Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
CUMHURBAŞKANI UYARDICUMHURBAŞKANI UYARDI

Tarih: 2017-05-24

Son yıllarda belki de bir moda akımının da etkisiyle bütün büyük futbol kulüplerinin sonradan yapılan modern statlarının isimlerinin bir yerine Arena kelimesi iliştirilir oldu. 8. Uluslararası Türk Dil Kurultayı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk dilinin zenginliklerinden bahsederken ‘arena’ isminin futbol kulüplerinin stat isimlerine taşınmasını doğru bulmadığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bir özentidir gidiyor. Avrupa’da hayvanların yetiştirildiği arenaların isimlerinin bugünkü spor salonlarına verilmesi doğru değil” diye konuştu.

Arena kelimesini kullanmak şık değil

Dil konusunda dünyayı etkisi altına alan yabancı kelimelerin kullanımına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir özentidir gidiyor, kendi dilimizin zenginlikleri varken bu özentilerle hayvanların yarıştırıldığı Avrupa’daki arenaları kalkıp spor salonlarında isim olarak kullanmak pek de kibar değil, şık değil. Bunun üzerinden bazıları bindirecek, bindirsin. Biz doğruları konuşmaya mecburuz.” ifadelerini kullandı.

Arena isimleri değişiyor mu?

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk Dil Kurultayı’nda spor kulüplerinin stadyumlarında kullanılan Arena kelimesi hakkında söyledikleri;  Cumhurbaşkanı Hem Galatasaray ve Beşiktaşı hem de Türk Telekom ile Vodafone’u uyardı şeklinde değerlendirildi…

Erdoğan’ın Türk Dil Kurultayı’nda spor kulüplerinin kitaplarında kullanılan Arena kelimesi hakkında söyledikleri “Galatasaray’ın stadı Türk Telekom Arena ve Beşiktaş’ın stadı Vodafone Arena’nın isimleri değişiyor mu” tartışmalarını da beraberinde getirdi.

 

Bu Haber 531 defa okunmuştur.
57BİN YABANCI SERMAYELİ ŞİRKET V
İLK SMS 25 YIL ÖNCE GÖNDERİLMİŞT
TURKCELL´İN ENSAR VAKFI DAVASI
WhatsApp´a DÖRT YENİ ÖZELLİK
YÜCEL´LERİN BABALARI VEFAT
TORBA KANUN YÜRÜRLÜKTE
RAMAZAN ÖRS VEFAT ETTİ
BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN FEDAKAR
TÜKETİCİ DANIŞMANINIZ DİYOR Kİ;
İBRAHİM CEPHE VEFAT ETTİ
SUPERONLİNE FİBER 3 MİLYON KONUT
TBV: WIKIPEDİA YASAĞI ZARAR VERİ
MURAT MURATOĞLU´NUN MUHTEŞEM YAZ
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!