DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
ARAÇ SİGORTASI YAPTIRIRKEN DİKKATARAÇ SİGORTASI YAPTIRIRKEN DİKKAT

Tarih: 2017-07-01

Araç sahibi olup trafikte faal olarak bulunan herkes, zorunlu trafik sigortasını yaptırmak ile yükümlüdür. Bu sigortanın ücretini belirlerken, her sigorta şirketi kendi fiyat politikaları doğrultusunda farklı farklı fiyat teklifi sunarlar. Fakat sigorta şirketleri tarafından verilen teklifler genellikle yüksek fiyatlara sahip olduğu için genellikle araç sahipleri en ekonomik sigorta hangisidir sorusuyla bir arayış içerisinde giriyor.

Zorunlu trafik sigortası fiyatları için, getirilen düzenleme ile illere, ilçelere, araçlara, araçların kullanım şekillerine ve sürücülerin geçmişteki hasarlarının kayıtlarına göre değişiklik göstermek ile beraber net bir fiyat vermek, en ekonomik sigorta budur demek mümkün değildir. Fakat yapılan araştırmalar neticesinde bu konuda en uygun sigorta teklifi veren iki firma karşımıza çıkmaktadır.

Ziraat Bankası Zorunlu Trafik Sigortası 

Ziraat bankası zorunlu trafik sigortası, her türlü trafik kazalarında meydana gelebilecek ve 3’ncü şahıslara verilecek olan maddi hasar ya da tedavi masraflarına yönelik zararları karşılayan en uygun şartlarda yapılan sigortalardan biridir.

Ziraat bankası, devlete bağlı olan bir banka olması sebebi ile, vermiş olduğu sigortacılık hizmetlerinde yasaları uygulamayan bir sisteme sahiptir. Bu nedenle de zorunlu trafik sigortasına getirilen tavan fiyat uygulamasına uyarak en uygun araç sigortasını Ziraat Bankası sağlamaktadır.

PTT Zorunlu Trafik Sigortası 

PTT’nin hizmet vermiş olduğu alanlardan bir diğeri de sigortacılıktır. Bütün sigorta işlemlerinizi halledebileceğiniz PTT, araç sigortasında en uygun teklifi veren bir diğer firmadır. PTT’de Ziraat Bankası gibi devletin zorunlu trafik sigortasında gerçekleştirmiş olduğu indirim ve düzenlemeleri uygulayarak, araç sahiplerine en uygun sigorta teklifinde bulunmaktadır.

Bu nedenle aracınız için sigorta yaptıracağınız zaman Ziraat Bankası ve PTT’den teklif almadan sigortanızı yaptırmamanız önerilir.  

Kaynak; Kredi Haberleri Sitesi

Bu Haber 172 defa okunmuştur.
FETÖ´NÜN 50 BİLİŞİM UZMANI
YARDIM KAMPANYALARINA YENİ ÖNLEM
VPN YASA DIŞI...
YÜZEN ÜNİVERSİTE
ÇOCUK UYUNCAKLARINDAKİ “CASUS”A
KİT’LERDE TEMEL ÜCRETLER DEĞİŞTİ
GÖZ GÖRE GÖRE DOLANDIRILIYORUZ?
BİR ŞERİFE VAR ONDAN İÇERİ...
FRANSA PTT´SİNDE FARKLI Bİ
HGS´Yİ 10 KAT CEZALI ÖDEME
ZEHİR ÇETESİNİN REİSİ PTT MÜDÜRÜ
KİRLETİLEN, SOLAN ADALET
PARALEL TWİTTER BİLE KURMUŞLAR
KABOTAJ BAYRAMI ve BİR ŞİİR
BTK ESKİ BAŞK. YARD. HAKKINDA İD
ELEKTRONİK CİHAZLARA TRT İÇİN E
İMTİYAZLI BÜROKRATLAR
ARAÇ SİGORTASI YAPTIRIRKEN DİKKA
TATİLE GİTMEDEN BU YAZIYI OKUYUN
ÇEKMEYEN TELEFONLAR VE DERTLİ V
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!