7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYORTT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYOR

Tarih: 2017-04-20

turk-internet.com'da Füsun Nebil ilginç bir yazıya imza atmış.  Türk Telekom Bölge Müdürlükleri birleşiyor başlıklı bu yazıyı bilginize sunuyoruz.

Türk Telekom'un İstanbul'daki Anadolu ve Avrupa'da yer alan bölge müdürlüklerinin birleşmekte olduğu ve bu yapıya Bursa Bölge Müdürlüğünün de bağlanacağı konuşuluyor. Türk Telekom'da 16 nisan diye beklenen gelişmeler ortaya çıkmaya başladı. 

Diğer bölgelerde de birleşmeler ve konsolidasyonlar olması yanısıra il müdürlüklerinde de küçülmeler bekleniyor. Çünkü Türk Telekom bir kaç yıldan bu yana gerileyen ve 2016 yılını 724 milyon TL zararla kapatan bilançosu konusunda bir şeyler yapmak zorunda. Dolayısıyla son haberler sonrasında Türk Telekom'da personel konusunda bir konsolidasyona gidildiği düşünülüyor. Bölgesel finansman departmanlarının da merkezileşeceği duyumumuz var.

Türk Telekom'a konuyla ilgili sual gönderdik. Cevap ulaştığında bilgi vereceğiz.

Bir diğer duyum da, kadroya referandum'da "Evet" anlaşması yapan MHP'den de bazı kişilerin gelmesinin beklendiği şeklinde. MHP'nin ayrıca BTK içinde de bazı kadroları alması bekleniyor.

Gelişmeleri her zaman olduğu gibi vermeye devam edeceğiz. turk-internet.com öncülüğü ile okuyabilirsiniz.

Türk Telekom'da 12 Bölge Müdürlüğü Vardı

Türk Telekom'da özelleştirme sonrasında ilk bölge müdürlüğü organizasyon değişikliği 2009 yılında yapılmıştı [1]. O dönem, bütün bölge müdürlükleri doğrudan Paul Doany'ye yani Genel Müdüre bağlıydı. Doany o dönemde, her ay bölge müdürleri ve Genel Müdür Yardımcıları ile düzenli olarak toplanırdı.

Eski bir çalışana göre; bu toplantılarda genel konuların yanısıra tüm bölgelerin kendilerine özel sorunları da masaya yatırılır ve bölgelerin görüş ve değerlendirmeleri alınırdı. Bölgelerin, sahada olup biten herşeyi tüm açıklığı ile konuşabildiğini, tüm fırsat ve tehditleri de tüm açıklığı ile dile getirebildiğini iddia eden eski ekibin eleştirisi, Genel Müdür Yardımcılarının tamamının sahadan ve müşteriden kopuk olduğu ve birer plaza yöneticisi olduğu ve göz boyama ile olmayanı yapmış gibi gösterme ve hayallerini satma konusunda çok maharetli kişiler olduğu şeklindeydi. 

Doany'nin ayrılması döneminde, Genel Müdür Yardımcılarının, bölgelerden kurtulmak istediklerini ve yavaş yavaş bölgelerin altını oyduğu ve bölgelerdeki çeşitli olumsuzlukları abartarak bu süreci hızlandırdıkları iddia ediliyor. Doany'den sonra bölgelerin düzenli toplantı süreci, her aydan 3 aya gerilemiş, sonra ise tamamen kalkmış.

Bölgelerin etkinliğinin Gökhan Bozkurt'un Genel Müdürlüğü zamanında zayıflamaya başladığı ve Tahsin Yılmaz'ın bu süreci hızlandırdığı kaydediliyor. Tahsin Yılmaz'ın Genel Müdürlüğü zamanında bölge müdürlükleri, saha yönetimi için yeni ihdas edilen bir Genel Müdür Yardımcılığına bağlandı.

İddiaya göre, böylece aynı dili konuşmayan birbirini anlamayan bir saha ve genel müdürlük yapısı oluştu ve bu günlere gelindi. Türk Telekom'un geldiği durumdan da bazı şeylerin ters gittiğini görmek mümkün

Son olarak da, Erkan Akdemir'in bölge müdürlüklerini bitiren kişi olduğu iddia ediliyor. "Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO"su pozisyonuna atandığı dönemde ise, bölgelerin yetkileri tamamen Genel Müdürlük birimlerine çekildi ve saha yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonu lağvedildi. O dönemden sonra grupta "Bölge Müdürlüklerin yetkisi yok oldu, sadece temsil görüntüsü veriyor" şeklinde eleştiriler yapıldı.

Bu arada bir başka kayıt da, Türk Telekom'un 2015 yılında France Telekom'dan bölge yapılanması ile ilgili danışmanlık hizmeti aldığı ama güçlü bir bölge yapısı öngörüldüğü bildirilen raporun sümen altı yapıldığı şeklinde. Merak ettik; bu sümen altı yapılan rapor gerçekten ne diyordu ve bu rapor için acaba kaç milyon euro ödenmişti?

Son olarak, sektörde sorulan bir soruyu aktaralım; "büyük bir organizasyon da herşeyi doğrudan kendine bağlamak isteyen ve tüm yönetim kadrolarını liyakat yerine itaat anlayışıyla değiştirip kendi adamlarını yerleştiren bir yönetim sizce ne yapmak ister?"... Yani Asiye Nasıl Kurtulur?

Bu Haber 2277 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!