Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
CİSCO’DAN İSTİHDAM İÇİN BAŞKANLIK PROJESİCİSCO’DAN İSTİHDAM İÇİN BAŞKANLIK PROJESİ

Tarih: 2017-05-21

Cisco, sadece 8 ülkede yürüttüğü CDA Projesi için Türkiye’nin kapısını çaldı. Fransa’da ilk yıl 150 bin kişiye istihdam sağlayan proje için Cumhurbaşkanı’ndan randevu talep edildi

İnternetin yüzde 70'ini kontrol eden bilişim devi Cisco, dünyada sadece 8 ülkede ve o ülkenin başkanlarıyla birlikte yürüttüğü 'çok özel' projesi için Türkiye'nin kapısını çaldı. Fransa, İngiltere, Almanya, İtalya, Hindistan, Suudi Arabistan, Japonya gibi ülkelerde uygulanan ve Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ile ABD'de planlama aşaması devam eden 'Cisco Ülke Dijital İvmelenme Stratejisi'ni (CDA-Country Digital Acceleration) Cisco Yürütme Kurulu Başkanı John Chambers, ilgili ülkenin liderleri ile birlikte yönetiyor.

YILDA 1 MİLYAR $'LIK YATIRIM
Proje, endüstri 4.0'ın ötesinde ülkenin tamamının dijitalleşmesini ve yeni teknolojilerin üretilmesini amaçlıyor. CDA programı ülkenin dijital dönüşümünü hızlandırmak için gerekli çalışmaları yapmasını kapsıyor. CDA projesi, her yıl en az 1 milyar dolarlık yatırım çekme kabiliyetine sahip. Türkiye'de ilk kez yatırım yapma kararı aldıklarını belirten Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım, ilk etapta İstanbul'da bir Ar-Ge merkezi kurduklarını söyledi.

TEKNOLOJİ İHRACATI
Fransa'da ilk yılda 150 bin istihdam yaratıldığını vurgulayan Kıvılcım, Türkiye'deki hedefin ise katma değeri yüksek teknoloji ihracatı, özellikle gençler ve kadınlar için istihdam, kamu bilişim personeline kritik teknolojik konularda eğitim vermek olduğunu söyledi.

GENÇ GİRİŞİMCİYE DESTEK
Bu merkezin, bir kuluçka organizasyonu gibi çalışacağını ve genç girişimcilere teknik destek sağlanacağını belirten Kıvılcım, "Cisco Ar-Ge merkezinde üretilecek ürünler bizim altyapımızla tüm dünyada satışa sunulacak. Bu ürün geliştirip satamayanlar için çok önemli bir avantaj, tüm ülkelerde satış ağımız bulunuyor" dedi. İki yıldan kısa bir süre içinde 8 ülkenin Cisco ile CDA programına başladığını söyleyen Kıvılcım, Türkiye'de de bu programın uygulanması için Cisco Yürütme Kurulu Başkanı John Chambers'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan randevu talebinde bulunduğunu kaydetti. Kıvılcım, "CDA programlarını Cisco Yürütme Kurulu Başkanı John Chambers bizzat ilgili ülkenin liderleri ile birlikte yürütüyor. Planlama sürecinde ülkenin dijitalleşmesi aşamasındaki öncelikler belirleniyor ve gerekli yatırımlar gerçekleştiriliyor" dedi.
 
Kaynak; Sabah Gazetesi
Bu Haber 280 defa okunmuştur.
57BİN YABANCI SERMAYELİ ŞİRKET V
İLK SMS 25 YIL ÖNCE GÖNDERİLMİŞT
TURKCELL´İN ENSAR VAKFI DAVASI
WhatsApp´a DÖRT YENİ ÖZELLİK
YÜCEL´LERİN BABALARI VEFAT
TORBA KANUN YÜRÜRLÜKTE
RAMAZAN ÖRS VEFAT ETTİ
BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN FEDAKAR
TÜKETİCİ DANIŞMANINIZ DİYOR Kİ;
İBRAHİM CEPHE VEFAT ETTİ
SUPERONLİNE FİBER 3 MİLYON KONUT
TBV: WIKIPEDİA YASAĞI ZARAR VERİ
MURAT MURATOĞLU´NUN MUHTEŞEM YAZ
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!