Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
PTT´DEN SoSYAL BİR HAMLEPTT´DEN SoSYAL BİR HAMLE

Tarih: 2017-06-08

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, özellikle yetiştirme yurtlarında devlet güvencesi altında bulunan çocuklar için Evrensel Posta Hizmetleri Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldığını ve ilgili düzenlemenin 2 Haziran'da Resmi Gazete'de yayımlandığını söyledi.

Bu değişiklikle, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yuvalar, yetiştirme yurtları ve evlerde kalan çocukların mektuplarını ve 100 grama kadar kargolarını ücretsiz olarak göndereceklerini belirten Arslan, düzenlemeden bin 270 kuruluştaki yaklaşık 13 bin 500 çocuğun yanı sıra tutuklu ve hükümlü yaklaşık 2 bin 500 çocuğun yararlanacağını ifade etti.

Arslan, devlet güvencesi altındaki yaklaşık 16 bin çocuk için sağlanan imkanın önemine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Yetiştirme yurtlarında bulunan çocuklarımız ne yazık ki ailelerinden ayrı olduğundan hayata 1-0 yenik başlıyorlar. Oysa o yurtlarda yetişen gençlerimiz de ülkemizin geleceğinin bir parçası. Bizler de bunu bilerek hareket ediyoruz ve çocuklarımızın önündeki engelleri elimizden geldiği kadar kaldırmaya çabalıyoruz."

"Bin 781 yerleşim yerinde sadece PTT Bank var"

Arslan, 2002'den bu yana kurum bünyesinde atılan adımların PTT'yi tam anlamıyla değiştirdiğine işaret ederek, "PTT'de bir devrim gerçekleşti. Kurum, yeni hizmetlerle çağının teknolojik gelişmelerine ayak uydurdu ve ülkenin parlayan yıldızı haline dönüştü. PTT'yi kabına ve Türkiye'ye sığmaz hale getirdik. Artık PTTCell'siz, PTT Bank'sız, PTT Kargo'suz bir Türkiye düşünmek mümkün değil." dedi.

Halen 4 bin 475 PTT iş yerinin posta, lojistik ve bankacılık hizmeti verdiğini vurgulayan Arslan, hiçbir bankanın olmadığı bin 781 yerleşim yerinde sadece PTT Bank'ın bulunduğunu kaydetti.

PTT'nin her geçen gün hizmet çeşidini artırarak hizmet kalitesini yükselttiğinin altını çizen Arslan, "PTT sadece vatandaşlarımıza hizmet götürmekle yetinmiyor. Bu tür düzenlemelerle de insanımızın yanında oluyor." diye konuştu.

.

Bu Haber 471 defa okunmuştur.
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
ATAM KOF KAFALAR ANLAYAMAZ SENİ
ONLARIN BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK
TÜRKİYE’NİN 1/4´ü ONLİNE A
PTT´DE ŞEF SINAVI İPTAL EDİLDİ
YAANİ İNDİRİLME REKORU KIRIYOR
ATATÜRK OLDUĞU İÇİN
LEYLA SERPİL’İN “ŞŞŞŞT!” ROMANI
SERDAR KUZULOĞLU GÖZALTINDA
BİR TUŞLA YAŞLILARA ÖZEL DESTEKL
WHATSHAPP İÇİN BİR İPUCU
CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI KUTLU
YERLİ ARAMA MOTORU: YAANİ
TURKCELL VE TOBB´DAN KADIN
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!