CUMHURBAŞKANI UYARDICUMHURBAŞKANI UYARDI

Tarih: 2017-05-24

Son yıllarda belki de bir moda akımının da etkisiyle bütün büyük futbol kulüplerinin sonradan yapılan modern statlarının isimlerinin bir yerine Arena kelimesi iliştirilir oldu. 8. Uluslararası Türk Dil Kurultayı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk dilinin zenginliklerinden bahsederken ‘arena’ isminin futbol kulüplerinin stat isimlerine taşınmasını doğru bulmadığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bir özentidir gidiyor. Avrupa’da hayvanların yetiştirildiği arenaların isimlerinin bugünkü spor salonlarına verilmesi doğru değil” diye konuştu.

Arena kelimesini kullanmak şık değil

Dil konusunda dünyayı etkisi altına alan yabancı kelimelerin kullanımına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir özentidir gidiyor, kendi dilimizin zenginlikleri varken bu özentilerle hayvanların yarıştırıldığı Avrupa’daki arenaları kalkıp spor salonlarında isim olarak kullanmak pek de kibar değil, şık değil. Bunun üzerinden bazıları bindirecek, bindirsin. Biz doğruları konuşmaya mecburuz.” ifadelerini kullandı.

Arena isimleri değişiyor mu?

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk Dil Kurultayı’nda spor kulüplerinin stadyumlarında kullanılan Arena kelimesi hakkında söyledikleri;  Cumhurbaşkanı Hem Galatasaray ve Beşiktaşı hem de Türk Telekom ile Vodafone’u uyardı şeklinde değerlendirildi…

Erdoğan’ın Türk Dil Kurultayı’nda spor kulüplerinin kitaplarında kullanılan Arena kelimesi hakkında söyledikleri “Galatasaray’ın stadı Türk Telekom Arena ve Beşiktaş’ın stadı Vodafone Arena’nın isimleri değişiyor mu” tartışmalarını da beraberinde getirdi.

 

Bu Haber 584 defa okunmuştur.
BORÇ ŞAMPİYONU TELEKOM KÂR ETMİ
TELEKOM KRİZİ MECLİSE TAŞINDI
CEP FATURASINI AZALTMADA 7 ADIM
PTTMESSENGER %100 YABANCI
TELEKOM´U ÇİNLİLER ALIYOR
´YERLİ WHATSAPP´ PTT
BELEDİYE BAŞKANINA ÖZEL PUL
PTT´DEN ´ESNAF KART´A AVANTAJ İM
BÖYLE POSTACILAR DA VAR!
PTT 2000 KİŞİ ALACAK! SON GÜN
BAZ İSTASYONU KURULUMU KOLAYLAŞT
METİN ATALAR´IN ANNESİ VEFAT ETT
TÜRK TELEKOM DEVLETE Mİ DÖNÜYOR?
TÜRK TELEKOM BORÇLARINI YAPILAND
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!