CİSCO’DAN İSTİHDAM İÇİN BAŞKANLIK PROJESİCİSCO’DAN İSTİHDAM İÇİN BAŞKANLIK PROJESİ

Tarih: 2017-05-21

Cisco, sadece 8 ülkede yürüttüğü CDA Projesi için Türkiye’nin kapısını çaldı. Fransa’da ilk yıl 150 bin kişiye istihdam sağlayan proje için Cumhurbaşkanı’ndan randevu talep edildi

İnternetin yüzde 70'ini kontrol eden bilişim devi Cisco, dünyada sadece 8 ülkede ve o ülkenin başkanlarıyla birlikte yürüttüğü 'çok özel' projesi için Türkiye'nin kapısını çaldı. Fransa, İngiltere, Almanya, İtalya, Hindistan, Suudi Arabistan, Japonya gibi ülkelerde uygulanan ve Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ile ABD'de planlama aşaması devam eden 'Cisco Ülke Dijital İvmelenme Stratejisi'ni (CDA-Country Digital Acceleration) Cisco Yürütme Kurulu Başkanı John Chambers, ilgili ülkenin liderleri ile birlikte yönetiyor.

YILDA 1 MİLYAR $'LIK YATIRIM
Proje, endüstri 4.0'ın ötesinde ülkenin tamamının dijitalleşmesini ve yeni teknolojilerin üretilmesini amaçlıyor. CDA programı ülkenin dijital dönüşümünü hızlandırmak için gerekli çalışmaları yapmasını kapsıyor. CDA projesi, her yıl en az 1 milyar dolarlık yatırım çekme kabiliyetine sahip. Türkiye'de ilk kez yatırım yapma kararı aldıklarını belirten Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım, ilk etapta İstanbul'da bir Ar-Ge merkezi kurduklarını söyledi.

TEKNOLOJİ İHRACATI
Fransa'da ilk yılda 150 bin istihdam yaratıldığını vurgulayan Kıvılcım, Türkiye'deki hedefin ise katma değeri yüksek teknoloji ihracatı, özellikle gençler ve kadınlar için istihdam, kamu bilişim personeline kritik teknolojik konularda eğitim vermek olduğunu söyledi.

GENÇ GİRİŞİMCİYE DESTEK
Bu merkezin, bir kuluçka organizasyonu gibi çalışacağını ve genç girişimcilere teknik destek sağlanacağını belirten Kıvılcım, "Cisco Ar-Ge merkezinde üretilecek ürünler bizim altyapımızla tüm dünyada satışa sunulacak. Bu ürün geliştirip satamayanlar için çok önemli bir avantaj, tüm ülkelerde satış ağımız bulunuyor" dedi. İki yıldan kısa bir süre içinde 8 ülkenin Cisco ile CDA programına başladığını söyleyen Kıvılcım, Türkiye'de de bu programın uygulanması için Cisco Yürütme Kurulu Başkanı John Chambers'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan randevu talebinde bulunduğunu kaydetti. Kıvılcım, "CDA programlarını Cisco Yürütme Kurulu Başkanı John Chambers bizzat ilgili ülkenin liderleri ile birlikte yürütüyor. Planlama sürecinde ülkenin dijitalleşmesi aşamasındaki öncelikler belirleniyor ve gerekli yatırımlar gerçekleştiriliyor" dedi.
 
Kaynak; Sabah Gazetesi
Bu Haber 325 defa okunmuştur.
BORÇ ŞAMPİYONU TELEKOM KÂR ETMİ
TELEKOM KRİZİ MECLİSE TAŞINDI
CEP FATURASINI AZALTMADA 7 ADIM
PTTMESSENGER %100 YABANCI
TELEKOM´U ÇİNLİLER ALIYOR
´YERLİ WHATSAPP´ PTT
BELEDİYE BAŞKANINA ÖZEL PUL
PTT´DEN ´ESNAF KART´A AVANTAJ İM
BÖYLE POSTACILAR DA VAR!
PTT 2000 KİŞİ ALACAK! SON GÜN
BAZ İSTASYONU KURULUMU KOLAYLAŞT
METİN ATALAR´IN ANNESİ VEFAT ETT
TÜRK TELEKOM DEVLETE Mİ DÖNÜYOR?
TÜRK TELEKOM BORÇLARINI YAPILAND
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!