DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
PTT´DEN ATILIM HAMLELERİPTT´DEN ATILIM HAMLELERİ

Tarih: 2017-06-09

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, yaptığı açıklamada, PTT'nin dünya markası olma yolunda önemli hamleler yaptığını söyledi.

Gelecek yıllarda gerçekleşecek projeleri şimdiden uygulamaya başladıklarını belirten Bozgeyik, "10-15 yıl önceye göre çok büyük değişim yaşayan anonim şirketimiz, bir dünya markası hamlesini, projesini süratle gerçekleştirmek için hızlı adımlar atmaktadır. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında inşallah bugün 40 bin olan çalışanımızı 100 bin olarak perçinlemek istiyoruz. Bu bizim stratejik planımız." diye konuştu.

PTT AŞ'de istihdam çalışmalarının sürdüğünü aktaran Bozgeyik, şunları kaydetti:

"Bu yıl içerisinde sadece istihdam anlamında 2 bin 500 kişi alan PTT AŞ, 2 bin 500 kişi daha almak için planlamalarını yaptı. Yıl sonuna kadar da bunu gerçekleştirecek.Tabii bu arada dünyaya açılma projelerini de gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Dünya Posta Birliği Başkanlığı vesilesiyle son altı 6 ay içerisinde 16 ülke ile ikili e-ticaret konusunda anlaşmalar yaptık. Özellikle posta ve bankacılık alanında, kargo ve lojistik alanında, e-ticaret ve sigortacılık alnında önemli çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalarla ülkemiz insanına daha fazla hizmet götürmek, ülkemiz insanının huzur ve refahını daha ileriye taşımak amacıyla bunları yapıyoruz. Bu arada da istihdam üretiyoruz, ekonomi büyütüyoruz ve özel sektörümüzle birlikte dünyaya açılma planlarını, projelerini gerçekleştiriyoruz. İnşallah hep beraber ileriki günlerde daha iyi noktalarda olacağımızı görmekteyiz."

Bozgeyik, PTT AŞ'nin bugün itibarıyla dünya posta sektörünün liderliğini yürüttüğünü vurguladı.

Dünyada posta alanında lider konumda yer aldığını belirttiği PTT'nin aynı zamanda sektöre yön verdiğini dile getiren Bozgeyik, "Sektöre yön vermeyi yaparken de yerli mühendislerimizle örnek çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmaları da önümüzdeki günlerde kamuoyuyla inşallah paylaşacağız. Şu anda Ar-Ge ve teknoloji alanında yaptığımız önemli çalışmalar var. Bunları hazır olduğu oranda halkımızla, işletmelerimizle, kamu kurumlarımızla paylaşıp, ülkemizin teknolojik ilerlemesine de bu anlamda katkıda bulunacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Bu Haber 281 defa okunmuştur.
FETÖ´NÜN 50 BİLİŞİM UZMANI
YARDIM KAMPANYALARINA YENİ ÖNLEM
VPN YASA DIŞI...
YÜZEN ÜNİVERSİTE
ÇOCUK UYUNCAKLARINDAKİ “CASUS”A
KİT’LERDE TEMEL ÜCRETLER DEĞİŞTİ
GÖZ GÖRE GÖRE DOLANDIRILIYORUZ?
BİR ŞERİFE VAR ONDAN İÇERİ...
FRANSA PTT´SİNDE FARKLI Bİ
HGS´Yİ 10 KAT CEZALI ÖDEME
ZEHİR ÇETESİNİN REİSİ PTT MÜDÜRÜ
KİRLETİLEN, SOLAN ADALET
PARALEL TWİTTER BİLE KURMUŞLAR
KABOTAJ BAYRAMI ve BİR ŞİİR
BTK ESKİ BAŞK. YARD. HAKKINDA İD
ELEKTRONİK CİHAZLARA TRT İÇİN E
İMTİYAZLI BÜROKRATLAR
ARAÇ SİGORTASI YAPTIRIRKEN DİKKA
TATİLE GİTMEDEN BU YAZIYI OKUYUN
ÇEKMEYEN TELEFONLAR VE DERTLİ V
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!