AÇIK  TEŞEKKÜRAÇIK TEŞEKKÜR

Tarih: 2016-12-21

Yeni oluşan  Yönetim Kurulundaki isimleri inceleyenler, 2014-2016 dönemindeki Yönetim Kurulunda görev yapan  arkadaşlarımız; Yılmaz YAZICI, Ali KARADENİZ, Rıza ŞAHİNER, Savaş Dinçer YETİŞER ve Haluk TANRIKULU’nun yeni yönetim kurulunda yer almadıklarını görmüşlerdir.

Tüm ısrarlara rağmen bu arkadaşlarımız, yeni yönetimde yer almak istemediler. Hepsinin haklı gerekçeleri vardı. Onların eksikliklerini hep hissedeceğiz.

Sayın Yılmaz YAZICI, derneğin kurulduğu 24.Nisan.2006’dan bu yana oluşan tüm Yönetim Kurullarında yer almış, “Derneğin Hafızası” olarak tanımlayabileceğimiz, bugüne kadar Derneğin büyük yükünü üstlenmiş bir arkadaşımızdı.  10 yıl boyunca mesaisinin büyük bir bölümünü derneğe harcadı. Yönetimdeki unvanı ne olursa olsun, fiili olarak Genel Sekreterdi. Dernekler Kanunu gereğince verilmesi gereken bildirimlerin verilmesi, üye kayıt defterinin tutulması, dosyaların tanzimi, aidatların takibi, telefon görüşmelerinin yapılması, bina sahibi ile ilişkiler, web tasarımını yapan firma ile yapılacak görüşmeler gibi işleri hep o üstlendi.  Tabir yerindeyse derneğin belkemiği idi.  2009’dan sonra başlayan dava sürecini ise tek başına yürüttü. Dava açan arkadaşlarımızla hep o muhatap oldu. Avukatlarla ilişkileri o yürüttü. Dava sürecinin uzaması, hukuk sisteminin labirentleri arasındaki sürüncemeler onu çok yordu. Günün mübalağasız 4-5 saatini dernek işlerine ayırıyordu. Bu kadar çabalamalarına karşılık, dava açan arkadaşlarımızın bazılarının anlayışsızlığı, saygı sınırlarını aşan konuşmaları onu çok üzdü. Bu kadar çok çalışmasına karşılık takdir edilmemesine çok kırıldı. Tüm özverili çalışmasına karşılık, gerek davasını takip ettiği bazı üyelerimizin, gerekse aidatlarını ödemesi konusunda aradığı bazı arkadaşlarımızın kaba, saygısız tavırları onun yönetimde yer almama kararını pekiştirdi. Tüm bunlara, sağlık sorunları da eklenince, Yönetime girmemeye karar verdi.  “Sensiz olmaz” yolundaki ısrarlarımıza rağmen, yeni yönetime girmeye ikna edemedik. Yeni yönetimde Hukuk İşleri Sekreteri olarak görev alacak arkadaşımız işleri tam kavrayana kadar, hukuk işleri sekreterliğini fiilen yürüteceği sözünü aldıktan sonra Yönetime girmeme talebi kabul edildi.  Üyelerimizden Ahmet Kaya Kumbar’ın,  facebook grubumuzdaki; “Yeni yönetim kurulu hayırlı olsun. Bu güne kadar Türk Telekom'a karşı açılan davaları sabırla takip eden Yılmaz Yazıcı beye de emeklerinden dolayı teşekkür ederim.” Şeklindeki değerlendirmesi de, onun çalışmalarını takdir eden üyelerimizin varlığını göstermesi açısından sevindirici… Onun eksikliğini çok arayacağız… Ama her sıkıştığımızda yardımımıza koşacağını bilmek bizi bir nebze olsun rahatlatıyor.

Sayın Ali KARADENİZ de son dört yıldır Saymanlık görevini başarıyla ve öz veriyle yürütüyordu. Bizim kadar üye sayısına sahip STK’ların çoğunluğunun, bu işler için profesyonel muhasebeci istihdam ettiği dikkate alındığında, onun çabasının büyüklüğü daha iyi anlaşılır. O da derneğe büyük mesai harcıyordu. Büyük bir alçakgönüllülükle, derneğin çay demleme ve çay-meşrubat servis işlerini Rıza ŞAHİNER arkadaşımızla birlikte üstlenmişti. Ali KARADENİZ arkadaşımız emekli olup ticarete –mantar üretim ve pazarlaması- başlayınca Dernekteki görevinden ayrılmak zorunda kaldı. Servet Bilgi Paşa PTT’cileri “Fedakar, Vefakar ve Cefakar” olarak tanımlamıştı. Sanırız Sayın KARADENİZ bu tanımlamaya en fazla uyan Telekomculardan birisidir… Anlaşılan, bundan sonra onu görebilmek için sık sık Çubuk’a gitmek zorunda kalacağız.

Sayın Rıza ŞAHİNER de 2009’dan bu yana Telekomcular Derneği  Yönetim Kurulunda görev yapıyordu. O da Ali KARADENİZ gibi “Fedakar, Vefakar ve Cefakar” tanımlamasını hak eden bir arkadaşımız.  Malzemeci olması nedeniyle, derneğin alım-satım  işlerini o yüklendi.   Aşırı titiz ve düzenli olduğu için dernek binasının temizliğini gönüllü üstlenmişti. Verilen her görevi, hiç yüksünmeden yerine getirirdi. Derneğin en müdavim yönetim kurulu üyelerinden birisiydi. Yönetim kurulu toplantılarının, etkinliklerin, ziyaretlerin hiçbirine gelmemezlik yapmadı ve geç kalmadı. Çocuklarının farklı şehirlerde işe girmesi nedeniyle,  onları sık sık ziyarete gitmesi gerektiğini, ayrıca emekli olmayı düşündüğünü belirterek, derneğin yönetim kurulu üyeliğine aday olmayacağını açıkladı.

Sayın Savaş Dinçer YETİŞER de, Derneğimiz kurulduğu günden bu yana pek çok Yönetim Kurulunda görev aldı. Yılmaz YAZICI ile birlikte Derneğimizin hafızasıydı. Kelimenin tam anlamıyla bir Joker’di…  Görev adamıydı… Yönetime kimsenin talip olmadığı dönemlerde yönetimde yer aldı. Yönetime talip olanlar olduğunda, arkadaşlara yer açmak adına adaylıktan çekildi… Son Genel Kurulda da yeni arkadaşlara yer açmak için aday olmadı…

Türk Telekom’da yetişen en yetenekli Mühendislerden birisi olan, ODTÜ SEM’in başında bulunan Haluk TANRIKULU da, 2014’de Yönetim Kuruluna girerken önemli hedefleri, ciddi projeleri vardı. Onun hazırlayacağı projeleri ilgili makamlara sunacak, kabul görünce Telekomcular Derneği bünyesinde eğitim programları başlatılacaktı… Çok önemli projeler hazırlandı… Ancak, muhtemelen derneğin Özelleştirme karşıtı tavrı, muhalif tavır olarak görüldüğünden olsa gerek, başvurulardan bir sonuç alınamadı. Bunun yanında işlerinin yoğunluğu da eklenince Sayın Tanrıkulu dernek faaliyetlerine iştirak edemedi ve yeni dönemde aday olmak istemedi.

Derneğimize çok önemli katkıları bulunan bu arkadaşlarımızın eksikliği her zaman hissedeceğiz. Ancak teselli olduğumuz bir konu var; onlara ne zaman ihtiyacımız olsa, destek ve yardımlarını bizlerden esirgemeyeceklerini biliyoruz…

 Telekomcular Derneği Yönetimi olarak bu arkadaşlarımıza teşekkür borçluyuz. Ve bu teşekkürümüzü kamuoyu önünde açıkça yapmayı uygun gördük.  Sağolsunlar, Varolsunlar…

Bu Haber 1486 defa okunmuştur.
BYS´DEN ALACAKLI OLABİLİRSİNİZ
KADIN ve EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ
BAŞKANIMIZIN YENİ YIL MESAJI
2018´İN İLK KİTAP GÜNÜ 6 OCAK´TA
TELGRAFÇI HAMDİ´Yİ ANIYORUZ
MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
DAVETLİSİNİZ
ESKİ BAKAN´DAN DERNEĞİMİZE
KARA GÜNLER OLMASIN
ÖDÜL TÖRENİNE DAVETLİSİNİZ
MAKALE YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI
KİTAP SÖYLEŞİ ve İMZA GÜNÜ
DÖRDÜNCÜ KİTAP GÜNÜ 14 EKİMDE
OKUYORUZ-OKUTUYORUZ
BİR KİTAP GÜNÜ ETKİNLİĞİ DAHA GE
3. KİTAP GÜNÜNE BEKLİYORUZ
İL TEMSİLCİMİZ OLMAK İSTER MİSİ
TÜRK TELEKOM VE ÖZELLEŞTİRMESİ
ZORUNLU BİR AÇIKLAMA
BÜYÜK KAMPANYAYA BİR KATKI DA Bİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!