TELEKOM YETKİLİLİLERİ HESABA ÇEKİLMELİTELEKOM YETKİLİLİLERİ HESABA ÇEKİLMELİ

Tarih: 2017-07-16

Türk Telekom’un uğrayacağı zarar büyük faturalara mal olabilir. Konu ile alakalı olarak Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili olan Erhan Usta açıklamalarda bulundu. Usta yapmış olduğu açıklamasında, Türk Telekom’un yetkililerin hesaba çekilmesi gerektiğini dile getirirken, aynı zamanda şirketin boşaltılması yönünde talimat verildiğini de ifade etti.

Özelleştirmek maksadıyla hükümet tarafından yüzde 55’i satılmış olan Türk Telekom’da bir takım ekonomik krizlerin yaşanması sebebiyle kamu kurum ve kuruluşlarına sıkıntı oluşturabileceği belirtildi. Hem Grup Başkan Vekili hem de MHP’nin Samsun Milletvekili olan Erhan Usta konu ile alakalı olarak yapmış olduğu konuşmasında, Türk Telekom tarafından yapılması gereken altyapı yatırımlarının gerçekleştirilmediği, dolayısıyla asıl sorunun ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacağını ve bu durum için şirket yetkililerinin hesaba çekilmesi gerektiğini ifade etti.

Erhan Usta konuşmalarında, söz konusu olan şirketin 3,5 yıllık kazancı kadar bir bedel karşılığında satılarak kamuya oldukça büyük bir zarar yaşatıldığını, hükümet tarafından yapılan özelleştirme çalışmalarından sonra ise hiçbir şekilde denetime tabi tutulmayarak, şirketin boşaltılmasına adeta müsaade edildiğini de dile getirdi.

Şirketin özelleştirilmesi ile beraber kişisel hakların mı yoksa altyapının mı teslim edildiğine dair bir bilgi hala kamuoyuna verilmezken DPT yönetimi ile dahi bu bilgiye ulaşılmadığını belirten Usta, sözleşme uyarınca şirketi satın alan firmanın, altyapı ve teknoloji yatırımlarını gerçekleştirmek mecburiyetinde olduğunu ve bunun içinde hükümetin devamlı olarak denetlemeye tabi tutması gerektiğini açıklamalarına ekledi. Fakat hiçbir zaman Türk Telekom’un denetlenmediğini de anlatan Erhan Usta, Türk Telekom muhafaza edilerek kamunun zarara uğramasına neden olunduğunu belirtti.

Kaynak: http://www.ekonomi7.com/haber/5528/turk-telekomun-buyuk-zarara-ugramasi-an-meselesi.html

 

Bu Haber 1302 defa okunmuştur.
KALAŞİNKOF DA ÖZELLEŞİYOR
TCDD DE ELDEN GİDİYOR
MALİYE BAKANI: VARLIK SATIŞI ART
TELEKOM YETKİLİLİLERİ HESABA ÇEK
VARLIK FONU, PTT’Yİ SATIŞ HAZIRL
ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜ DE YABANCILAR
ÖZELLEŞTİRME SEKTÖRÜ (!) İYİYE G
TELEKOM´DAN GİTME ZAMANI
VARLIK FONU’NA BÜYÜK DEVİR
KÂR EDEN ŞİRKETİ SATTILAR
ÖZELLEŞTİRMENİN YENİ BAŞKANI: AH
ÖZELLEŞTİRME SAHTEKARLARINA MAHK
TP ÖZELLEŞTİRİLDİ
ÖZELLEŞTİRME POLİTİKASI AGRESİFL
ŞEKER STRATEJİK AMA TELEKOM DEĞ
ÖZELLEŞTİRME TORBADAN ÇIKARILDI!
SAADET´TEN ÖZELLEŞTİRME TEPKİSİ
ÖZELLEŞTİRME TORBASI GELİYOR…
195 KURULUŞTA KAMU PAYI KALMADI
MİLLİ PİYANGO NEDEN HALKA ARZ ED
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!