Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
İÇİM SIZLIYOR ANNEİÇİM SIZLIYOR ANNE

Tarih: 2017-05-13

Anneler günün kutlu olsun diyerek o mukaddes eli öpmek ve bunun karşılığında geri kalan ömrü feda etmek isterdi gönlüm. Yüreğim bundan dolayı yanık, bundan dolayı içimdeki fırtınalar.

Dünyanın en güzel günleriymiş meğer anneli günlerim. Her günüm anneler günüymüş, her günüm bayram sevinciyle geçmiş meğer. Doya doya seyredemediğim en fevkalade tabloymuş annem. En derin okyanuslar varmış gözlerinde, yüreğinde en kıymetli hazineler… Ağaran saçları ışıl ışıl yıldızlar gibiymiş. Güneşmiş meğer bağrı…  Yaslandığımda içimi yakışı ondanmış.

Şimdi anlıyorum ki anne; İçi kan ağlarken, yüzü gülen, evladını doyurmak için “ben tokum” diyen. Yağlıyı yedirip, yavana talim edenmiş. Bir evin hem temeli, hem çatısıymış. En çok huzur duyulan yuvanın altın kapısı, yaslanılacak en yıkılmaz sanılan duvarıymış. Bağrı;  ipekten, kuş tüyünden daha has yastıkmış.  Kolları; sarıldığında içini ısıtan atlas yorganmış. Buseleri; en kıymetli ödülmüş meğer bir evladın alacağı.

Öyle bir gün geliyor böyle kıymetli bir varlığı alnı gibi ak bir kefene sarıyorlar, bir daha hiç göremeyeceğin bir meçhule gömüyorlar, sonra da yaşa diyorlar. Evet yaşıyorsun da… Nasıl yaşamaksa ve yaşamak denirse bunun adına. İşte o zaman gülerken ağlayan sen oluyorsun. Kahkahan yakıyor içini.  Karnın doysa da içinde derin bir açlık. Yastığın taş, yorganın rüzgar oluyor. Hep bir boşluktasın. Bayramlar bir ayrı acıtıyor içini,  “Anneler günü” bir ayrı. Öpülecek elleri o derin meçhuller öpüyor. Sen sadece o boşluğu yaşıyorsun yüreğin yana yana.

Mezar taşı set oluyor önüne ağlıyorsun, hıçkırıyorsun, çırpınıyorsun da…. Göstermem diyor. Vaktinde bilecektin kıymetini dercesine, bağrını kırbaçlıyor o mermer duvar. Doyamadım sana hiç derken yürek, “Anneler Günün kutlu olsun annem”……diyor dudaklar. Ve sonra nerede bir anne-evlat görsen için yanıveriyor ve yaşın kaç olursa olsun öksüzlük ağır geliyor insana.

Evet içim sızlıyor. Evet çok özledim. Evet derin bir boşluktayım. “Annem” sözü hançer misali yüreğime saplanıyor.

Ve diyorum ki “Annem” dedikçe dudakları, yürekleri, gönülleri bayram eden kim varsa, kimin annesi yaşıyorsa yarının ve anneli olan her gününün tadını çıkarsın.

Eli öpülesi şehit anneleri başta olmak üzere bütün annelerin “Anneler Günü”nü canı gönülden kutluyorum.

 

Atanur YILMAZ

Bu Haber 958 defa okunmuştur.
MUSTAFA DÜNDAR VEFAT ETTİ
RABİL TURAN’IN ŞEHADETİNİN 24. Y
ÜÇ VEFAT HABERİ
RAGİBE KAL DEFNEDİLDİ
Ş.SEMERCİ´NİN İMZA GÜNÜ VE ANILA
İHSAN TARAKÇI´NIN ANNESİ VEFAT E
KAHRAMANMARAŞ´ta BİZDEN BİR MEKA
ALTI VEFAT HABERİ
SEYFETTİN DOKUMACININ ŞEHADETİNİ
SEVGİ TİMUR´UN ANNESİ VEFAT ETTİ
ŞAHAP ÖZTUĞUT´UN BABASI VE
ALTI VEFAT HABERİ
TOLGA ÇELİKOĞLU VEFAT ETTİ
SABRİ YILKAN VEFAT ETTİ
BÜKE OZAN VEFAT ETTİ
ERDAL HÖKE´NİN ANNESİ VEFAT ETTİ
ALİ BAŞKAHVECİ VEFAT ETTİ
HÜLYA RESULOĞLU VEFAT ETTİ
HİCRİ GÖÇEOĞLU VEFAT ETTİ
SADETTİN SELÇUK KIVRAK´IN
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!