DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDITÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI

Tarih: 2017-02-12

Daha önce Almanya'da işlediği bilişim suçu nedeniyle ABD'ya iade edilen Ercan Fındıkoğlu, bankalardan hesabına 55 milyon Dolar geçirince yakayı ele verdi.

İnternet üzerinden siber saldırı yolu ile gerçekleştirdiği “hack” ile banka atm’lerinden 55 milyon Dolar çekmekle suçlanan Türk hacker Ercan Fındıkoğlu’nun, Amerika Birleşik Devletleri’nde yargılandığı belirtildi. 14 yıla kadar hapsi istenen Fındıkoğlu’nun işlemiş olduğu siber saldırı, Amerika’da büyük önem taşıyor.

ALMANYA'DA DA YAKALANMIŞTI

New York federal mahkemesinde hakim karşısında çıkan 34 yaşındaki Ercan Fındıkoğlu, yargılandıktan sonra hakim kararı ile 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.  Fındıkoğlu 2013 yılında Almanya’da yakalanmıştı. Frankfurt’ta yakalanan şahıs, Haziran 2015 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’ne iade edilmişti. ABD’de siber suç kapsamında yakalanıp tutuklanan Fındıkoğlu, “bilgisayar sistemine izinsiz girmek”, “banka dolandırıcılığı”, “para hırsızlığı” gibi suçlardan yargılandı.

Almanya’nın Frankfurt kendinde işlediği bir suçtan ötürü tutuklanıp yargılanan Fındıkoğlu’nun Almanya tarafından ABD’ye geri gönderilmesi için hummalı bir çaba gösterilmişti. ABD’ye iade edilmesini istemeyen tutuklu, gerekçe olarak ABD’de bilişim suçlarının ağır şekilde yargılanmasını göstermiş, bu kararın adil olmadığını söylemişti. ABD’ye gönderilme kararına karşı dava açan Fındıkoğlu, davayı kaybetmişti.

Davayı kaybeden Ercan Fındıkoğlu, New York’a gönderilmişti. Çıkan aramalar ve yürütülen operasyonlar dahilinde Fındıkoğlu’nun çalıştığı hacker grubunun hedefleri arasında Mastercard, Rakbankve Bank Muscat gibi dev isimler bulunuyor.

Bankalardan çaldığı paraları evde saklama yöntemi olarak yorganın içine saklayan hacker, arkadaş ortamında yorgan içinde çektiği para fotoğraflarının ardından “paraları yorgan yapan hacker” olarak biliniyordu.

Bu Haber 285 defa okunmuştur.
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!