ŞEHİT ANASINDAN MEKTUPŞEHİT ANASINDAN MEKTUP

Tarih: 2017-03-02

13 Mart 2016 Terörün Ankara'nın Merkezi Kızılayda bombaları patlattı. 35'in üzerinde can yokuldu...

Çocuğunu 13 Mart 2016'da kaybeden bir şehit anasının duygulu mektubunu bilgilerinize sunuyoruz.

SÖYLE TÜRKİYEM ŞEHİT AİLELERİ KİME EMANET

Ben bir şehit annesiyim. PKK terör örgütü tarafından yapılan bombalı saldırıda 11 ay önce kaybettim yavrumu. Saçının bir teline bile kıyamazken, bu dünyada bir anneye yaşatılabilecek en büyük acıyı yaşattılar bana. Çocuğumun, eve gelmesini beklerken, Kızılay’ın göbeğinde hiç suçsuz ve günahsız haince katlettiler, kanlar içinde yatan cansız bedenini gösterdiler. Daha gençliğinin baharındayken, kara topraklara verdirttiler. Beni yaşarken öldürdüler. Sadece beni mi? Onca anne babayı, kardeşi, eşi, yetimi gözü yaşlı bıraktılar.

Artık, her şehit haberi aldığımda, yüreğim daha büyük bir acıyla yanıyor, onların ailelerini, yaşadıkları yürek acısının büyüklüğünü düşünüyorum, içim sızlıyor ve “Bitsin artık bu terör” Bitsin artık ki, analar, eşler, çocuklar ağlamasın istiyorum. En çokta sivil giden şehitlerimizin, kalan yetimleri için üzülüyorum. Yüreğim dayanmaz oluyor bazen. Onların babaları vatanımızın düşmanları tarafından haince katledildiler. Ama gelin görün ki, sivil giden şehitlere terör mağduru dediler. İşte ben, bu satırları,  babalarının kazandığı parayla geçinen, sivil şehit yetimlerine yaşatılanlar, beni derinden yaraladığı için yazıyorum. Biz anneler yaşadığımız acıya sabrediyoruz. Bizim kendi adımıza, Allah’tan başka hiç kimseden, bir talebimiz olmaz. Çünkü biz, yaşatılanların hepsini Allah’a havale etmişiz. Elbet, bir gün, bunun da bir hesabı var. Ama kalan yetimlerimizin ne suçu var ki? Lütfen, bu satırları okurken, sizin de bu büyük acıları biran olsun yaşayabileceğinizi düşünün ve sonuna kadar sabırla okuyun.

Şehitler, bunca bombanın patlatıldığı ülkemde tek bir kanuni düzenleme olmadığı için üçe ayrılıyorlar. Harp malulü,  Vazife malulü, 2330 sayılı kanuna tabii olanlar diye. Hepsine bağlanan maaşlar ne yazık ki birbirinden farklı. Sivil şehitlere terör mağduru diyorlar. Diğer şehitlere yönelik çıkan birçok haktan yararlandırılmıyorlar. Sanki giden can, yanan yürek, kalan yetimler aynı değilmiş gibi. Hatta şehitlik mertebesini rabbim vermiyormuş gibi.

Soruyorum size, giden canların hepsi bu vatan uğruna gitmedi mi? Hepsinin arkasından aynı şekilde gözyaşı dökmedik mi? Hepsine şehit demedik mi? Cenazelerini aynı duaları okuyarak, Türk Bayraklarına sarılı şehit cenazesi diye, kaldırmadık mı? 13 Mart şehitlerini ve diğer giden sivil şehitlerimizi de bu ülkeyi bölmek isteyen hainler öldürmedi mi? Bu yetimler de bir ömür babasız büyümeyecekler mi? Onların diğer şehit yetimlerimizden ne farkı var ki? Haince katledilen canlarımızı koruyamadık, hiç değilse geride kalan yetimlerine sahip çıkmamız gerekmez mi? Onlar bağlanan 690 TL. ile nasıl geçinsinler?

Sevgili Türk Halkı uğurladığımız şehitlerimize şöyle bir bakın. İçlerinde Türkü-Kürdü, Alevi’si-Sünni’si, Başörtülüsü-Başörtüsüzü, Doğulusu- Batılısı, her siyasi partiden hepimizi ayrı ayrı temsil eden canlar yok mu? Yaşanan bu acılar hepimizin ortak acısı değil mi? Hepimizin yüreği onların acısına sivil demeden, aynı şekilde yanmadı mı? Şehitlerimiz arasında yapılan bu haksızlık, bu adaletsizlik niye? Bizim hep birlikte onların haklarını aramamız gerekmez mi? Hepimizin ortak isteği öldüğümüzde cennete gidebilmek değil mi? Sorun bir bilene, Allah’ın rızasını kazanmadan cennete girmek, Kur’an-ı Kerim’de nerde yazılı. Kavga ederek, birbirimizi aşağılayarak, ayrımcılık yaparak, yetim hakkı yiyerek, adaleti sağlamayarak mı, Allah’ın rızasını kazanacağınız. Ne oldu birbirini severek yaşayabilen bize? Sevmeyi–sevilmeyi, birbirimize yardımcı olmayı, her şeyden önce acılarımızı birlikte yaşamayı unuttuk. Farkında mısınız? Ülkemizde bir tarafta babaları öldürülen yetim çocuklar, kardeşler, eşler, analar ağlarken, hiçbir şey olmamış gibi güler olduk. Ne ara, yaşanan bunca acıyı gözlerimiz görmez, kulaklarımız duymaz oldu. Söylesene Türk halkı sana ne oldu?  Ya bu acı bir gün size de değerse.

Ey dinden imandan bahsedenler, Allah’tan korktuğunu söyleyenler nerdesiniz?  Şehitlerimizin geride kalan yetimlerine yapılan haksızlıklara bile sesiniz çıkmıyorsa eğer, sormalısınız kendinize Kuran-ı Kerim de Maun suresinde bahsedilenlerden misiniz? Bir bakın tanıdığınız şehitlerimizin yaşam biçimlerine. Allah bize şehitlerimizle bir anlamda mesaj vermiyor mu? Benim sevdiğim kullar, sizde onları örnek alın demiyor mu?  Eğer, isterseniz anlatırım size bir gün canımın parçasını ve tanıdığım diğer giden şehitlerimizin, nasıl birer iyilik meleği olduklarını. Ne olur, anlayın artık. Giden şehitlerimizin hiç birinin yok birbirlerinden farkları.

Bir şehit annesi olarak,  size sesleniyorum. Belki farkına bile varmadığınız, bu kadar acının içinde mağdur edilen, evladı ya da babası “şehittir” belgesi bari verin denildiğinde, bunu bile belgeleyemeyen birçok haktan yoksun bırakılan sivil şehit yetimlerinin acılarına siz de, lütfen kayıtsız kalmayın. Bu ülkede bombalı veya silahlı saldırıya denk gelirseniz, sizin de geride kalacak aileleriniz aynı şeyleri yaşayacaklar biliyorsunuz değil mi?  Artık düşünme zamanı. Sizce, babaları vatanımızın düşmanları tarafından haince öldürülen bu yetimler,  gerçekte kime emanet?

Ben bu satırları yapılan haksızlıkları dile getirmek için başka bir yol bulamadığım için yazıyorum. Giden canlar hepimizin birer parçası. Tek isteğim, kalan yetimlerimize bunca acının içerisinde bir de gelecek kaygısı yaşatmasınlar. İstedikleri okullarda okuyabilsinler. Onlara babalarının şehit olduğuna dair belge versinler, versinler ki onlarda gururlu bir şekilde büyüsünler ve artık üzülmesinler. Çünkü onların babaları canlarını bu vatan uğruna verdiler. Sizde benim gibi “Sivil giden şehitlere yapılan haksızlıktır, yeni bir kanuni düzenleme yapılsın” diyorsanız gelin. 13 Mart’ta, Kızılay Meydanı’nda, yapılacak olan “Şehitlerimizi Anma Töreni” nde buluşalım ve sesimizi duyuralım. Allah’ın en sevdiği kullarından olan şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkalım. Çıkalım ki onlarda orda huzur bulsunlar. Çünkü şehitlerimizin geride kalanları sizin de bildiğiniz gibi bu ülkede yaşayan Türk Halkına Emanet...

 

                                                                   13 Mart Şehidinin Annesi

 

Bu Haber 1304 defa okunmuştur.
BORÇ ŞAMPİYONU TELEKOM KÂR ETMİ
TELEKOM KRİZİ MECLİSE TAŞINDI
CEP FATURASINI AZALTMADA 7 ADIM
PTTMESSENGER %100 YABANCI
TELEKOM´U ÇİNLİLER ALIYOR
´YERLİ WHATSAPP´ PTT
BELEDİYE BAŞKANINA ÖZEL PUL
PTT´DEN ´ESNAF KART´A AVANTAJ İM
BÖYLE POSTACILAR DA VAR!
PTT 2000 KİŞİ ALACAK! SON GÜN
BAZ İSTASYONU KURULUMU KOLAYLAŞT
METİN ATALAR´IN ANNESİ VEFAT ETT
TÜRK TELEKOM DEVLETE Mİ DÖNÜYOR?
TÜRK TELEKOM BORÇLARINI YAPILAND
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!