"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDITÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI

Tarih: 2017-02-12

Daha önce Almanya'da işlediği bilişim suçu nedeniyle ABD'ya iade edilen Ercan Fındıkoğlu, bankalardan hesabına 55 milyon Dolar geçirince yakayı ele verdi.

İnternet üzerinden siber saldırı yolu ile gerçekleştirdiği “hack” ile banka atm’lerinden 55 milyon Dolar çekmekle suçlanan Türk hacker Ercan Fındıkoğlu’nun, Amerika Birleşik Devletleri’nde yargılandığı belirtildi. 14 yıla kadar hapsi istenen Fındıkoğlu’nun işlemiş olduğu siber saldırı, Amerika’da büyük önem taşıyor.

ALMANYA'DA DA YAKALANMIŞTI

New York federal mahkemesinde hakim karşısında çıkan 34 yaşındaki Ercan Fındıkoğlu, yargılandıktan sonra hakim kararı ile 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.  Fındıkoğlu 2013 yılında Almanya’da yakalanmıştı. Frankfurt’ta yakalanan şahıs, Haziran 2015 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’ne iade edilmişti. ABD’de siber suç kapsamında yakalanıp tutuklanan Fındıkoğlu, “bilgisayar sistemine izinsiz girmek”, “banka dolandırıcılığı”, “para hırsızlığı” gibi suçlardan yargılandı.

Almanya’nın Frankfurt kendinde işlediği bir suçtan ötürü tutuklanıp yargılanan Fındıkoğlu’nun Almanya tarafından ABD’ye geri gönderilmesi için hummalı bir çaba gösterilmişti. ABD’ye iade edilmesini istemeyen tutuklu, gerekçe olarak ABD’de bilişim suçlarının ağır şekilde yargılanmasını göstermiş, bu kararın adil olmadığını söylemişti. ABD’ye gönderilme kararına karşı dava açan Fındıkoğlu, davayı kaybetmişti.

Davayı kaybeden Ercan Fındıkoğlu, New York’a gönderilmişti. Çıkan aramalar ve yürütülen operasyonlar dahilinde Fındıkoğlu’nun çalıştığı hacker grubunun hedefleri arasında Mastercard, Rakbankve Bank Muscat gibi dev isimler bulunuyor.

Bankalardan çaldığı paraları evde saklama yöntemi olarak yorganın içine saklayan hacker, arkadaş ortamında yorgan içinde çektiği para fotoğraflarının ardından “paraları yorgan yapan hacker” olarak biliniyordu.

Bu Haber 237 defa okunmuştur.
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
TÜM İNTERNET TRAFİĞİ POLİS TAKİB
SİBER TERÖRLE MÜCADELE
İNTERNETTE EN HIZLI ÜLKELER
İNTERNETE DÜŞMAN OLMAK
BTK 131 FİRMANIN YETKİSİNİ İPTA
TELEKOM SEKTÖRÜNÜN DURUMU ÇALIŞT
TURKCELL GENEL MÜDÜRÜ GSMA YÖNET
FETÖ´NİN BİLİŞİM CASUSLUĞU
TURKcell RUScell mi OLUYOR?
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!