Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİAVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ

Tarih: 2017-04-22

Baz istasyonlarının yeterli olmadığı bölgelerde küçük baz istasyonları 'Smallcell'ler yaygınlaştırılacak. Küçük üreticilerle üç büyük operatör başlattıkları çalışma kapsamında bir araya gelirken, alışveriş merkezlerinde Smallcell'lerin yaygınlaştırılması kararlaştırıldı.

İthalat terse dönecek

 AVM'lerin yanı sıra kapalı birçok mekan için de üretilecek küçük baz istasyonları için OSTİM bünyesinde bir kümeleşme çalışmasının da kurulması gündemde. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) mobil iletişimde ithalata dayalı sistemi tersine çevirmek için yerlileştirme çalışmalarına hız verdiği öğrenildi. BTK, elektronik haberleşme altyapısını milli kaynaklarla geliştirmek için 4.5G yetkilendirmelerinde yerlilik şartı getirmişti.

KAPALI MEKANLARDA

Elektronik Haberleşme Kanunu gereği, mobil altyapılarda kullanılan baz istasyonlarından alınan telsiz ücreti için de yeni bir çalışma yapıldığı öğrenildi. Buna göre, daha fazla sayıda kurulması gereken düşük elektromanyetik alan yayan düşük güçlü baz istasyonlarının (small cell) kurulabilmesinin kolaylaştırılmasına yönelik çalışma yapıldığı öğrenildi. Smallcell’lerin kurulumunun kolaylaştırılmasıyla AVM'lerde ve birçok kapalı mekanda kurulumunun yaygınlaştırılması hedefleniyor.  

KOBİ'lere Ar-Ge fırsatı

OSTİM'DE yapılan ilk toplantıya 100'ü aşkın kişi ve KOBİ'lerin yanı sıra Kalkınma Bakanlığı, Bilim ve Sanayi Bakanlığı, KOSGEB, TOBB ve işletmecilerden de katılım oldu. Toplantının amacının KOBİ'ler çerçevesinde üretime yönelik Ar-Ge çalışması yapabilecek ve ardından haberleşme sektörüne üretim sağlayabilecek bir kümelenme programının başlatılabilmesi olduğu belirtildi. 

Ortak çalışma başlatıldı

KOBİ'ler, operatörler ve ilgili diğer kamu kurumlarla bir dizi ortak çalışma süreci başlatıldı. Ankara OSTİM'de haberleşme sektöründe üretim ve Ar-Ge faaliyeti gösteren KOBİ'lerle bir işbirliği programına başlanıldı.

Bu Haber 346 defa okunmuştur.
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
5 G VADİSİ TEST SAHASI AÇILDI
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BTK NİHAYET ÖNLEM ALDI
NOKİA EFSANESİ GERİ DÖNDÜ
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
GSM FİRMALARININ ÜÇ AYLIK PERFOR
E-İMZA SON 5 YILDA 5 KAT ARTTI
TGC´DEN TURKCELL´E Ö
UYAP ENTEGRASYONU PROTOKOLÜ
ŞİRKETLERDE SİBER GÜVENLİĞİN ADI
TURKCELL´İN 4,2 MİLYAR DOLARLIK
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA TELEKO
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
WHATSAPP KAPANACAK SÖYLENTİSİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!