Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
CİSCO’DAN İSTİHDAM İÇİN BAŞKANLIK PROJESİCİSCO’DAN İSTİHDAM İÇİN BAŞKANLIK PROJESİ

Tarih: 2017-05-21

Cisco, sadece 8 ülkede yürüttüğü CDA Projesi için Türkiye’nin kapısını çaldı. Fransa’da ilk yıl 150 bin kişiye istihdam sağlayan proje için Cumhurbaşkanı’ndan randevu talep edildi

İnternetin yüzde 70'ini kontrol eden bilişim devi Cisco, dünyada sadece 8 ülkede ve o ülkenin başkanlarıyla birlikte yürüttüğü 'çok özel' projesi için Türkiye'nin kapısını çaldı. Fransa, İngiltere, Almanya, İtalya, Hindistan, Suudi Arabistan, Japonya gibi ülkelerde uygulanan ve Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ile ABD'de planlama aşaması devam eden 'Cisco Ülke Dijital İvmelenme Stratejisi'ni (CDA-Country Digital Acceleration) Cisco Yürütme Kurulu Başkanı John Chambers, ilgili ülkenin liderleri ile birlikte yönetiyor.

YILDA 1 MİLYAR $'LIK YATIRIM
Proje, endüstri 4.0'ın ötesinde ülkenin tamamının dijitalleşmesini ve yeni teknolojilerin üretilmesini amaçlıyor. CDA programı ülkenin dijital dönüşümünü hızlandırmak için gerekli çalışmaları yapmasını kapsıyor. CDA projesi, her yıl en az 1 milyar dolarlık yatırım çekme kabiliyetine sahip. Türkiye'de ilk kez yatırım yapma kararı aldıklarını belirten Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım, ilk etapta İstanbul'da bir Ar-Ge merkezi kurduklarını söyledi.

TEKNOLOJİ İHRACATI
Fransa'da ilk yılda 150 bin istihdam yaratıldığını vurgulayan Kıvılcım, Türkiye'deki hedefin ise katma değeri yüksek teknoloji ihracatı, özellikle gençler ve kadınlar için istihdam, kamu bilişim personeline kritik teknolojik konularda eğitim vermek olduğunu söyledi.

GENÇ GİRİŞİMCİYE DESTEK
Bu merkezin, bir kuluçka organizasyonu gibi çalışacağını ve genç girişimcilere teknik destek sağlanacağını belirten Kıvılcım, "Cisco Ar-Ge merkezinde üretilecek ürünler bizim altyapımızla tüm dünyada satışa sunulacak. Bu ürün geliştirip satamayanlar için çok önemli bir avantaj, tüm ülkelerde satış ağımız bulunuyor" dedi. İki yıldan kısa bir süre içinde 8 ülkenin Cisco ile CDA programına başladığını söyleyen Kıvılcım, Türkiye'de de bu programın uygulanması için Cisco Yürütme Kurulu Başkanı John Chambers'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan randevu talebinde bulunduğunu kaydetti. Kıvılcım, "CDA programlarını Cisco Yürütme Kurulu Başkanı John Chambers bizzat ilgili ülkenin liderleri ile birlikte yürütüyor. Planlama sürecinde ülkenin dijitalleşmesi aşamasındaki öncelikler belirleniyor ve gerekli yatırımlar gerçekleştiriliyor" dedi.
 
Kaynak; Sabah Gazetesi
Bu Haber 258 defa okunmuştur.
SENDİKA BAŞKANLARINDAN BYLOCK UY
1350 KİLOMETREDEN MEKTUP VAR
TURKCELL´İN FİNANS ŞİRKETİNE BDD
HUAWEİ AEO SERTİFİKASI ALAN İLK
CERABLUS´A PTT ŞUBESİ AÇIL
PTT GENEL MÜDÜRÜNÜN 60 DANIŞMANI
CEP ŞİRKETLERİNİN BORÇLARI SİLİN
DÜNYANIN EN İYİ PULU: KARS KALES
E.GÜMÜŞ YAZDI; İZNİK´TE GÜN BATI
20 BİN KİŞİYE İŞ: MİLLİ HACKER
CENGİZ YERLİKAYALAR´IN ANNESİ VE
TÜRK MÜHENDİSLERİ ATM YAPTI
HABERLEŞME İLE İLGİLİ KANUNLAR D
PTT´NİN SÖZLÜ SINAVINA DANIŞTAY
PTT´DEN İSTİHDAMA İLİŞKİN AÇIKL
BİRLEŞMİŞ MİLLETLERDEN TURKCELL&
EMEKLİLERE KÖTÜ HABER
MOBİL KULLANIMINDA AVRUPA BİRİNC
ANNELER BABALAR DİKKAT!
4,5 G KULLANIMI YÜKSELİŞTE
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!