ZORUNLU BİR AÇIKLAMAZORUNLU BİR AÇIKLAMA

Tarih: 2017-07-06

Garip bir toplumuz. Eleştiride çok cömert, ama övgüde oldukça cimriyiz.

Bazılarımız kendisi için ne gerekirse yaparken, başkası için parmağını oynatmaz. Topluma bir kuruşluk faydası olmaz, ama faydası olanları, faydalı olmak için uğraşanları da kendine benzetmeye çalışır; eleştirir… Eleştirir…

Haklı eleştirilerin gereğini yapmak boynumuzun borcu. Ama haksız eleştiriler, daha doğrusu suçlamalar bizi asla inandığımız yoldan geri çeviremez.

Öncelikle her arkadaşımın bilmesi gereken bir gerçeği burada yazmak zorunda kalacağım.

Bakın arkadaşlar, on binlerce Türk Telekom çalışanı özelleştirme sonrası başka kurumlara gitti. Bizi birbirimizden kopardılar. Geçmişteki birlikteliğimizi geleceğe taşıyabilmek amacı ile bu dernek kuruldu. Ve bu dernek kurulduğu 2006 yılından bu yana son derece kısıtlı imkânlarla bugüne kadar dimdik ayakta durdu.

Birçok arkadaşımız günde 10 TL sigaraya hiç acımadan para vererek sağlıklarını tehlikeye atarken, derneğe ayda 10 TL aidatı çok gördüler. (Not:10 senedir aidatı 1 kuruş arttırmadık) Çeşitli bahanelerle derneğimize üye olmadılar. Gözünün üzerinde kaşın var, filancanın yönetimde ne işi var vb. gerekçelerle derneğe üye olmayan bazı arkadaşlarımız her ay 100 TL ödeyerek canlı tuttuğumuz web sayfamızdan yakınlarının ölüm veya evlenme haberlerini duyurmamızı istedi. Biz de (Üye olsun olmasın) hiç ayırım yapmadan duyurduk. İlginçtir, derneğimizin üyesi olmayan bazı arkadaşlar, yakınlarının ölümünden bizi haberdar etmemelerine rağmen, vefat haberi yapmadığımız için bizi eleştirmekten geri durmadılar.

Hepinizin bildiği gibi derneğimiz kiralık bir dairede faaliyetlerini sürdürmektedir. Her ay kira+stopaj 1500 TL ödeniyor. Bu 150 üyenin aidatı demektir. 100 TL web sayfasına ödeniyor. Bu da 10 üyenin aidatı demektir. Apartman aidatı için her ay 200 TL ödeniyor. Bu da 20 üye demektir.

Isınma, elektrik, su, biri fax olmak üzere 2 adet sabit telefon, 1 adet cep telefonu ve internet için ödenen paralarda 100’den fazla üyenin aidatına denk gelmektedir.

Aidat gelirleri genel giderleri karşılamadığı bazı dönemlerde, aradaki farkı yönetimde olan bizler (Bunu söyletmek zorunda bıraktınız) aramızda para toplayarak kapatmak zorunda kaldık. Dernek için yaptığımız tüm ziyaretlere, kendi arabalarımızla veya parasını cebimizden ödediğimiz araçlarla gittik. Derneğin günlük ve dönemsel temizliğini bazı Yönetim Kurulu üyelerimiz yaptılar, yapıyorlar. Bazı arkadaşlarımız derneğin web sitesini hazırlamak için günde asgari 2-3 saatlerini derneğimiz hizmetlerine ayırıyorlar…

Bu ocağı tüttürmek için elimizden geleni yapan, maddi ve manevi emek sarf eden bizlerin bir çıkarı mı var?

Üyelerimizden topladığımız 10 TL’nin çok değerli olduğunu biliyor ve o parayı hiçbir zaman çarçur etmiyoruz.

Son olarak şunu söylemek istiyorum:

Derneğimiz üye arkadaşlarımızın hukuki sorunlarını çözmek için hukuk bürosu ile anlaştı. O süreçte bazı arkadaşlarımız derneğe üye oldular. Mahkeme olumlu veya olumsuz sonuçlanınca de hemen istifa ettiler. Aidiyet duymayan, kendi çıkarları için hareket eden arkadaşlarımızın bizi eleştirmeye hiçbir hakkı olmadığını buradan bir kez daha ifade ediyorum.

Derneğimize üye olarak, üyelik görevini yerine getiren ve derneğimizi ayakta tutan çok değerli arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi bir kez daha buradan iletiyorum.

Üye olmayan ama bizim icraatlarımızı takdir eden arkadaşlarıma da saygı duyuyorum. Ama üye olmadığı halde bir çivi dahi çakmayıp her fırsatta eleştirmeye çalışan eleştirmenleri de (!) sizlerin dikkatine sunuyorum.

Saygılarımla

Zafer Tekbudak

Bu Haber 1376 defa okunmuştur.
BYS´DEN ALACAKLI OLABİLİRSİNİZ
KADIN ve EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ
BAŞKANIMIZIN YENİ YIL MESAJI
2018´İN İLK KİTAP GÜNÜ 6 OCAK´TA
TELGRAFÇI HAMDİ´Yİ ANIYORUZ
MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
DAVETLİSİNİZ
ESKİ BAKAN´DAN DERNEĞİMİZE
KARA GÜNLER OLMASIN
ÖDÜL TÖRENİNE DAVETLİSİNİZ
MAKALE YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI
KİTAP SÖYLEŞİ ve İMZA GÜNÜ
DÖRDÜNCÜ KİTAP GÜNÜ 14 EKİMDE
OKUYORUZ-OKUTUYORUZ
BİR KİTAP GÜNÜ ETKİNLİĞİ DAHA GE
3. KİTAP GÜNÜNE BEKLİYORUZ
İL TEMSİLCİMİZ OLMAK İSTER MİSİ
TÜRK TELEKOM VE ÖZELLEŞTİRMESİ
ZORUNLU BİR AÇIKLAMA
BÜYÜK KAMPANYAYA BİR KATKI DA Bİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!