Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDITÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI

Tarih: 2017-02-12

Daha önce Almanya'da işlediği bilişim suçu nedeniyle ABD'ya iade edilen Ercan Fındıkoğlu, bankalardan hesabına 55 milyon Dolar geçirince yakayı ele verdi.

İnternet üzerinden siber saldırı yolu ile gerçekleştirdiği “hack” ile banka atm’lerinden 55 milyon Dolar çekmekle suçlanan Türk hacker Ercan Fındıkoğlu’nun, Amerika Birleşik Devletleri’nde yargılandığı belirtildi. 14 yıla kadar hapsi istenen Fındıkoğlu’nun işlemiş olduğu siber saldırı, Amerika’da büyük önem taşıyor.

ALMANYA'DA DA YAKALANMIŞTI

New York federal mahkemesinde hakim karşısında çıkan 34 yaşındaki Ercan Fındıkoğlu, yargılandıktan sonra hakim kararı ile 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.  Fındıkoğlu 2013 yılında Almanya’da yakalanmıştı. Frankfurt’ta yakalanan şahıs, Haziran 2015 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’ne iade edilmişti. ABD’de siber suç kapsamında yakalanıp tutuklanan Fındıkoğlu, “bilgisayar sistemine izinsiz girmek”, “banka dolandırıcılığı”, “para hırsızlığı” gibi suçlardan yargılandı.

Almanya’nın Frankfurt kendinde işlediği bir suçtan ötürü tutuklanıp yargılanan Fındıkoğlu’nun Almanya tarafından ABD’ye geri gönderilmesi için hummalı bir çaba gösterilmişti. ABD’ye iade edilmesini istemeyen tutuklu, gerekçe olarak ABD’de bilişim suçlarının ağır şekilde yargılanmasını göstermiş, bu kararın adil olmadığını söylemişti. ABD’ye gönderilme kararına karşı dava açan Fındıkoğlu, davayı kaybetmişti.

Davayı kaybeden Ercan Fındıkoğlu, New York’a gönderilmişti. Çıkan aramalar ve yürütülen operasyonlar dahilinde Fındıkoğlu’nun çalıştığı hacker grubunun hedefleri arasında Mastercard, Rakbankve Bank Muscat gibi dev isimler bulunuyor.

Bankalardan çaldığı paraları evde saklama yöntemi olarak yorganın içine saklayan hacker, arkadaş ortamında yorgan içinde çektiği para fotoğraflarının ardından “paraları yorgan yapan hacker” olarak biliniyordu.

Bu Haber 429 defa okunmuştur.
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
5 G VADİSİ TEST SAHASI AÇILDI
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BTK NİHAYET ÖNLEM ALDI
NOKİA EFSANESİ GERİ DÖNDÜ
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
GSM FİRMALARININ ÜÇ AYLIK PERFOR
E-İMZA SON 5 YILDA 5 KAT ARTTI
TGC´DEN TURKCELL´E Ö
UYAP ENTEGRASYONU PROTOKOLÜ
ŞİRKETLERDE SİBER GÜVENLİĞİN ADI
TURKCELL´İN 4,2 MİLYAR DOLARLIK
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA TELEKO
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!