DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
O ARTIK  DR.O ARTIK DR.

Tarih: 2017-03-30

Derneğimiz Genel Sekreteri Binnur ÇELEBİ,  “Hayat Veren Tanrıçanın Ölüm Tanrıçasına Dönüşümü: HEKATE” konulu doktora tezi, bugün Selçuk Üniversitesinde oluşturulan doktora jürisi tarafından kabul edildi. Ve Binnur ÇELEBİ doktor oldu…

Telekomcular Derneği olarak Sayın Binnur ÇELEBİ’yi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz…

BİNNUR ÇELEBİ KİMDİR:

01.07.1964 tarihinde Muş’ta doğdu. Aynı yerde ilkokul tahsiline başladı. Babasının işi nedeniyle 1973 yılında Ankara’ya yerleşti. İlk ve Orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi’ne girdi ve 1988 yılında mezun oldu. 1992 yılında işçi olarak başladığı eski adı PTT, yeni adı Türk Telekom A.Ş.'nde 10 yıl görev yaptıktan sonra arkeolog olarak çalışma arzusuyla 2002 yılında Kültür Bakanlığı’na geçiş yaptı. Uzun bir mücadeleden sonra 2006 yılında ve 42 yaşında mesleğini yapmaya hak kazandı. 2004 yılında Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı’nda başlamış olduğu Yüksek Lisansa programından 2007 yılında “Anadolu’da Hitit Sosyal Yaşamında Kadının Yeri ve Önemi” konulu teziyle mezun oldu.

2011 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Eskiçağ Tarihinde Doktora tahsiline başladı. 2012 yılında, gerek amirlerinin gerekse mesai arkadaşlarının Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde bir takım haksız, hukuksuz ve devlet liyakatine uymayan tutum ve davranışlar nedeniyle protesto amacıyla Şube Müdürlüğü görevinden ayrıldı. Tek arzusu doktorasını bitirmekti. Ancak Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tarih (Eskiçağ Tarihi) Anabilim Dalı’nda 2012 yılında yapılan “Doktora Yeterlik Sınavı”nda haksız yere bırakılınca, aynı gün doktorasına son verdi. 2013 yılında hocalarının talebi ve desteği doğrultusunda Konya Selçuk Üniversitesi Arkeoloji Anabilim Dalı’nda yeniden Doktora eğitime başladı.

Çeşitli sendika ve derneklerde 1992 yılından beri İşçi Temsilcisi, Memur Temsilcisi, Başkan Yardımcısı, Genel Sekreter gibi görevleri üstlendi. Halen Telekomcular Derneği’nde “Genel Sekreter” görevini sürdürmektedir.  2015 yılında "Eskiçağ’da Kadın-Toprak Altında Kadının Sessiz Çığlığı" adlı bir kitabı Arkeoloji ve Sanat tarafından yayımlanmıştır.  Şimdiye kadar yayımlanan 15 tane bilimsel makalesinin yanı sıra çok sayıda tarihi, edebi, siyasi, kültürel, kadın sorunları ve güncel konularda yazıları bulunmaktadır. 

Bu Haber 1058 defa okunmuştur.
REŞAT ATİNKAYA´NIN ANNESİ
BERKAY ERCAN VEFAT ETTİ
ŞEHİDİMİZ ELİF AKKAYA İÇİN PROJE
SAİT ÜÇGÜL VEFAT ETTİ
HATİCE G. ŞAHMAN´İN İLK ÖY
YUSUF SUHA ONAL VEFAT ETTİ
MEHMET COBAS´IN BABASI VEF
HALİL SAY VEFAT ETTİ
KADİR AKILLI VEFAT ETTİ
FAİK AKBAL´IN ANNESİ VEFAT ETTİ
RECEP TÜRK´ÜN ANNESİ VEFAT ETTİ
MUSTAFA ŞEN VEFAT ETTİ
O ARTIK DR.
ŞEHİDİMİZ ELİF GİZEM´İ ANDIK
OSMAN DEVEDAŞI VEFAT ETTİ
MUSTAFA ŞENLİ´NİN BABASI VEFAT E
OKTAY DEMİRCİOĞLU’NUN ANNESİ VEF
ELİF GİZEM AKKAYA İÇİN MEVLİD
A.CİHAN CEYLAN VEFAT ETTİ
NURHAN DEMİR VEFAT ETTİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!