TELEKOMCULAR DERNEĞİ BİR İLKE İMZA ATTITELEKOMCULAR DERNEĞİ BİR İLKE İMZA ATTI

Tarih: 2017-05-28

Telekomcular Derneği olarak, kaybolmaya yüz tutmuş kültürel miras niteliğindeki değerlerimizin korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla üyelerimizi geleneksel sanatlarımızdan olan Ebru ile tanıştırarak bir ilke daha imza attık.

Bu amaç kapsamında Derneğimiz; 24-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında “Ebru: Türk Halk Müziği Eşliğinde Büyüleyen Dokunuşların Dansı” adlı bir atölye çalışması gerçekleştirdi.

Ebru Projemiz; Kültür ve Turizm Bakanlığında Şef olan Türk Telekom A.Ş.’nin eski personeli Ayşegül Akyürek, Ayşen Şen ve Suzan Özkaya'nın eğitmenliğinde 24 Mayıs 2017 tarihinde saat: 10:00’da başlatıldı.

Ayşegül Akyürek’in Ebru sanatı hakkındaki bilgilendirmesinden sonra  Dünya mirası olarak ilan edilen Anadolu’nun kadim kültürünün önemli bir parçası olan Ebru Sanatı’nı hem üyelerimiz hem de davetli misafirlerimiz uygulamalı olarak öğrenmeye çalıştılar.

İki gün süren atölye çalışmasına katılanlar tutkularını ve meraklarını suyun üzerindeki renklerle ve ritim ile buluşarak,  geçici hayallerini kağıt üzerinde kalıcı kıldılar.  

Etkinlik çerçevesinde kaybolmaya yüz tutmuş kültürel mirasımız olan Ebru Sanatı’ndan çeşitli örneklerin yer aldığı sergimizde ise misafirlerimiz zihinlerini ve gönüllerini renklerle buluşturdular.

Etkinliğin son günü olan 25 Mayıs 2017 tarihinde Hamoy Derneği Başkanı Abdullah Gündüz, Türk Halk Müziği Sanatçısı Cemile İnce Yücel ile Bağlama sanatçısı Korcan Yılmaz güzel sesleriyle Türk müziğini Ebru ile buluşturarak misafirlerimize hem görsel hem de işitsel olarak unutulmaz haz yaşattılar.

Ebru Projesinin gerçekleştirilmesinde büyük katkısı ve emeği olan Ayşegül Akyürek’e, Ebru’yu müzik ile buluşturan Hamoy Derneği Başkanı Abdullah Gündüz, Türk Halk Müziği Sanatçısı Cemile İnce Yücel ile Bağlama sanatçısı Korcan Yılmaz' a, Ebru çalışmamızı ziyaret ederek bizlere destek veren Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Koray Aydın ve  Van eski Milletvekili Ayhan Çevik’e, bizzat atölye çalışmasına katılarak etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayarak her türlü katkı sunan Kültür ve Turizm Bakanlığı Şube Müdürü Şeyhmus Menekşe’ye, Telekomcu dost ve arkadaşlarımıza Telekomcular Derneği olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

            

           
Bu Haber 1246 defa okunmuştur.
BORÇ ŞAMPİYONU TELEKOM KÂR ETMİ
TELEKOM KRİZİ MECLİSE TAŞINDI
CEP FATURASINI AZALTMADA 7 ADIM
PTTMESSENGER %100 YABANCI
TELEKOM´U ÇİNLİLER ALIYOR
´YERLİ WHATSAPP´ PTT
BELEDİYE BAŞKANINA ÖZEL PUL
PTT´DEN ´ESNAF KART´A AVANTAJ İM
BÖYLE POSTACILAR DA VAR!
PTT 2000 KİŞİ ALACAK! SON GÜN
BAZ İSTASYONU KURULUMU KOLAYLAŞT
METİN ATALAR´IN ANNESİ VEFAT ETT
TÜRK TELEKOM DEVLETE Mİ DÖNÜYOR?
TÜRK TELEKOM BORÇLARINI YAPILAND
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!