ŞEHİDİMİZ ELİF GİZEM´İ ANDIKŞEHİDİMİZ ELİF GİZEM´İ ANDIK

Tarih: 2017-03-23

13 Mart 2016 günü Kızılay’da gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucu şehit olan, Türk Telekom. A.Ş. eski çalışanı Gülten ve Fahrettin AKKAYA'nın kızları, Elif Gizem AKKAYA için Türk Hava Kurumu Üniversitesince 23 Mart 2017 tarihinde “Anma Programı” düzenlendi.

THK Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törene;başta şehidimiz Elif Gizem’in anne ve babası Gülten-Fahrettin Akkaya çifti, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı E. Tümgeneral Kürşat Atılgan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dursun Bingöl, Genel Sekreter Vekili Prof. Dr. Alim Işık, Türk Telekom A.Ş. eski Genel Müdürü İbrahim Hakkı Alptürk ve Türk Telekom eski çalışanları ile Telekomcular Derneği Yönetim Kurulu üyesi Sefa Kukul, Erdoğan Gümüş, Gülbahar Gülbaşar Göksu ve Binnur Çelebi’nin yanı sıra Üniversitenin öğretim üyeleri,çalışanları ve öğrenciler ile şehidimizin çok sayıda yakın arkadaşları, akraba ve dostları katıldı.

Üniversite bahçesine çam ağaçları dikilerek başlayan anma etkinliğinde şehidimiz Elif Gizem ebedi kılındı. Öğlen namazının ardından camide okutulan Mevlid-i Şerif ile başta şehit Elif Gizem olmak üzere tüm şehitlerimiz rahmet ile anılarak dualar okundu. Mevlidin arkasından devam eden anma etkinliği çerçevesinde Elif Gizem’in ailesi tarafından törene iştirak edenlere çeşitli ikramlar yapıldı.

23 Mart tarihinin aynı zamanda “Doğum Günü” olması itibariyle Şehit Elif Gizem Akkaya’nın anısına köy okulunda yaptırılan kütüphaneye gönderilmek üzere çok sayıda kitap da bağışlandı.

Ankara’daki Menfur bir terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden Şehit kızımız Elif Gizem anısına kurulan kütüphane için Telekomcular Derneği olarak biz de roman, hikaye ve  masal kitaplarının yanı sıra  “Artık Telgrafın Tellerine Kuşlar Konmuyor- PTT ve Türk Telekom Anıları" ile Dernek Başkan Yardımcımız Fazlı Köksal’ın “Posta ve Telekomünikasyon Tarihinden Portreler” adlı kitapları ile katkıda bulunduk.

Etkinlik çerçevesinde THK Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen “Anma  Programı” şehitler için saygı duruşu ile başlandı. Daha sonra “İstiklal Marşı” okundu.

Şehit Annesi Gülten Akkaya’nın, duygu dolu konuşmasının ardından Elif Gizem’in doğumundan ölümüne kadar hayatını konu alan Üniversitedeki arkadaşlarının hazırladığı sinevizyon gösterisi gözyaşlarıyla izlendi.

Kimine göre “bir yıl” ne de çabuk geçmişti. Oysa Şehit annesi Gülten Akkaya için Elif Gizem’in olmadığı her gün koskoca bir yıldı. Elif Gizem’in adının yaşatılması için THK Üniversitesi’nin hazırlamış olduğu bu anlamlı etkinlik çok büyük bir takdir toplarken, Şehit kızımız Elif Gizem’in annesi Gülten Akkaya ve babası Fahrettin Akkaya’nın acısının bir nebze olsun azaltmasına yardımcı olmaya çalışıldı.           

     
Bu Haber 2667 defa okunmuştur.
R.SALAY´I ŞEHADET YILDÖNÜMÜNDE A
ŞEHADETİNİN 25. YILINDA RAHMETLE
EDİRNE PTT’DEN BİR VEFA ÖRNEĞİ
ÖZDEMİR´LER UMUT´LARINI KAYBETTİ
ŞEHİT CENGİZ PULAT´I ANIYORUZ
FUAT DEMİR´İN BABASI VEFAT
NURAY VESEK´İN BABASI SEDAT PEKE
SEVGİ ÜN VEFAT ETTİ
MELİS YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBETT
MEHMET ÖZDEMİR VEFAT ETTİ
AHMET ARAT VEFAT ETTİ
BAHTINUR ERSEN’İN BABASI VEFAT E
ALİ ATMACA´NIN BABASI VEFAT ETTİ
ÜMMET EREN VEFAT ETTİ
ZUHAL ÇELİK´İN ANNESİ VEFA
RAMADAN İLÇİKTAY AMELİYAT OLDU
ŞAKİR TALU VEFAT ETTİ
TARIK KORAY VEFAT ETTİ
ÖMER BAŞKURT VEFAT ETTİ
ATANUR YILMAZ YAZDI: GEÇMİŞE ÖZL
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!