Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE 56 ADAYTRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE 56 ADAY

Tarih: 2017-05-27

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) TRT Genel Müdürlüğü için 56 adayın başvurduğunu bildirdi. Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren'in de adaylık için başvurduğu ve genel müdürlüğü en yakın isim olduğu belirtiliyor.

RTÜK'ün internet sitesinde yer alan bilgilendirmede, 6112 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun ile 2954 Sayılı Radyo ve Televizyon Kanunu'nun amir hükümleri gereğince 11 Mayıs 2017 tarihi itibarıyla boşalan TRT Genel Müdürlüğüne aday olmak isteyenler için tanınan başvuru süresinin dün saat 18.00'de sona erdiği ifade edildi.

Bilgilendirmeye göre, TRT Genel Müdürlüğü için 56 aday başvuruda bulundu.

BAŞÇAVUŞ DA VAR ŞOFÖR DE

 TRT Genel Müdürlüğü adaylık başvurusunda bulunan isimler arasında bir Jandarma Başçavuş , Antalya İl sağlık Müdürlüğünde görevli bir şöför ve bir Röntgen Teknisyeni de var..

İKİ TELEKOMCU DA VAR

Geçmiş dönemlerde, TRT Genel Müdürlüğü için Türk Telekom'dan ve Türk Telekom'dan başka kurumlara geçenlerden çok sayıda başvuru olurdu...Bu sene Türk Telekom'da çalışanlardan TRT Genel Müdürlüğü için başvurana rastlamadık.

Türk Telekom Giresun İl Müdürlüğünde Santral Müdürü olarak görev yaparken Giresun Orman Bölge Müdürlüğüne geçen halen aynı yerde Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yapan Hüseyin AKTÜRK ile İzmir'de Şehirlerarası Servisinden emekli olduktan sonra gazeteciliğe başlayan Şerife BERKMAN ÖZ de TRT Genel Müdürlüğü için başvuran adaylar arasında...

Arkadaşlarımıza başarı ve şans dileriz.

3 İSİM SUNULACAK

RTÜK, söz konusu başvurularla ilgili incelemelerin tamamlanmasının ardından, 2954 Sayılı Yasanın 13'üncü Maddesi gereğince, üç adayı belirleyecek. Üç adayın isimleri Üst Kurul tarafından Bakanlar Kuruluna teklif edilecek.

Bakanlar Kurulu ise bu üç adaydan uygun bulduğu ismi onay için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bu isme onay vermesi halinde TRT Genel Müdürlüğüne atama gerçekleşmiş olacak.

 

 
 
Bu Haber 816 defa okunmuştur.
57BİN YABANCI SERMAYELİ ŞİRKET V
İLK SMS 25 YIL ÖNCE GÖNDERİLMİŞT
TURKCELL´İN ENSAR VAKFI DAVASI
WhatsApp´a DÖRT YENİ ÖZELLİK
YÜCEL´LERİN BABALARI VEFAT
TORBA KANUN YÜRÜRLÜKTE
RAMAZAN ÖRS VEFAT ETTİ
BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN FEDAKAR
TÜKETİCİ DANIŞMANINIZ DİYOR Kİ;
İBRAHİM CEPHE VEFAT ETTİ
SUPERONLİNE FİBER 3 MİLYON KONUT
TBV: WIKIPEDİA YASAĞI ZARAR VERİ
MURAT MURATOĞLU´NUN MUHTEŞEM YAZ
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!