Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİKT.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK

Tarih: 2017-06-18

Türk Telelekom’un Organizasyon yapısında köklü değişikliklr yapıldı. İl Müdürlükleri Telekom Müdürlüğüne dönüştü. Bölge Müdür Yardımcılarının sayısı azaltıldı. Telekom Müdürleri doğrudan Bölge Müdürüne bağlandı.  Bölge Müdürlüklerinin bazı konulardaki yetkileri arttı…

Ankara, İstanbul ve İzmir’de bazı Telefon Müdürlerinin görev yerleri değişirken bazı Telefon Müdürleri görevlerinden alındı.

Türk Telekom’dan yapılan kurum içi duyuruda;

Türk Telekom Bölge Müdürlükleri Organizasyonunun;

 Müşteri deneyimini iyileştirmek,

Rekabet avantajı sağlamak,

Süreçleri daha verimli hale getirmek,

Yalın ve sade organizasyonel yapılanma ile şirket içi karar alma mekanizmalarını hızlandırmak, Amaçları ile yeniden yapılandırıldığı ilan edildi.

Söz konusu yapılanmaya ilişkin görev değişikliklerinin en geç 03 Temmuz 2017 tarihine kadar tamamlanması gerektiği,

Telekom Müdürlüğü alt organizasyonuna ilişkin atamalar önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceği

Belirtilen açıklamada, değişen hususlar NE DEĞİŞTİ başlığı altında duyuruldu.

 NE DEĞİŞTİ?

Ankara, İstanbul ve İzmir Bölge Müdürlüklerinde;

- Ticari Faaliyetler Bölge Müdür Yardımcısı, Teknik Operasyonlar Bölge Müdür Yardımcısı ve Destek Operasyonları Bölge Müdür Yardımcısı pozisyonları direkt Bölge Müdürü’ne raporlayacaktır.

- Ticari Faaliyetler Bölge Müdür Yardımcılığı altında; Bireysel Satış, Kurumsal Satış ve Müşteri Hizmetleri birimleri konumlandırılmıştır. Bunun yanı sıra sadece İstanbul Bölge Müdürlüğü için Toptan Satış Müşteri Hizmetleri birimi konumlandırılmıştır.

- Teknik Operasyonlar Bölge Müdür Yardımcılığı altında;

- Erişim Operasyon, Network Sistemleri Kurulum ve Operasyon, Network Yönetim Sistemleri ile Enerji ve Soğutma Sistemleri birimleri mevcuttaki sorumluluklarıyla devam edecektir.

 - Mobil Operasyonlar birimi Teknik Operasyonlar BMY pozisyonuna doğrudan raporlayacak şekilde konumlandırılmıştır.

- Erişim Planlama ve Yatırım birimi, İl Müdürlüklerinde yer alan Erişim Planlama ve Yatırım sorumluluklarını da içerecek şekilde yeniden yapılandırılarak Teknik Operasyonlar BMY pozisyonuna doğrudan raporlayacak şekilde konumlandırılmıştır.

 

NE DEĞİŞTİ?

Adana - Antalya - Bursa - Diyarbakır - Erzurum - Kayseri - Samsun - Trabzon Bölge Müdürlüklerinde;

- Ticari Faaliyetler Bölge Müdür Yardımcısı pozisyonu kaldırılmıştır. Teknik Operasyonlar Bölge Müdür Yardımcısı pozisyonu yeni yapıda yer almaya devam edecektir.

- Mevcut yapıda Ticari Faaliyetler Bölge Müdür Yardımcısına bağlı Bireysel ve Kurumsal Müşteri Müdürlükleri Satış - Ofis Yönetimi ve Müşteri Hizmetleri birimleri olarak Bölge Müdürüne doğrudan raporlayacak şekilde yeniden yapılandırılmıştır.

 - Teknik Operasyonlar Bölge Müdür Yardımcılığı altında;

- Erişim Operasyon, Network Sistemleri Kurulum ve Operasyon, Network Yönetim Sistemleri ile Enerji ve Soğutma Sistemleri birimleri mevcut görev ve sorumlulukları ile devam edecektir.

- Mobil Operasyonları birimi Teknik Operasyonlar BMY pozisyonuna doğrudan raporlayacak şekilde konumlandırılmıştır.

 - Erişim Planlama ve Yatırım birimi, İl Müdürlüklerinde yer alan Erişim Planlama ve Yatırım sorumluluklarını da içerecek şekilde yeniden yapılandırılarak Teknik Operasyonlar BMY pozisyonuna doğrudan raporlayacaktır.

- Tesis Destek ve İnşaat birimi ile İnsan Kaynakları birimi mevcut sorumlulukları ile Bölge Müdürüne doğrudan raporlayacak şekilde görevlerine devam edecektir.

- Finans Genel Müdür Yardımcılığı tarafından yürütülen “Finans Ortak Hizmetler Merkezi Programı” kapsamında yeniden yapılandırılmak üzere, Finans birimi mevcut yapıda olduğu gibi Bölge Müdürüne doğrudan raporlamaya devam edecektir.

- Bölge Müdürlüğü merkezinde bulunan 19 Telekom Müdürlüğü organizasyonunda herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

BÖLGELER: BÖLGE MERKEZİ YAPISI

- Destek Operasyonları Bölge Müdür Yardımcılığı altında;

 - İnsan Kaynakları ve Değişim Yönetimi birimleri İnsan Kaynakları birimi altında birleştirilmiştir - Finans Genel Müdür Yardımcılığı tarafından yürütülen “Finans Ortak Hizmetler Merkezi Programı” kapsamında yeniden yapılandırılmak üzere, Bölge Müdürüne direkt bağlı bulunan Finans birimi mevcut görev ve sorumlulukları ile Destek Operasyonları BMY pozisyonuna raporlayacaktır.

- Tesis Destek ve İnşaat Emlak birimleri mevcut görev ve sorumlulukları ile devam edecektir.

 - Bölge Müdürlüğü merkezinde bulunan 39 Telekom Müdürlüğü organizasyonunda herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

Organizasyon Değişikliği |

Mevcut yapıda yer alan Tip-1 ve Tip-2 İl Müdürlükleri Telekom Müdürlüğü olarak yeniden yapılandırılmıştır.

Tip-1 Telekom Müdürlükleri;

 • Tip-1 İl Müdürü pozisyonunun adı Tip-1 Telekom Müdürü olarak revize edilmiştir.

• Mevcut yapıda İl Müdürüne bağlı olan Teknik Operasyonlar İl Müdür Yardımcısı pozisyonu kaldırılmıştır.

• Mevcut yapıda Teknik Operasyonlar İl Müdür Yardımcısına bağlı olan;

• Erişim Operasyon ve Network birimleri, yeni yapıda Temel Şebeke Operasyonları adı altında birleştirilerek Telekom Müdürü (mevcut il müdürü) pozisyonuna doğrudan raporlayacak şekilde konumlandırılmıştır.

• Erişim Planlama ve Yatırım birimleri kapatılarak; sorumlulukları Bölge Müdürlüğü organizasyonunda yer alan Erişim Planlama ve Yatırım birimi altında konumlandırılmıştır.

• Mevcut yapıda, merkezinde Telekom Müdürlüğü olan illerdeki (Eskişehir, Konya, Kocaeli, Aydın, Manisa, Mersin, Balıkesir, Gaziantep) Ticari Faaliyetler Birimleri kapatılarak,sorumlulukları Bölge Merkezindeki Müşteri Hizmetleri birimi altında konumlandırılmıştır.

 • Mevcut yapıda, merkezinde Telekom Müdürlüğü olmayan illerde (Denizli, Sakarya, Muğla, Tekirdağ, Hatay, Zonguldak) Erişim Operasyon Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Saha Operasyonları (Müşteri Tesis, Nakil ve Arıza) fonksiyonu; yeni oluşturulan ve Telekom Müdürü (mevcut il müdürü) pozisyonuna doğrudan raporlayan Saha Operasyonları birimi altında yürütülecektir Tip-2 Telekom Müdürlükleri;

• Tip-2 İl Müdürü pozisyonunun adı Tip-2 Telekom Müdürü olarak revize edilmiştir.

• Mevcut yapıda İl Müdürüne doğrudan raporlayan Telekom Müdürü pozisyonuna direkt bağlı olan Operasyon ve Ticari Faaliyetler birimleri yeni yapıda yer alan Telekom Müdürü pozisyonuna doğrudan raporlayacaktır.

• Mevcut yapıda İl Müdürlüğünde yer alan Teknik Operasyonlar birimi, Erişim Planlama ve Yatırım fonksiyonu dışındaki görev ve sorumluluklarına aynen devam edecektir.

Erişim Planlama ve Yatırım fonksiyonları Bölge Müdürlüğü organizasyonunda yer alan Erişim Planlama ve Yatırım birimi tarafından yürütülecektir. 

TÜRK TELEKOMDAKİ ORGANİZASYON DEĞİŞKLİĞİ İLE İLGİLİ AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ     
Bu Haber 6570 defa okunmuştur.
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!