Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
YERLİ BAZ İSTASYONUNDAN İLK GÖRÜŞMEYERLİ BAZ İSTASYONUNDAN İLK GÖRÜŞME

Tarih: 2017-03-28

Türkiye’nin ilk yerli baz istasyonu ULAK’tan görüntülü olarak ilk görüşme gerçekleştirildi. Bu görüşmede Turkcell Küçükyalı Plaza ile Erzincan’da şehir merkezinde bulunan iki yerli baz istasyonu arasında Turkcell şebekesi üzerinden yapıldı.

Ülkemizdeki ilk yerli baz istasyonu olarak bilinen ULAK’ta ilk görüşme Erzincan şehir merkezinde bulunan 2 yerli baz istasyonunun Turkcell şebekesi ile Turkcell’in Küçükyalı’daki plazası arasında gerçekleştirildi.

ASELSAN’ın ana yüklenici olduğu, Argela ve Netaş firmalarının katkı sağladığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın koordine ettiği ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın desteklediği Türkiye’nin ilk yerli baz istasyonu projesi olan ULAK’ın tasarımı tamamen yerli. Bu proje ile Türkiye dünyadaki baz istasyonunu kendisi üreten 5 ülkenin arasına girmiş olacak.

Türkiye’de haberleşme sistemini daha güvenilir hale getirecek olan ULAK, Türkiye’nin artık teknoloji başka ülkelerden alarak kullanan bir ülke değil, kendi teknolojisini kendisi üreten,kullanan ve satan bir ülke konumunda olmasını sağlayacak.

Geçtiğimiz ay İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenen Dünya Mobil Kongresi’nde Türkiye’deki operatörler tarafından siparişi verilerek sözleşmesi imzalanan ULAK’ta ilk görüntülü konuşma Turkcell tarafından gerçekleştirildi.

İstanbul’daki Turkcell Plaza ile Erzincan şehir merkezi arasında gerçekleştirilen konuşmada hakkında bir açıklama yapan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Türkiye’nin ilk yerli baz istasyonu üzerinden yapılan bu görüntülü konuşmanın ülkeye mobil iletişim konusunda büyük bir ilerleme sağladığını, bu görüşmenin Türkiye tarihinde bir ilk olduğunu ve buna imza attıklarını, bu projede yerli kaynaklar ve Türk mühendislerine inanılıp, güvenildiğini, bu sayede de başarı sağlandığını, Türkiye’nin bütün dünyaya bunu ispat etmiş olduğunu söyledi.

Telekomcular Derneği olarak projeyi gerçekleştiren ASELSAN, Argela, NETAŞ ve Türkcell ile destek veren Kamu Kuruluşlarını  tebrik ederiz 

Bu Haber 634 defa okunmuştur.
KARİA YOLUNDA BİR NEFES ARASI
ATATÜRK´ÜN İNÖNÜ´YE
ŞERİFE SEMERCİ´NİN İLK Şİİ
TÜRK TELEKOM İŞÇİLERİ DİRENİŞTE
NAİLE DEMİR AMELİYAT OLDU
TT´DA OGERİN HİSSELERİ SATILIYOR
AVRUPANIN EN İYİ PULUNU SEÇELİM
21 AYDA 1,5 MİLYAR DOLAR KAZANAN
UYGULAMAYI KALDIRMAZSANIZ YANDIN
EYVAH TELEFONUM ÇALINDI! NE YAPM
YERLİ BAZ İSTASYONUNDAN İLK GÖRÜ
YSK; SEÇSİS ÇOK GÜVENLİ
PTT´YE ALINACAK 2500 KİŞİ İÇİN Ş
TURKCELL 2300 KİŞİ ALACAK
1472 YENİ BAZ İSTASYONU
RTÜK TELGRAF MEMURU
TÜRK TELEKOMDAN ŞİKAYET ÜSTÜNE Ş
TÜRK TELEKOM GERÇEĞİ
TELEKOM ÜST YÖNETİMİ YENİDEN ŞEK
ERMENİ TEZLERİ-TURKCELL VE REKLA
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!