Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
CUMHURBAŞKANI UYARDICUMHURBAŞKANI UYARDI

Tarih: 2017-05-24

Son yıllarda belki de bir moda akımının da etkisiyle bütün büyük futbol kulüplerinin sonradan yapılan modern statlarının isimlerinin bir yerine Arena kelimesi iliştirilir oldu. 8. Uluslararası Türk Dil Kurultayı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk dilinin zenginliklerinden bahsederken ‘arena’ isminin futbol kulüplerinin stat isimlerine taşınmasını doğru bulmadığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bir özentidir gidiyor. Avrupa’da hayvanların yetiştirildiği arenaların isimlerinin bugünkü spor salonlarına verilmesi doğru değil” diye konuştu.

Arena kelimesini kullanmak şık değil

Dil konusunda dünyayı etkisi altına alan yabancı kelimelerin kullanımına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir özentidir gidiyor, kendi dilimizin zenginlikleri varken bu özentilerle hayvanların yarıştırıldığı Avrupa’daki arenaları kalkıp spor salonlarında isim olarak kullanmak pek de kibar değil, şık değil. Bunun üzerinden bazıları bindirecek, bindirsin. Biz doğruları konuşmaya mecburuz.” ifadelerini kullandı.

Arena isimleri değişiyor mu?

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk Dil Kurultayı’nda spor kulüplerinin stadyumlarında kullanılan Arena kelimesi hakkında söyledikleri;  Cumhurbaşkanı Hem Galatasaray ve Beşiktaşı hem de Türk Telekom ile Vodafone’u uyardı şeklinde değerlendirildi…

Erdoğan’ın Türk Dil Kurultayı’nda spor kulüplerinin kitaplarında kullanılan Arena kelimesi hakkında söyledikleri “Galatasaray’ın stadı Türk Telekom Arena ve Beşiktaş’ın stadı Vodafone Arena’nın isimleri değişiyor mu” tartışmalarını da beraberinde getirdi.

 

Bu Haber 434 defa okunmuştur.
E-DEVLETTE YAŞANAN SORUN ve NEDE
15 YILDA 60 MİLYAR DOLARLIK ÖZEL
PTT VOLEYBOLÜN SPONSORU OLDU
TURKCELL´İN İLETİŞİM DİREKTÖRÜ;
TURKCELL 3 MİLYON DOLARLIK EOROB
BAZI OYUNLAR İNTİHARA SÜRÜKLEYEB
ULAŞTIRMA BAKANLIĞINA 3840 KİŞİ
KORSAN TAHSİLAT MERKEZLERİNE DİK
İNTERNETTE EN ÇOK NE ARANDI?
SANAYİ BAKANLIĞINDA 59 GÖZALTI
3 GSM OPERATÖRÜNE SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM´UN ORTAĞI BAT
PERİHAN TUNÇBİLEK YAZDI Biraz He
WIKIPEDIA YASAĞININ NEDENİ?
ORTAOKULLARA BİLİŞİM DERSİ
FETÖ´NÜN 50 BİLİŞİM UZMANI
YARDIM KAMPANYALARINA YENİ ÖNLEM
VPN YASA DIŞI...
YÜZEN ÜNİVERSİTE
ÇOCUK UYUNCAKLARINDAKİ “CASUS”A
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!