DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
HARİKALAR YARATAN ÖĞRETMENHARİKALAR YARATAN ÖĞRETMEN

Tarih: 2017-04-12

 Ayrancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri öğretmeni Selçuk Arslan, Türkiye Matematik Proje ve Materyal Olimpiyatları'nda (PROMAT) danışmanlık yaptığı öğrenci projelerinin 3 altın, 6 gümüş madalya kazanması dolayısıyla Microsoft Türkiye tarafından "Harikalar Yaratan Öğretmen" seçildi.

10 yıldır öğretmenlik yapan 33 yaşındaki Arslan, AA muhabirine yarışma sürecine ilişkin bilgi verdi.

Arslan, Milli Eğitim Bakanlığı ve Matematikçiler Derneğince düzenlenen Türkiye Matematik Proje ve Materyal Olimpiyatları'nda (PROMAT) öğrencilerin kendisinin danışmanlığında yaptığı projelerin 3 altın, 6 gümüş madalya kazandığını belirterek, bu çalışmalardan sonra Microsoft Türkiye'nin kendisini "Harikalar Yaratan Öğretmen" seçtiğini ifade etti.

PROMAT'ta elde edilen başarının ardından Kanada'da 21-23 Mart'ta düzenlenen "Microsoft Global Education Exchange E2" konferansında Türkiye'yi temsil ettiğini kaydeden Arslan, bu çerçevede konferansa katılan yenilikçi öğretmenlerle bir proje geliştirdiklerini anlattı.

Güney Afrika, Filipinler, Vietnam ve Mısır'dan öğretmenlerle, sınav değerlendirme sürecine öğretmenlerin yanı sıra öğrencileri de dahil ederek kalıcı öğrenme sağlayan çoklu değerlendirme projesini ortaya koyduklarını dile getiren Arslan, Toronto'daki konferans kapsamında düzenlenen "Educator Challenge Yarışması"nda takım arkadaşlarıyla birinci seçildiğini söyledi.

Arslan, projeye ilişkin şu bilgileri paylaştı:

"Kanada'daki yarışa 83 ülkeden 240 yenilikçi öğretmen katıldı. Benim grubumda Güney Afrika, Filipinler, Vietnam ve Mısırlı öğretmenler vardı. Öğrencilerin kendilerini ve akranları değerlendirebileceği Assess Mix projesini gerçekleştirdik. Microsoft bize görev olarak 'Bir işi azaltın' dedi. Biz de öğretmenlerin sınav okurken zorlandığını düşünerek 'Assess Mix' yani çoklu değerlendirme üzerine programı yaptık. 'Değerlendirme sadece öğretmenin işi olmamalı, öğrenciler de bu sürece dahil olmalı. Kendilerini ve arkadaşlarını değerlendirmeli ve öğretmene yardımcı olmalı' diye düşündük."

- Öğrencilere bilimsel araştırma yöntemleri öğretti

Arslan, daha önce de Avrupa'nın 24 ülkesi ve Kanada'dan öğretmenlerin bir araya geldiği, yaratıcı ve yenilikçi öğretim yöntemleri, materyalleri ve bilgileri paylaşmayı amaçlayan "Science On Stage" etkinliği için hayata geçirdiği "Bilimsel Araştırma Kulübü" projesiyle 2 yıl boyunca 60 öğrenciye bilimsel araştırma yöntemleri öğrettiğini dile getirdi.

Bilimsel araştırma yöntemlerinin lisans ve lisansüstü seviyelerde öğretildiğini, lise seviyesinde bu başlığın öğretilmesinin bir ilk özelliği taşıdığını belirten Arslan, projeyle uluslararası etkinlikte Türkiye'yi temsil edecek delege öğretmenlerden seçildiğini ifade etti.

Bu çalışmaların yanı sıra öğrencileriyle pek çok uluslararası yarışmada Türkiye'yi temsil ettiklerini aktaran Arslan, TÜBİTAK 2204 Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri kapsamında da iki hafta önce Ankara'da yapılan bölge finalinde okulun iki projesinin sergilendiğini söyledi.

Bu Haber 406 defa okunmuştur.
ÇOCUK UYUNCAKLARINDAKİ “CASUS”A
KİT’LERDE TEMEL ÜCRETLER DEĞİŞTİ
GÖZ GÖRE GÖRE DOLANDIRILIYORUZ?
BİR ŞERİFE VAR ONDAN İÇERİ...
FRANSA PTT´SİNDE FARKLI Bİ
HGS´Yİ 10 KAT CEZALI ÖDEME
ZEHİR ÇETESİNİN REİSİ PTT MÜDÜRÜ
KİRLETİLEN, SOLAN ADALET
PARALEL TWİTTER BİLE KURMUŞLAR
KABOTAJ BAYRAMI ve BİR ŞİİR
BTK ESKİ BAŞK. YARD. HAKKINDA İD
ELEKTRONİK CİHAZLARA TRT İÇİN E
İMTİYAZLI BÜROKRATLAR
ARAÇ SİGORTASI YAPTIRIRKEN DİKKA
TATİLE GİTMEDEN BU YAZIYI OKUYUN
ÇEKMEYEN TELEFONLAR VE DERTLİ V
TEKNOLOJİNİN KADIN LİDERLERİ
TEKNOLOJİYE KARŞI NOSTALJİ; TEBR
APPLE SÜRÜCÜSÜZ OTOMOBİLE YOĞUNL
PTT´DEN ATILIM HAMLELERİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!