İnsan Kaynakları departmanı, Regülasyon departmanı ve Destek Hizmetleri departmanı İş Destek Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Şükrü Kutlu'ya raporlayacaktır.
  • Yavuz Yıldırım "Toptan Genel Müdür Yardımcısı" olarak mevcut görevine devam edecektir.
  • Satın alma ve Tedarikçi İlişkileri Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonu kapatılmıştır. Bu fonksiyon CEO'ya doğrudan bağlı Direktör seviyesinde yeniden yapılandırılmıştır

ÜMİT ÖNAL

Ümit Önal 2015-2016 yılları arasında Digiturk Genel Müdürlüğüne vekalet etmiş ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Bu süreçte Önal, şirketin el değiştirmesi aşamasında (TMSF kontrolünün değişmesi) gerekli hazırlıkların yürütülmesinden sorumlu olmuştur. 

Digiturk'teki yöneticiliği sırasında, müşteri kaybı oranlarını azaltmak üzere etkin stratejiler geliştiren Önal, bu kapsamda marka imajının yükseltilmesine yönelik tüm paydaşları içeren kapsamlı çalışmalara da imza atmıştır. Bunlara ek olarak, Şirket transferinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi ve yönetim ekibinin yeni hissedarlar için hazırlanması sürecinde ilgili kamu kurumları ve düzenleyici makamlar ile koordinasyon ve ilişki yönetimini üstlenmiştir. 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam ve Halkla İlişkiler Bölümü mezunu olan Önal; reklam, prodüksiyon, içerik/yayıncılık/reklam satışı alanlarında TGRT ve Kanal 7 gibi Türkiye'nin önde gelen medya kuruluşlarında yönetici pozisyonunda görev almıştır. Medya sektöründe 20 yılın üzerinde deneyimi olan Önal, bu süreçte Türkiye'deki medya dönüşümünün parçası olma imkânına sahip olmuştur. 

Daha sonra Turkuvaz Grubuna katılan Önal, önce ATV Genel Müdürü, daha sonra Grubun bünyesindeki tüm markalar için Reklam Başkanı olarak görev yapmıştır. Önal Show TV Genel Müdürü olarak da çalışmıştır. 

Digiturk'e katılmadan önce İpek Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. 

Ümit Önal kariyeri boyunca sektör derneklerinde aktif olarak görev almıştır. Önal TİAK (Televizyon İzleme ve Araştırmaları) başkanlığı yapmış olup şu an aynı kuruluşta Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir. Aynı zaman TVYD'de (Televizyon Yayıncıları Derneği) komite başkanlığını yürütmektedir. 

Önal evli ve 3 kız çocuğu babasıdır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Telekomcular Derneği'nin Notu:
Türk Telekom'un KAP'A yaptığı bildirimlerde, Gerek Genel Müdürlerin, gerekse Genel Müdür Yardımcılarının özgeçmişlerini bildirdiğine bugüne kadar şahit olmadık. Ama nedense yeni Genel Müdür Yardımcılarında Ümit ÖNAL'ın özgeçmişi geniş olarak verilmiş. Ümit ÖNAL'ın  İPEK MEDYA GRUBUNUN YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE GENEL MÜDÜRÜ olduğunu okuyunca şaşırmayın. Ümit ÖNAL Akın Medya'da TMSF'nin atadığı kayyum olarak görev yapmış.

 

Bu Haber 2665 defa okunmuştur.
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!