Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
İÇİM SIZLIYOR ANNEİÇİM SIZLIYOR ANNE

Tarih: 2017-05-13

Anneler günün kutlu olsun diyerek o mukaddes eli öpmek ve bunun karşılığında geri kalan ömrü feda etmek isterdi gönlüm. Yüreğim bundan dolayı yanık, bundan dolayı içimdeki fırtınalar.

Dünyanın en güzel günleriymiş meğer anneli günlerim. Her günüm anneler günüymüş, her günüm bayram sevinciyle geçmiş meğer. Doya doya seyredemediğim en fevkalade tabloymuş annem. En derin okyanuslar varmış gözlerinde, yüreğinde en kıymetli hazineler… Ağaran saçları ışıl ışıl yıldızlar gibiymiş. Güneşmiş meğer bağrı…  Yaslandığımda içimi yakışı ondanmış.

Şimdi anlıyorum ki anne; İçi kan ağlarken, yüzü gülen, evladını doyurmak için “ben tokum” diyen. Yağlıyı yedirip, yavana talim edenmiş. Bir evin hem temeli, hem çatısıymış. En çok huzur duyulan yuvanın altın kapısı, yaslanılacak en yıkılmaz sanılan duvarıymış. Bağrı;  ipekten, kuş tüyünden daha has yastıkmış.  Kolları; sarıldığında içini ısıtan atlas yorganmış. Buseleri; en kıymetli ödülmüş meğer bir evladın alacağı.

Öyle bir gün geliyor böyle kıymetli bir varlığı alnı gibi ak bir kefene sarıyorlar, bir daha hiç göremeyeceğin bir meçhule gömüyorlar, sonra da yaşa diyorlar. Evet yaşıyorsun da… Nasıl yaşamaksa ve yaşamak denirse bunun adına. İşte o zaman gülerken ağlayan sen oluyorsun. Kahkahan yakıyor içini.  Karnın doysa da içinde derin bir açlık. Yastığın taş, yorganın rüzgar oluyor. Hep bir boşluktasın. Bayramlar bir ayrı acıtıyor içini,  “Anneler günü” bir ayrı. Öpülecek elleri o derin meçhuller öpüyor. Sen sadece o boşluğu yaşıyorsun yüreğin yana yana.

Mezar taşı set oluyor önüne ağlıyorsun, hıçkırıyorsun, çırpınıyorsun da…. Göstermem diyor. Vaktinde bilecektin kıymetini dercesine, bağrını kırbaçlıyor o mermer duvar. Doyamadım sana hiç derken yürek, “Anneler Günün kutlu olsun annem”……diyor dudaklar. Ve sonra nerede bir anne-evlat görsen için yanıveriyor ve yaşın kaç olursa olsun öksüzlük ağır geliyor insana.

Evet içim sızlıyor. Evet çok özledim. Evet derin bir boşluktayım. “Annem” sözü hançer misali yüreğime saplanıyor.

Ve diyorum ki “Annem” dedikçe dudakları, yürekleri, gönülleri bayram eden kim varsa, kimin annesi yaşıyorsa yarının ve anneli olan her gününün tadını çıkarsın.

Eli öpülesi şehit anneleri başta olmak üzere bütün annelerin “Anneler Günü”nü canı gönülden kutluyorum.

 

Atanur YILMAZ

Bu Haber 884 defa okunmuştur.
ARSAN TANKIZ VEFAT ETTİ
İSMAİL ÇİZİKÇİ´NİN BABASI VEFAT
P. TUNÇBİLEK KIRMIZI ETEK´İ YAZD
TEKNİSYENLER DERNEĞİ ESKİ BAŞKAN
İLYAS KAYNAK VEFAT ETTİ
T. RIZA SÜMER’İN ANNESİ VEFAT ET
ALPASLAN GÜZELİŞ´İN OĞLU EVLENDİ
FAZIL ÇAKININ ŞEHADETİNİN 20. YI
ŞENAY KARAMUT’UN OĞLU EVLENDİ
ŞEHİDİMİZ ŞÜKRÜ ABAY´I RAHMETLE
AYSEL KANDEMİR MÜSTEŞAR OLDU
İLHAN´LARIN ACI GÜNÜ
YAHYA YEŞİL’İN BABASI VEFAT ETTİ
YUNUS TÜRKÖLMEZ’İN 2. KİTABI ÇIK
MESUT ARSLAN 24 YIL ÖNCE BUGÜN Ş
CAN ÇALIŞKAN TRAFİK KAZASI GEÇİR
MUSA KINU 24 YIL ÖNCE ŞEHİT OLMU
ŞEHADETLERİNİN YILDÖNÜMÜNDE ANIY
KAYSERİ´DEN İKİ VEFAT HABE
HAYATİ KURTULUŞ VEFAT ETTİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!