Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TELEKOMCULAR DERNEĞİ BİR İLKE İMZA ATTITELEKOMCULAR DERNEĞİ BİR İLKE İMZA ATTI

Tarih: 2017-05-28

Telekomcular Derneği olarak, kaybolmaya yüz tutmuş kültürel miras niteliğindeki değerlerimizin korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla üyelerimizi geleneksel sanatlarımızdan olan Ebru ile tanıştırarak bir ilke daha imza attık.

Bu amaç kapsamında Derneğimiz; 24-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında “Ebru: Türk Halk Müziği Eşliğinde Büyüleyen Dokunuşların Dansı” adlı bir atölye çalışması gerçekleştirdi.

Ebru Projemiz; Kültür ve Turizm Bakanlığında Şef olan Türk Telekom A.Ş.’nin eski personeli Ayşegül Akyürek, Ayşen Şen ve Suzan Özkaya'nın eğitmenliğinde 24 Mayıs 2017 tarihinde saat: 10:00’da başlatıldı.

Ayşegül Akyürek’in Ebru sanatı hakkındaki bilgilendirmesinden sonra  Dünya mirası olarak ilan edilen Anadolu’nun kadim kültürünün önemli bir parçası olan Ebru Sanatı’nı hem üyelerimiz hem de davetli misafirlerimiz uygulamalı olarak öğrenmeye çalıştılar.

İki gün süren atölye çalışmasına katılanlar tutkularını ve meraklarını suyun üzerindeki renklerle ve ritim ile buluşarak,  geçici hayallerini kağıt üzerinde kalıcı kıldılar.  

Etkinlik çerçevesinde kaybolmaya yüz tutmuş kültürel mirasımız olan Ebru Sanatı’ndan çeşitli örneklerin yer aldığı sergimizde ise misafirlerimiz zihinlerini ve gönüllerini renklerle buluşturdular.

Etkinliğin son günü olan 25 Mayıs 2017 tarihinde Hamoy Derneği Başkanı Abdullah Gündüz, Türk Halk Müziği Sanatçısı Cemile İnce Yücel ile Bağlama sanatçısı Korcan Yılmaz güzel sesleriyle Türk müziğini Ebru ile buluşturarak misafirlerimize hem görsel hem de işitsel olarak unutulmaz haz yaşattılar.

Ebru Projesinin gerçekleştirilmesinde büyük katkısı ve emeği olan Ayşegül Akyürek’e, Ebru’yu müzik ile buluşturan Hamoy Derneği Başkanı Abdullah Gündüz, Türk Halk Müziği Sanatçısı Cemile İnce Yücel ile Bağlama sanatçısı Korcan Yılmaz' a, Ebru çalışmamızı ziyaret ederek bizlere destek veren Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Koray Aydın ve  Van eski Milletvekili Ayhan Çevik’e, bizzat atölye çalışmasına katılarak etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayarak her türlü katkı sunan Kültür ve Turizm Bakanlığı Şube Müdürü Şeyhmus Menekşe’ye, Telekomcu dost ve arkadaşlarımıza Telekomcular Derneği olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

            

           
Bu Haber 1033 defa okunmuştur.
E-DEVLETTE YAŞANAN SORUN ve NEDE
15 YILDA 60 MİLYAR DOLARLIK ÖZEL
PTT VOLEYBOLÜN SPONSORU OLDU
TURKCELL´İN İLETİŞİM DİREKTÖRÜ;
TURKCELL 3 MİLYON DOLARLIK EOROB
BAZI OYUNLAR İNTİHARA SÜRÜKLEYEB
ULAŞTIRMA BAKANLIĞINA 3840 KİŞİ
KORSAN TAHSİLAT MERKEZLERİNE DİK
İNTERNETTE EN ÇOK NE ARANDI?
SANAYİ BAKANLIĞINDA 59 GÖZALTI
3 GSM OPERATÖRÜNE SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM´UN ORTAĞI BAT
PERİHAN TUNÇBİLEK YAZDI Biraz He
WIKIPEDIA YASAĞININ NEDENİ?
ORTAOKULLARA BİLİŞİM DERSİ
FETÖ´NÜN 50 BİLİŞİM UZMANI
YARDIM KAMPANYALARINA YENİ ÖNLEM
VPN YASA DIŞI...
YÜZEN ÜNİVERSİTE
ÇOCUK UYUNCAKLARINDAKİ “CASUS”A
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!