TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE 56 ADAYTRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE 56 ADAY

Tarih: 2017-05-27

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) TRT Genel Müdürlüğü için 56 adayın başvurduğunu bildirdi. Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren'in de adaylık için başvurduğu ve genel müdürlüğü en yakın isim olduğu belirtiliyor.

RTÜK'ün internet sitesinde yer alan bilgilendirmede, 6112 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun ile 2954 Sayılı Radyo ve Televizyon Kanunu'nun amir hükümleri gereğince 11 Mayıs 2017 tarihi itibarıyla boşalan TRT Genel Müdürlüğüne aday olmak isteyenler için tanınan başvuru süresinin dün saat 18.00'de sona erdiği ifade edildi.

Bilgilendirmeye göre, TRT Genel Müdürlüğü için 56 aday başvuruda bulundu.

BAŞÇAVUŞ DA VAR ŞOFÖR DE

 TRT Genel Müdürlüğü adaylık başvurusunda bulunan isimler arasında bir Jandarma Başçavuş , Antalya İl sağlık Müdürlüğünde görevli bir şöför ve bir Röntgen Teknisyeni de var..

İKİ TELEKOMCU DA VAR

Geçmiş dönemlerde, TRT Genel Müdürlüğü için Türk Telekom'dan ve Türk Telekom'dan başka kurumlara geçenlerden çok sayıda başvuru olurdu...Bu sene Türk Telekom'da çalışanlardan TRT Genel Müdürlüğü için başvurana rastlamadık.

Türk Telekom Giresun İl Müdürlüğünde Santral Müdürü olarak görev yaparken Giresun Orman Bölge Müdürlüğüne geçen halen aynı yerde Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yapan Hüseyin AKTÜRK ile İzmir'de Şehirlerarası Servisinden emekli olduktan sonra gazeteciliğe başlayan Şerife BERKMAN ÖZ de TRT Genel Müdürlüğü için başvuran adaylar arasında...

Arkadaşlarımıza başarı ve şans dileriz.

3 İSİM SUNULACAK

RTÜK, söz konusu başvurularla ilgili incelemelerin tamamlanmasının ardından, 2954 Sayılı Yasanın 13'üncü Maddesi gereğince, üç adayı belirleyecek. Üç adayın isimleri Üst Kurul tarafından Bakanlar Kuruluna teklif edilecek.

Bakanlar Kurulu ise bu üç adaydan uygun bulduğu ismi onay için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bu isme onay vermesi halinde TRT Genel Müdürlüğüne atama gerçekleşmiş olacak.

 

 
 
Bu Haber 878 defa okunmuştur.
BORÇ ŞAMPİYONU TELEKOM KÂR ETMİ
TELEKOM KRİZİ MECLİSE TAŞINDI
CEP FATURASINI AZALTMADA 7 ADIM
PTTMESSENGER %100 YABANCI
TELEKOM´U ÇİNLİLER ALIYOR
´YERLİ WHATSAPP´ PTT
BELEDİYE BAŞKANINA ÖZEL PUL
PTT´DEN ´ESNAF KART´A AVANTAJ İM
BÖYLE POSTACILAR DA VAR!
PTT 2000 KİŞİ ALACAK! SON GÜN
BAZ İSTASYONU KURULUMU KOLAYLAŞT
METİN ATALAR´IN ANNESİ VEFAT ETT
TÜRK TELEKOM DEVLETE Mİ DÖNÜYOR?
TÜRK TELEKOM BORÇLARINI YAPILAND
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!