Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
ŞEHİDİMİZ ELİF GİZEM´İ ANDIKŞEHİDİMİZ ELİF GİZEM´İ ANDIK

Tarih: 2017-03-23

13 Mart 2016 günü Kızılay’da gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucu şehit olan, Türk Telekom. A.Ş. eski çalışanı Gülten ve Fahrettin AKKAYA'nın kızları, Elif Gizem AKKAYA için Türk Hava Kurumu Üniversitesince 23 Mart 2017 tarihinde “Anma Programı” düzenlendi.

THK Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törene;başta şehidimiz Elif Gizem’in anne ve babası Gülten-Fahrettin Akkaya çifti, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı E. Tümgeneral Kürşat Atılgan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dursun Bingöl, Genel Sekreter Vekili Prof. Dr. Alim Işık, Türk Telekom A.Ş. eski Genel Müdürü İbrahim Hakkı Alptürk ve Türk Telekom eski çalışanları ile Telekomcular Derneği Yönetim Kurulu üyesi Sefa Kukul, Erdoğan Gümüş, Gülbahar Gülbaşar Göksu ve Binnur Çelebi’nin yanı sıra Üniversitenin öğretim üyeleri,çalışanları ve öğrenciler ile şehidimizin çok sayıda yakın arkadaşları, akraba ve dostları katıldı.

Üniversite bahçesine çam ağaçları dikilerek başlayan anma etkinliğinde şehidimiz Elif Gizem ebedi kılındı. Öğlen namazının ardından camide okutulan Mevlid-i Şerif ile başta şehit Elif Gizem olmak üzere tüm şehitlerimiz rahmet ile anılarak dualar okundu. Mevlidin arkasından devam eden anma etkinliği çerçevesinde Elif Gizem’in ailesi tarafından törene iştirak edenlere çeşitli ikramlar yapıldı.

23 Mart tarihinin aynı zamanda “Doğum Günü” olması itibariyle Şehit Elif Gizem Akkaya’nın anısına köy okulunda yaptırılan kütüphaneye gönderilmek üzere çok sayıda kitap da bağışlandı.

Ankara’daki Menfur bir terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden Şehit kızımız Elif Gizem anısına kurulan kütüphane için Telekomcular Derneği olarak biz de roman, hikaye ve  masal kitaplarının yanı sıra  “Artık Telgrafın Tellerine Kuşlar Konmuyor- PTT ve Türk Telekom Anıları" ile Dernek Başkan Yardımcımız Fazlı Köksal’ın “Posta ve Telekomünikasyon Tarihinden Portreler” adlı kitapları ile katkıda bulunduk.

Etkinlik çerçevesinde THK Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen “Anma  Programı” şehitler için saygı duruşu ile başlandı. Daha sonra “İstiklal Marşı” okundu.

Şehit Annesi Gülten Akkaya’nın, duygu dolu konuşmasının ardından Elif Gizem’in doğumundan ölümüne kadar hayatını konu alan Üniversitedeki arkadaşlarının hazırladığı sinevizyon gösterisi gözyaşlarıyla izlendi.

Kimine göre “bir yıl” ne de çabuk geçmişti. Oysa Şehit annesi Gülten Akkaya için Elif Gizem’in olmadığı her gün koskoca bir yıldı. Elif Gizem’in adının yaşatılması için THK Üniversitesi’nin hazırlamış olduğu bu anlamlı etkinlik çok büyük bir takdir toplarken, Şehit kızımız Elif Gizem’in annesi Gülten Akkaya ve babası Fahrettin Akkaya’nın acısının bir nebze olsun azaltmasına yardımcı olmaya çalışıldı.           

     
Bu Haber 2350 defa okunmuştur.
İSMAİL ÇİZİKÇİ´NİN BABASI VEFAT
P. TUNÇBİLEK KIRMIZI ETEK´İ YAZD
TEKNİSYENLER DERNEĞİ ESKİ BAŞKAN
İLYAS KAYNAK VEFAT ETTİ
T. RIZA SÜMER’İN ANNESİ VEFAT ET
ALPASLAN GÜZELİŞ´İN OĞLU EVLENDİ
FAZIL ÇAKININ ŞEHADETİNİN 20. YI
ŞENAY KARAMUT’UN OĞLU EVLENDİ
ŞEHİDİMİZ ŞÜKRÜ ABAY´I RAHMETLE
AYSEL KANDEMİR MÜSTEŞAR OLDU
İLHAN´LARIN ACI GÜNÜ
YAHYA YEŞİL’İN BABASI VEFAT ETTİ
YUNUS TÜRKÖLMEZ’İN 2. KİTABI ÇIK
MESUT ARSLAN 24 YIL ÖNCE BUGÜN Ş
CAN ÇALIŞKAN TRAFİK KAZASI GEÇİR
MUSA KINU 24 YIL ÖNCE ŞEHİT OLMU
ŞEHADETLERİNİN YILDÖNÜMÜNDE ANIY
KAYSERİ´DEN İKİ VEFAT HABE
HAYATİ KURTULUŞ VEFAT ETTİ
NAİL OKAY´IN ANNESİ VEFAT
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!