Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE 56 ADAYTRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE 56 ADAY

Tarih: 2017-05-27

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) TRT Genel Müdürlüğü için 56 adayın başvurduğunu bildirdi. Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren'in de adaylık için başvurduğu ve genel müdürlüğü en yakın isim olduğu belirtiliyor.

RTÜK'ün internet sitesinde yer alan bilgilendirmede, 6112 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun ile 2954 Sayılı Radyo ve Televizyon Kanunu'nun amir hükümleri gereğince 11 Mayıs 2017 tarihi itibarıyla boşalan TRT Genel Müdürlüğüne aday olmak isteyenler için tanınan başvuru süresinin dün saat 18.00'de sona erdiği ifade edildi.

Bilgilendirmeye göre, TRT Genel Müdürlüğü için 56 aday başvuruda bulundu.

BAŞÇAVUŞ DA VAR ŞOFÖR DE

 TRT Genel Müdürlüğü adaylık başvurusunda bulunan isimler arasında bir Jandarma Başçavuş , Antalya İl sağlık Müdürlüğünde görevli bir şöför ve bir Röntgen Teknisyeni de var..

İKİ TELEKOMCU DA VAR

Geçmiş dönemlerde, TRT Genel Müdürlüğü için Türk Telekom'dan ve Türk Telekom'dan başka kurumlara geçenlerden çok sayıda başvuru olurdu...Bu sene Türk Telekom'da çalışanlardan TRT Genel Müdürlüğü için başvurana rastlamadık.

Türk Telekom Giresun İl Müdürlüğünde Santral Müdürü olarak görev yaparken Giresun Orman Bölge Müdürlüğüne geçen halen aynı yerde Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yapan Hüseyin AKTÜRK ile İzmir'de Şehirlerarası Servisinden emekli olduktan sonra gazeteciliğe başlayan Şerife BERKMAN ÖZ de TRT Genel Müdürlüğü için başvuran adaylar arasında...

Arkadaşlarımıza başarı ve şans dileriz.

3 İSİM SUNULACAK

RTÜK, söz konusu başvurularla ilgili incelemelerin tamamlanmasının ardından, 2954 Sayılı Yasanın 13'üncü Maddesi gereğince, üç adayı belirleyecek. Üç adayın isimleri Üst Kurul tarafından Bakanlar Kuruluna teklif edilecek.

Bakanlar Kurulu ise bu üç adaydan uygun bulduğu ismi onay için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bu isme onay vermesi halinde TRT Genel Müdürlüğüne atama gerçekleşmiş olacak.

 

 
 
Bu Haber 776 defa okunmuştur.
SENDİKA BAŞKANLARINDAN BYLOCK UY
1350 KİLOMETREDEN MEKTUP VAR
TURKCELL´İN FİNANS ŞİRKETİNE BDD
HUAWEİ AEO SERTİFİKASI ALAN İLK
CERABLUS´A PTT ŞUBESİ AÇIL
PTT GENEL MÜDÜRÜNÜN 60 DANIŞMANI
CEP ŞİRKETLERİNİN BORÇLARI SİLİN
DÜNYANIN EN İYİ PULU: KARS KALES
E.GÜMÜŞ YAZDI; İZNİK´TE GÜN BATI
20 BİN KİŞİYE İŞ: MİLLİ HACKER
CENGİZ YERLİKAYALAR´IN ANNESİ VE
TÜRK MÜHENDİSLERİ ATM YAPTI
HABERLEŞME İLE İLGİLİ KANUNLAR D
PTT´NİN SÖZLÜ SINAVINA DANIŞTAY
PTT´DEN İSTİHDAMA İLİŞKİN AÇIKL
BİRLEŞMİŞ MİLLETLERDEN TURKCELL&
EMEKLİLERE KÖTÜ HABER
MOBİL KULLANIMINDA AVRUPA BİRİNC
ANNELER BABALAR DİKKAT!
4,5 G KULLANIMI YÜKSELİŞTE
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!