Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
İÇİM SIZLIYOR ANNEİÇİM SIZLIYOR ANNE

Tarih: 2017-05-13

Anneler günün kutlu olsun diyerek o mukaddes eli öpmek ve bunun karşılığında geri kalan ömrü feda etmek isterdi gönlüm. Yüreğim bundan dolayı yanık, bundan dolayı içimdeki fırtınalar.

Dünyanın en güzel günleriymiş meğer anneli günlerim. Her günüm anneler günüymüş, her günüm bayram sevinciyle geçmiş meğer. Doya doya seyredemediğim en fevkalade tabloymuş annem. En derin okyanuslar varmış gözlerinde, yüreğinde en kıymetli hazineler… Ağaran saçları ışıl ışıl yıldızlar gibiymiş. Güneşmiş meğer bağrı…  Yaslandığımda içimi yakışı ondanmış.

Şimdi anlıyorum ki anne; İçi kan ağlarken, yüzü gülen, evladını doyurmak için “ben tokum” diyen. Yağlıyı yedirip, yavana talim edenmiş. Bir evin hem temeli, hem çatısıymış. En çok huzur duyulan yuvanın altın kapısı, yaslanılacak en yıkılmaz sanılan duvarıymış. Bağrı;  ipekten, kuş tüyünden daha has yastıkmış.  Kolları; sarıldığında içini ısıtan atlas yorganmış. Buseleri; en kıymetli ödülmüş meğer bir evladın alacağı.

Öyle bir gün geliyor böyle kıymetli bir varlığı alnı gibi ak bir kefene sarıyorlar, bir daha hiç göremeyeceğin bir meçhule gömüyorlar, sonra da yaşa diyorlar. Evet yaşıyorsun da… Nasıl yaşamaksa ve yaşamak denirse bunun adına. İşte o zaman gülerken ağlayan sen oluyorsun. Kahkahan yakıyor içini.  Karnın doysa da içinde derin bir açlık. Yastığın taş, yorganın rüzgar oluyor. Hep bir boşluktasın. Bayramlar bir ayrı acıtıyor içini,  “Anneler günü” bir ayrı. Öpülecek elleri o derin meçhuller öpüyor. Sen sadece o boşluğu yaşıyorsun yüreğin yana yana.

Mezar taşı set oluyor önüne ağlıyorsun, hıçkırıyorsun, çırpınıyorsun da…. Göstermem diyor. Vaktinde bilecektin kıymetini dercesine, bağrını kırbaçlıyor o mermer duvar. Doyamadım sana hiç derken yürek, “Anneler Günün kutlu olsun annem”……diyor dudaklar. Ve sonra nerede bir anne-evlat görsen için yanıveriyor ve yaşın kaç olursa olsun öksüzlük ağır geliyor insana.

Evet içim sızlıyor. Evet çok özledim. Evet derin bir boşluktayım. “Annem” sözü hançer misali yüreğime saplanıyor.

Ve diyorum ki “Annem” dedikçe dudakları, yürekleri, gönülleri bayram eden kim varsa, kimin annesi yaşıyorsa yarının ve anneli olan her gününün tadını çıkarsın.

Eli öpülesi şehit anneleri başta olmak üzere bütün annelerin “Anneler Günü”nü canı gönülden kutluyorum.

 

Atanur YILMAZ

Bu Haber 993 defa okunmuştur.
İ.HAKKI ALPTÜRK AMELİYAT OLDU
NURETTİN ÖZAYDINLIK VEFAT ETTİ
ÖMER ÜSTÜNER´İN BABASI VEF
ŞEHİDİMİZİ ANIYORUZ
SAFRAN TADINDA BİR ROTA
İSMAİL TOSUN VEFAT ETTİ
YÜCEL ÇALIKLI VEFAT ETTİ
ŞAHİN´LERİN ANNESİ VEFAT E
MEHMET KAYA VEFAT ETTİ
MUSTAFA SOYLAR ANNESİNİ KAYBETTİ
ORHAN GÖKSUDELİK VEFAT ETTİ
BERİL´İ KAYBETTİK
HASAN TAŞAN VEFAT ETTİ
LEYLA DAĞKILIÇ´IN ANNESİ VEFAT E
ÖDÜL TÖRENİMİZ MEDYADA
SEZAİ YAZICI’DAN MUHTEŞEM 4 ESER
CENGİZ KÖSEOĞLU VEFAT ETTİ
MAKALE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YA
SEVGİLERİ MANŞETTE KALDI
FİKRET HASIRİPİ´NE TEŞEKKÜ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!