Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TELEKOMCULAR DERNEĞİ BİR İLKE İMZA ATTITELEKOMCULAR DERNEĞİ BİR İLKE İMZA ATTI

Tarih: 2017-05-28

Telekomcular Derneği olarak, kaybolmaya yüz tutmuş kültürel miras niteliğindeki değerlerimizin korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla üyelerimizi geleneksel sanatlarımızdan olan Ebru ile tanıştırarak bir ilke daha imza attık.

Bu amaç kapsamında Derneğimiz; 24-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında “Ebru: Türk Halk Müziği Eşliğinde Büyüleyen Dokunuşların Dansı” adlı bir atölye çalışması gerçekleştirdi.

Ebru Projemiz; Kültür ve Turizm Bakanlığında Şef olan Türk Telekom A.Ş.’nin eski personeli Ayşegül Akyürek, Ayşen Şen ve Suzan Özkaya'nın eğitmenliğinde 24 Mayıs 2017 tarihinde saat: 10:00’da başlatıldı.

Ayşegül Akyürek’in Ebru sanatı hakkındaki bilgilendirmesinden sonra  Dünya mirası olarak ilan edilen Anadolu’nun kadim kültürünün önemli bir parçası olan Ebru Sanatı’nı hem üyelerimiz hem de davetli misafirlerimiz uygulamalı olarak öğrenmeye çalıştılar.

İki gün süren atölye çalışmasına katılanlar tutkularını ve meraklarını suyun üzerindeki renklerle ve ritim ile buluşarak,  geçici hayallerini kağıt üzerinde kalıcı kıldılar.  

Etkinlik çerçevesinde kaybolmaya yüz tutmuş kültürel mirasımız olan Ebru Sanatı’ndan çeşitli örneklerin yer aldığı sergimizde ise misafirlerimiz zihinlerini ve gönüllerini renklerle buluşturdular.

Etkinliğin son günü olan 25 Mayıs 2017 tarihinde Hamoy Derneği Başkanı Abdullah Gündüz, Türk Halk Müziği Sanatçısı Cemile İnce Yücel ile Bağlama sanatçısı Korcan Yılmaz güzel sesleriyle Türk müziğini Ebru ile buluşturarak misafirlerimize hem görsel hem de işitsel olarak unutulmaz haz yaşattılar.

Ebru Projesinin gerçekleştirilmesinde büyük katkısı ve emeği olan Ayşegül Akyürek’e, Ebru’yu müzik ile buluşturan Hamoy Derneği Başkanı Abdullah Gündüz, Türk Halk Müziği Sanatçısı Cemile İnce Yücel ile Bağlama sanatçısı Korcan Yılmaz' a, Ebru çalışmamızı ziyaret ederek bizlere destek veren Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Koray Aydın ve  Van eski Milletvekili Ayhan Çevik’e, bizzat atölye çalışmasına katılarak etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayarak her türlü katkı sunan Kültür ve Turizm Bakanlığı Şube Müdürü Şeyhmus Menekşe’ye, Telekomcu dost ve arkadaşlarımıza Telekomcular Derneği olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

            

           
Bu Haber 1116 defa okunmuştur.
SENDİKA BAŞKANLARINDAN BYLOCK UY
1350 KİLOMETREDEN MEKTUP VAR
TURKCELL´İN FİNANS ŞİRKETİNE BDD
HUAWEİ AEO SERTİFİKASI ALAN İLK
CERABLUS´A PTT ŞUBESİ AÇIL
PTT GENEL MÜDÜRÜNÜN 60 DANIŞMANI
CEP ŞİRKETLERİNİN BORÇLARI SİLİN
DÜNYANIN EN İYİ PULU: KARS KALES
E.GÜMÜŞ YAZDI; İZNİK´TE GÜN BATI
20 BİN KİŞİYE İŞ: MİLLİ HACKER
CENGİZ YERLİKAYALAR´IN ANNESİ VE
TÜRK MÜHENDİSLERİ ATM YAPTI
HABERLEŞME İLE İLGİLİ KANUNLAR D
PTT´NİN SÖZLÜ SINAVINA DANIŞTAY
PTT´DEN İSTİHDAMA İLİŞKİN AÇIKL
BİRLEŞMİŞ MİLLETLERDEN TURKCELL&
EMEKLİLERE KÖTÜ HABER
MOBİL KULLANIMINDA AVRUPA BİRİNC
ANNELER BABALAR DİKKAT!
4,5 G KULLANIMI YÜKSELİŞTE
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!