Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TELEKOMCULAR DERNEĞİ BİR İLKE İMZA ATTITELEKOMCULAR DERNEĞİ BİR İLKE İMZA ATTI

Tarih: 2017-05-28

Telekomcular Derneği olarak, kaybolmaya yüz tutmuş kültürel miras niteliğindeki değerlerimizin korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla üyelerimizi geleneksel sanatlarımızdan olan Ebru ile tanıştırarak bir ilke daha imza attık.

Bu amaç kapsamında Derneğimiz; 24-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında “Ebru: Türk Halk Müziği Eşliğinde Büyüleyen Dokunuşların Dansı” adlı bir atölye çalışması gerçekleştirdi.

Ebru Projemiz; Kültür ve Turizm Bakanlığında Şef olan Türk Telekom A.Ş.’nin eski personeli Ayşegül Akyürek, Ayşen Şen ve Suzan Özkaya'nın eğitmenliğinde 24 Mayıs 2017 tarihinde saat: 10:00’da başlatıldı.

Ayşegül Akyürek’in Ebru sanatı hakkındaki bilgilendirmesinden sonra  Dünya mirası olarak ilan edilen Anadolu’nun kadim kültürünün önemli bir parçası olan Ebru Sanatı’nı hem üyelerimiz hem de davetli misafirlerimiz uygulamalı olarak öğrenmeye çalıştılar.

İki gün süren atölye çalışmasına katılanlar tutkularını ve meraklarını suyun üzerindeki renklerle ve ritim ile buluşarak,  geçici hayallerini kağıt üzerinde kalıcı kıldılar.  

Etkinlik çerçevesinde kaybolmaya yüz tutmuş kültürel mirasımız olan Ebru Sanatı’ndan çeşitli örneklerin yer aldığı sergimizde ise misafirlerimiz zihinlerini ve gönüllerini renklerle buluşturdular.

Etkinliğin son günü olan 25 Mayıs 2017 tarihinde Hamoy Derneği Başkanı Abdullah Gündüz, Türk Halk Müziği Sanatçısı Cemile İnce Yücel ile Bağlama sanatçısı Korcan Yılmaz güzel sesleriyle Türk müziğini Ebru ile buluşturarak misafirlerimize hem görsel hem de işitsel olarak unutulmaz haz yaşattılar.

Ebru Projesinin gerçekleştirilmesinde büyük katkısı ve emeği olan Ayşegül Akyürek’e, Ebru’yu müzik ile buluşturan Hamoy Derneği Başkanı Abdullah Gündüz, Türk Halk Müziği Sanatçısı Cemile İnce Yücel ile Bağlama sanatçısı Korcan Yılmaz' a, Ebru çalışmamızı ziyaret ederek bizlere destek veren Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Koray Aydın ve  Van eski Milletvekili Ayhan Çevik’e, bizzat atölye çalışmasına katılarak etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayarak her türlü katkı sunan Kültür ve Turizm Bakanlığı Şube Müdürü Şeyhmus Menekşe’ye, Telekomcu dost ve arkadaşlarımıza Telekomcular Derneği olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

            

           
Bu Haber 1174 defa okunmuştur.
57BİN YABANCI SERMAYELİ ŞİRKET V
İLK SMS 25 YIL ÖNCE GÖNDERİLMİŞT
TURKCELL´İN ENSAR VAKFI DAVASI
WhatsApp´a DÖRT YENİ ÖZELLİK
YÜCEL´LERİN BABALARI VEFAT
TORBA KANUN YÜRÜRLÜKTE
RAMAZAN ÖRS VEFAT ETTİ
BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN FEDAKAR
TÜKETİCİ DANIŞMANINIZ DİYOR Kİ;
İBRAHİM CEPHE VEFAT ETTİ
SUPERONLİNE FİBER 3 MİLYON KONUT
TBV: WIKIPEDİA YASAĞI ZARAR VERİ
MURAT MURATOĞLU´NUN MUHTEŞEM YAZ
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!